Автор Тема: Колебая се...  (Прочетена 8984 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен LadyBlack

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 25
  • Karma: +13/-1
    • Профил
Колебая се...
« -: Юни 11, 2009, 07:50:20 am »
...каква специализация да избера за своя стрелец - Призрачен ловец или Призрачен преследвач? Бих искала да чуя мнения "ЗА" и "ПРОТИВ" едното или другото от играчите от по - горни нива, които вече са направили избор и от опит знаят кои са силните и слабите страни...Благодаря предварително :)

P.S. Поднасям си извиненията, ако вече има публикувана подобна тема...

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Колебая се...
« Отговор #1 -: Юни 11, 2009, 11:08:39 am »
Този с копията :) Много по-силен е :) Като имам малко повече време ще дебатираме сигурно с Sheremetev по въпроса, аз не съм гуру тук :)

Неактивен LadyBlack

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 25
  • Karma: +13/-1
    • Профил
Re:Колебая се...
« Отговор #2 -: Юни 11, 2009, 12:23:41 pm »
Благодаря ти Izolde....И аз се бях спряла на този вариант, но реших да попитам все пак :)))
Друго си е, когато две или повече глави премислят нещо вместо една :)))

Неактивен iceTo0o

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 220
  • Karma: +9/-94
  • БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!
    • Профил
Re:Колебая се...
« Отговор #3 -: Юни 11, 2009, 01:21:58 pm »
Лък и арбалет  ;)
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Колебая се...
« Отговор #4 -: Юни 11, 2009, 01:31:57 pm »
Аз бих ти казал да вземеш ловец, защото бие много повече.. но все пак избора си е твой ..

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Колебая се...
« Отговор #5 -: Юни 11, 2009, 07:11:55 pm »
Изборът си е твой. Но има някои особености, заради които си избрах Призрачен преследвач.
Основният проблем е здравето. Храната е ограничен ресурс, шансът да избегнем удар и да нанесем критичен такъв- също. А при преследвачите специалност са оръжията за една ръка, позволяващи ми да си нося и щит (блокът е "втората защита", когато не успея да избегна удар). Също така имам и умение "Майсторство с щит"- дава приличен процент бонус върху блока от щита ми. Други хубави бонусчета са умения Избягване (на макс дава 26% допълнителен шанс да избегна удар, но никога не превишаваме лимита от 75%, който споменахме преди- полезно е в нивата преди 20-то за момента) и Стелт- намалям обсега на враговете си с до пет единици максимум (полезно, понеже специалните ми оръжия са с обсег 2).
Третото, което вече работи с шанс и взема дух, е умение Ослепяване- ако го приложа успешно, врагът е принуден да стои мирно следващия рунд. Но не това е ефектът, който аз търся. Със сегашната механика то е последна линия на защита- първо се хвърля зар дали избегвам удара (маск 75%), после евентуално се хвърля зар дали ще успея да блокирам неизбегнатия. И, ако не мога да го блокиран, моят герой се опитва да ослепи противника. Ако успея, се проваля атаката на противника.
За защитата толкова. Сега за нападение- има две умения- Засада и Отвръщане- черпят дух, но увеличават шансовете за критичен. Но той си има максимум от 50%, а аз съм трета категория и вече имам 49% шанс. Не смятам, че са нужни. Но има и по-хубави умения. Майсторствата с ками, метателни ножове и копия дават 26% бонус към атаката на оръжието. Но има и умение Игнориране- увеличава с до 26% минималните щети на оръжието (идеално срещу Isol... противници с много броня и оръжия от типа на боздуганче).
Има и още едно- Две оръжия. Изисква много инвестиции (максимални нива умения с ками, копия, ножове, щит) и героят може да ползва два комплекта метателни ножове.

И така, обобщавам- оръжия за една ръка, приоритетно е избягването на вражески удари, блокирането и неутрализирането им с магии. Приоритет е пестенето на здраве в битка.

