Автор Тема: Тактика  (Прочетена 4016 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Тактика
« -: Февруари 09, 2015, 06:29:27 pm »
Нещо което налучквам както всички Вас опитвайки се да разглеждам новия геймплей.
Покрай опитите да бия конкретен противник с конкретен наемник , имам 3-ма такива в 1 категория (понеже не бързам за никъде) се оказа че при разместването на човечетата много успешно може да избираш опонентите си но и не само това а и да създаваш тактически различни развои на битката.
 *bravo*   което си е  ....  *ok*   *bravo* 

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Тактика
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2015, 06:48:58 pm »
Нещо което налучквам както всички Вас опитвайки се да разглеждам новия геймплей.
Покрай опитите да бия конкретен противник с конкретен наемник , имам 3-ма такива в 1 категория (понеже не бързам за никъде) се оказа че при разместването на човечетата много успешно може да избираш опонентите си но и не само това а и да създаваш тактически различни развои на битката.
 *bravo*   което си е  ....  *ok*   *bravo*

Аз лично не намирам никаква логика, би ли обяснил подробно.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Тактика
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2015, 06:55:33 pm »
А явно е имало и подобрения току що гледам наемниците ми с нови физиономии и дроп и злато  на прилично ниво ...

Е какво да обесня - 5 битки единия наемник не са го барнали от никъде т.е. няма 1 поражение върху него.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Тактика
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2015, 08:14:26 pm »
Да, подредбата на наемниците има значение. Комбинацията от правилни умения, екипировка и подредба е това, което променя резултата в битката... Въпреки това, грубата сила на повечето показатели и по-високите нива винаги си върши работа.
По замисъл в тези нива биследвало да имате (след 10 ниво) само 1 наемник в битката, но това не означава, че няма да можете да наемате повече. За момента ограничението не е в сила, така че сега е моментът да експериментирате.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Тактика
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2015, 11:31:31 pm »
Когато всичко се определя от формули, тактиката  е от значение.
Поздравления за идеята , трябва много да се внимава при комбинация с уменията ... може и грубата сила да не свърши работа.
Отделно при предизвикателства и двубои между играчи ще има много "смесени чувства " относно подредбата ... и кой ще я избира.

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Тактика
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2015, 12:18:20 am »
Както е сега при противниците, така ще е и при битка с играчи - няма да се вижда подредбата на отсрещния. Това, което сега се изписва на tooltip-a преди битката е само списък, без да казва подредбата. Така ще е относително честно спрямо пасивния играч.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re: Тактика
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2015, 11:31:22 pm »
Тези които са отзад (на 2ри ред) се бият само ако имат далекобойно оръжие, или човека пред тях умре ?

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Тактика
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2015, 08:44:57 am »
Тези които са отзад (на 2ри ред) се бият само ако имат далекобойно оръжие, или човека пред тях умре ?
Да не би за това да е размера при меле оръжията, че аз още не мога да го хвана каква работа върши?

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re: Тактика
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2015, 08:59:01 am »
Да не би за това да е размера при меле оръжията, че аз още не мога да го хвана каква работа върши?

Едва ли ... беше с брадва - размер 3, който е най-големия който съм виждал ... сега се бие с метателно копие и е голям сладур  :D

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Тактика
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2015, 09:23:05 am »
Размерът на оръжията определя колко са ефективни срещу съответния размер създания - всяка разлика в размера, независимо дали е в + или -, намалява шанса за удар. Така, ако опитвате да биете прилепи с алебарда, ще ви е значително по-трудно, отколкото с ножове. Обратното важи за мамутите например.