Автор Тема: За рецептите  (Прочетена 1940 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jettero

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +2/-1
    • Профил
За рецептите
« -: Юли 02, 2009, 06:51:06 pm »
Имам следните не точно проблеми а по-скоро предложения:
1. Много трудно различавам цветовете на рецептите за оръжейник и бижутер и при това не съм далтонист - изследвал съм се :) А дори и да бях щях да се оплача от дискриминация ;D Така че бих предложил единия цвят да бъде сменен примерно с червен, оранжев или който е да е друг контрастиращ на другите 2 - все пак има само 3 вида рецепти и е лесно да се изберат 3 контрастиращи си цвята.
2. Би ми било голямо улеснение ако в аукциона в клас "рецепти" (а също и в "ресурси") има подкласове за различните типове.

Извинявам се ако повтарям вече направени предложения но с търсачката не открих нищо подобно.

Неактивен nasss

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 137
  • Karma: +1/-30
  • хелоу
    • Профил
Re:За рецептите
« Отговор #1 -: Юли 02, 2009, 08:53:08 pm »
и аз съм за ,мойта професия е тъмно син цвят, но много често го бъркам с другите цветове и замалко веднъж да купя рецепта дет не требва :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:За рецептите
« Отговор #2 -: Юли 03, 2009, 12:55:54 pm »
Силно за :) Моят монитор е леко прецакан и е чуствително по тъмен, което доскоро си мислех че пречи само на видеото и някой игри, но наскоро имах възможноста да поседя малко на нормален монитор и всъщност се оказва че когато ползвам този се превръщам в далтонист, определено :) Всъщност това не е правилната дума защото тази болест характеризира съвсем други отклонения в различаването на цветовете, но точно тези два цвятя, за рецептите на бижутера и оръжейника на моя монитор са абсолютно еднакви... Но до сега мислех че е от монитора ми проблема... Все пак на него розовото е червено и т.н. :)

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:За рецептите
« Отговор #3 -: Юли 06, 2009, 10:11:50 am »
Ами то.... нали излиза туул-типче, което казва дали е за вас рецептата или не е?
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За рецептите
« Отговор #4 -: Юли 06, 2009, 10:13:03 am »
Дааа с ярко червени букви на болд :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:За рецептите
« Отговор #5 -: Юли 07, 2009, 06:28:16 am »
Ами то.... нали излиза туул-типче, което казва дали е за вас рецептата или не е?

То излиза, но примерно в магазина рецептите са краен брой и пак е неприятно да се пулиш излишно над всяка, обаче в аукциона единствения филтър който НАПЪЛНО НЕ РАБОТИ е именно за рецептите и ако искам да си намеря рецепта, трябва да прегледам всички предмети от съответната категория или всички рецепти, друг вариант няма... В случая няма много да ми помогне ако бяха с различен цвят, защото все още има рецепти с грешен цвят. Но идеята е че първо е визуалния подбор и смисъла му е да е мигновен, посредством различен цвят. Когато имам дадена група рецепти, защо да губя време да поставям мишката върху всяка от тях и да чакам да ми визуализира червения надпис или липсата му? Не може ли да са с раличен цвят, за да може да губя време в преглеждане само на търсения от мен тип рецепта?