Да разгледаме и другия герой- всичко се жертва в името на смазваща огнева мощ. Приоритет са лъкът и арбалетът, изключващи възможността за носене на щит (естествено, можете да тръгнете на мисия с оръжие за една ръка, но това е по-ефективно с преследвач). Проблемът е в разликата между минимална и максимална атака, но той се компенсира от умение Piercing Shot (Пронизващ изстрел), даващо бонус в щетите. Изстрел в главата е аналог на критичния удар, но изисква дух- и все пак е полезно, когато убивате противника преди да си помисли да ви нападне. "Орлово око" дава допълнителен обхват на оръжието (в идеалния случай можете да нанесете 8 удара преди да влезете в обхват на противника). Не струва дух и, както казах, прикючването на битката преди да е започнала, е най-сигурният начин да си спестите живот.
Изключително полезно срещу преследвачите е умението Точност, увеличаващо шанса за успешна атака- всъщност се неутрализира с умението Избягване (аналогично умението Стелт се анулира с умението Орлово око).
Горяща стрела е по-разрушителният вариант на Игнориране на броня, но действа с бонус само срещу кожени брони (т.е леките- идеално срещу мистици). Подобно е умението Лов- силно само срещу животни.
И, най-силният бонус за битка срещу няколко опонента- Залп. Особенно важно умение, макар и да се проявява с шанс. Подобно на Орлово око, Пронизващ изстрел и "Изстрел в главата", дава огромното предимство с малко късмет да се справите бързо с враговете си, преди да ви доближат.

Накратко- с повече късмет битката свършва преди да е започнала. Ако се получи така, няма нужда да избягвате каквито и да е атаки- мъртвият противник не е противник.

Аз предпочитам преследвача, тъй като "животоспасителните" ми умения  (освен едно) не зависят от шанса на една магия. Бонусите от тях са "константни" и не зависят от зара дали в даден рунд ще имам една пета повече блок. А в битки с много противници залагам точно на тях, вместо на шанса. Може и да са по-дълги от една битка на ловец с късмет, но бонусите ми са по-сигурни. Естествено, пращайки ловеца с наемник войн да го пази, му осигурявате почти сигурна защита, но има една разлика- преследвачът може да си позволи да бъде вълк-единак в повечето битки и да не дели опита си с наемника. Може да изглежда трудно за постигане, но 40% блок от щит (в четвърта категория плюс бонуса от умението с щит) и още 14% шанс да ослепите опонента (с 30 точки интелект) смъкват ефективния шанс на врага да ви нанесе щети почти до 12,5%. Последните 14% не са приложими единствено в битка с повече от двама опонента, където нещата се изместват към стрелеца.
Описах приблизително точно полезните умения и долу-горе в какво е смисълът от тях, изборът е твой.
« Последна редакция: Юни 11, 2009, 08:03:09 pm от Sheremetev »

Неактивен hiena

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 33
  • Karma: +5/-5
    • Профил
Re:Колебая се...
« Отговор #6 -: Юни 11, 2009, 10:47:52 pm »
Много ми харесаха твоите разсъдения за стрелеца,Sheremetev :). Би ли се затруднил много да направиш подобни и за мистика?! Много ще съм ти задължена :)

Rayh

  • Гост
Re:Колебая се...
« Отговор #7 -: Юни 11, 2009, 10:52:16 pm »
Sheremetev +к

много добро  :)
Много ми харесаха твоите разсъдения за стрелеца,Sheremetev :). Би ли се затруднил много да направиш подобни и за мистика?! Много ще съм ти задължена :)

и за бойците ако може  ;)

и изолде да го маркира ще си стане супер  :D :D :D

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Колебая се...
« Отговор #8 -: Юни 12, 2009, 07:47:35 am »
Развитието на бойците може да протече в две насоки - Пазител или Свиреп войн.

За разлика от стрелците, тук поне за мен няма специализация която да се ползва с определени преференции, и двете очаквам да са еднакво важни особено когато се стигне до груповите битки. Аз лично играя Пазител и ще се опитам да резюмирам моята идея за това какво целя да постигна с героя си.

Пазителят е типът герой в играта известен още като "танк". Предимства : може да носи огромно количество броня което го прави да изглежда като бронирана крепост и набляга на това че има много живот и при положение че враговете му нанасят минимални щети, той може да издържи продължителна битка с тях.

Умения след специализацията : Позиция на пазителя - при максимум 7 точки - 30% - значително увеличена защита но и намалена атака. Позициите при войните аз лично намирам за нож с две остриета, тъй като те намаляват щетите които противника ти нанася, но също и твоите щети, което е все пак по - добре за пазителя имайки предвид че той и без това нанася по-ниски щети в сравнение със свирепия войн.

Отбиване на стрели - едно умение което аз виждам като много полезно в по-късен стадий на играта тъй като то важи само срещу стрелци. Недостатък е че това е също позиция - т.е. не може да се използва заедно с позиция на пазителя например. При инвестиция на 7 точки в него то намалява до 80% щетите от разстояние които стрелците нанасят което би направило всеки стрелец изключително безпомощен, особено ако е някой който стреля 8 рунда преди аз да го ударя  ;)

Следват четирите умения за майсторство с оръжия (меч за 1 ръка и боздуган), както и майсторство с щит и майсторство с броня. Няма какво да се обяснява,  жизненоважни умения за пазителя. Аз лично в момента предпочитам меча, но съм сигурна че и боздуган ще е подходящо оръжие срещу определен вид врагове. Майсторството с оръжие, щит и броня още веднъж подчертава ролята на пазителя - защита, защита и пак защита. Щита е основният бонус на пазителите, в категория 3 с умение да блокираш 50% от ударите често печелиш битки, а когато противника има и значително количество сила, то доста повече от 50% блок е нужен ;) Бронята е едно от онези неща за които казват - колкото повече - толкова повече. Не само намалява пораженията които противника нанася до минимум но и при критичните удари които стрелците сипят като гранатомети, е просто животоспасяваща. Просто си представям как се чупят копията им в закалената стомана  ;D

Следващите две умения в този момент аз поне не развивам тъй като те се отнасят до групови битки. Лидерството увеличава уменията на всички останали в групата, способност ко1то мисля почти всеки клас има. Провокация е от друга страна уникално умение за пазителя което отново напомня неговата основна роля - защитна стена. Провокация кара всички противници да атакуват само вас. С две думи - ще се мре. Виждам още от сега как горкия пазител ще прикрива с огромния си щит и многотонната броня мистиците и как стрелците ще се целят зад гърба му докато той поема всички удари. Е, такава е съдбата на пазителите, не е от най-възнаграждаващите професии :)

Пазителя има и 2 умения които изискват дух за да бъдат използвани. Това може в един момент да представлява проблем имайки предвид ограничения по принцип интелект на война, но може да се превъзмогне с отвари и добри предмети. Контра-атака позволява на героя след успешен блок да нанесе удар в същия рунд, който е с определен процент от силата на оръжието му. Много полезно имайки предвид че блокиране се осъществява в 50% от случаите. При 7 точки инвестиция, щетите нанасяни при контраатака достигат 100%. 

Удар с щит аз поне в момента не виждам като особено полезно умение, предимно защото то позволява на героя да удари противника си с щита, ако той успее да блокира. Проблема тук е че щетите се изчисляват на база на силата на героя, т.е. максимума е 80% от силата. При сегашното развитие на героя ми, аз не виждам в близко бъдеще да достигна примерно сила 100, която да ми позволи да ползвам това умение успешно. Друг е проблема че инвестицията в 100 сила трябва да е за сметка на нещо като например точността, което аз намирам за къде по-важно на този етап. Освен това използването на 2 умения изискващи дух в този момент е непосилно за тъпичкия ми героя, и затова предпочитам контраатака в този момент на играта.

Това са моите наблюдения отностно пазителя, надявам се да имам време да опиша и свирепия войн по-късно :)

drakoncho5

  • Гост
Re:Колебая се...
« Отговор #9 -: Юни 12, 2009, 08:30:34 am »
...каква специализация да избера за своя стрелец - Призрачен ловец или Призрачен преследвач? Бих искала да чуя мнения "ЗА" и "ПРОТИВ" едното или другото от играчите от по - горни нива, които вече са направили избор и от опит знаят кои са силните и слабите страни...Благодаря предварително :)

P.S. Поднасям си извиненията, ако вече има публикувана подобна тема...
Избери преследва4 на призраци,удря пове4е

Неактивен pmpepita

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 27
  • Karma: +1/-6
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Колебая се...
« Отговор #10 -: Юни 12, 2009, 01:45:55 pm »
и на мен ми предстой  да  направя избор и ми се иска да 4уя ниакое мнениеза мистика

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Колебая се...
« Отговор #11 -: Юни 12, 2009, 02:50:59 pm »
Аз нямам опит в направление Мистик и мога само да ти развивам недоказани теории, ако имам данни кое умение какво прави. Isolde даде доста добри съвети и наблюдения върху уменията на Пазителя, ще направи добър анализ и на Яростния войн, когато има време за това.

Неактивен LadyBlack

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 25
  • Karma: +13/-1
    • Профил
Re:Колебая се...
« Отговор #12 -: Юни 12, 2009, 04:16:11 pm »
Благодаря на Sheremetev, на Isolde и на всички останали за помощта...
Определено съветите ми бяха от помощ... :)

Неактивен zLaGaD

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +7/-9
    • Профил
Re:Колебая се...
« Отговор #13 -: Юни 14, 2009, 06:53:55 pm »
Само да внеса едно доуточняване относно призрачнят ловец...
Уменията "пронизващ истрел" и "горяща стрела" ги пробвах . При битка с хуманоиди не се включи нито едно от тях , а при битка със животно в действие влиза "гояща стрела" . Казвам това , което виждам в докладите . Някой програмист ще е добре да каже , кое , кога , как и защо точно действа . Умението Орлово око вдига обсега на оръжието с максумум 3 . Ако притежавате оръжие даващо +5 обсег надали ще стане +8 , а ще ударите 2 пъти в първи рунд . От което следва : Умението "хедшот" нанася допълнителни 150 щети на 7мо ниво само в първи рунд на битката . Трябва да намеря оръжие с обсех +3 или +4 да тествам дали ако стрелям 2 пъти в първи рунд ще използвам и 2 пъти хедшота . Невероятно красиво е да гледаш доклад  на подобен тип герой , но на битка харчи по 200 дух при положение , че уменията не са на макс . Такъв герой трябва да има поне 150 ентелегентност  ;D

Team 1 takes turn
Precision skill add 12% to the hit chance of zLaGaD
zLaGaD doesn't have an opponent, therefore he chooses Рейдър. Level difference modifyer is 1 .
Рейдър block percent is 40
zLaGaD hits Рейдър for 787.83116666667 and he is left with -401.83 health.Monster kills bonus adds 8% to damage.
A Headshot attack was performed.A critical hit is performed 44/49!


Team 2 takes turn
Рейдър is with lower weapon range, current distance is 5.
Рейдър - Стрелец is with lower weapon range, current distance is 5.

Team 1 takes turn
Precision skill add 12% to the hit chance of zLaGaD
zLaGaD doesn't have an opponent, therefore he chooses Рейдър - Стрелец. Level difference modifyer is 1 .
Рейдър - Стрелец block percent is 0
zLaGaD hits Рейдър for 86.527416666667 and he is left with 299.47 health.Monster kills bonus adds 8% to damage.

zLaGaD hits Рейдър - Стрелец for 96.66075 and he is left with 281.34 health.Monster kills bonus adds 8% to damage.
Volley attack preformed


Team 2 takes turn
Рейдър is with lower weapon range, current distance is 4.
Рейдър - Стрелец is with lower weapon range, current distance is 4.

Team 1 takes turn
zLaGaD 1/41 Block successful..

Team 2 takes turn
Рейдър is with lower weapon range, current distance is 3.
Рейдър - Стрелец doesn't have an opponent, therefore he chooses zLaGaD. Level difference modifyer is 1 .
zLaGaD block percent is 13
Рейдър - Стрелец 96/25 hit evaded.

Team 1 takes turn
zLaGaD hits Рейдър - Стрелец for 96.66075 and he is left with 184.68 health.Monster kills bonus adds 8% to damage.

zLaGaD hits Рейдър for 335.04891666667 and he is left with -35.58 health.Monster kills bonus adds 8% to damage.
Volley attack preformed
A critical hit is performed 39/49!


Team 2 takes turn
Рейдър - Стрелец hits zLaGaD for 40.248 and he is left with 479.75 health.

Team 1 takes turn
zLaGaD hits Рейдър - Стрелец for 717.9645 and he is left with -533.29 health.Monster kills bonus adds 8% to damage.
A critical hit is performed 38/49!

Ако забележа нещо друго ще пиша .
« Последна редакция: Юни 14, 2009, 07:09:24 pm от zLaGaD »

Неактивен zLaGaD

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +7/-9
    • Профил
Re:Колебая се...
« Отговор #14 -: Юни 14, 2009, 07:34:34 pm »
Ако засека програмист ще го довлека тук да обяснява... Няма логика да давам постоянно по 50 диаманта за да разбера кое кога действа...
Умението "залп" дели пораженията , които нанасям според броя на противниците ми . И започва да действа от 2ри рунд...