Анкета

Одобрявате ли?

За
22 (73.3%)
Против
8 (26.7%)

Общ брой гласове: 23

Автор Тема: Командир на наемници  (Прочетена 2621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Командир на наемници
« -: Октомври 07, 2009, 09:00:37 am »
Предполагам вече се работи по модула с наемниците по-задълбочено. Предлагам нещо, което няма да измени механиката на играта в самите битки, но може да бъде полезно както за потребителите, така и за създателите.

Предложението: за всяка инвестирана точка играчът да има право да наеме по още двама наемници. Но нямам предвид да може да ползва в битка по двама на точка, само да ги има наети. Т.е примерно имам 3 точки за Командир на наемници -> мога да имам едновременно до шестима наети, но в битка мога да си взема не повече от трима от тях.

Бонусът за играчите: примерно имате нужда от двама наемници за определена ситуация. Примерно войни- избирате си ги с добри умения, купувате им хубава екипировка, инвестирате злато. Вършат идеална работа срещу някои врагове, но при другите са почти безполезни. Там най-полезни ще са двама стрелци. Или трябва да инвестираме още две точки в умението, или да разпуснем войните (с всичките обвързани предмети!). С горната идея ги няма и двата проблема- просто ще си избирате с кои двама от наемниците да идете, без да се ощетявате откъм точки за умения или потрошени пари за предмети.

Следствие: Предполагам с даване на подобна свобода на играчите, те ще станат по-склонни да облекат наемниците си добре след като няма да има нужда да ги разпуснат след пет-шест дни (аналог: имам Голф и мога след две-три седмици да си купя Бентли. Обаче трябва да разкарам първата кола преди да купя втора. Дали ще хабя пари за нови гуми на Голф-а, спортен волан и т.н, ако мога да продам частите на максимум 1/10 от началната им цена, а за Бентли-то не стават).

Обобщение: Целта на идеята е потребителите да имат по-голяма полза от модула с наемниците, т.е да бъде "популяризиран". Очакваният резултат е да скочи търсенето на предмети, т.е да спечелят и занаятчиите, не само бойците. За предметите трябва и злато (което е вързано с диамантите през пазара, следователно още една група ще спечели).

По повод на анкетата: моля освен гласуването да се аргументирате, в случай, че сметнете за нужно. Ако някой се сети за евентуални негативни последствия за играчите/екипа от тази идея, нека да ги изложи.
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 09:48:39 am от Sheremetev »

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Командир на наемници
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2009, 09:09:05 am »
Хм ами в опасните зони ако имаш 6-10 наемника и те нападнат ... системата ли ще избира с кои ще се биеш ?
Получава се така че нападателя си взема наемниците според героя който напада , а нападнатия ... ?

Rayh

  • Гост
Re:Командир на наемници
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2009, 09:21:39 am »
Хм ами в опасните зони ако имаш 6-10 наемника и те нападнат ... системата ли ще избира с кои ще се биеш ?
Получава се така че нападателя си взема наемниците според героя който напада , а нападнатия ... ?


това което разбрах е че отиваш в зоната и там решаваш да копаш ли да биеш мобове или да обираш копачи така че при всички случаи ще си ги определил при тръгването

подкрепям предложението сега трудно ще екипирам наемник с добра екипировка
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 09:23:48 am от Rayh »

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Командир на наемници
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2009, 09:30:07 am »
Предполагам ще си избираш с кои наемници да отидеш. Врагът не знае какво си избрал (в статистика не се появяват наемниците), следователно ще е донякъде риск.
От друга страна, можеш да си избереш няколко от наемниците точно с тази цел, да те пазят. Съответно и да си подбереш ударна сила за обиране на играчи в опасна зона.

П.П: Идеята ми е да си подбираш всичко при тръгването. Специално в многоетапните и без това ще ходим само в дружина, така че там не очаквам да изникне проблем. Ако пък променят нещо по концепцията- може срещу 1 диамант да се подменя един от избраните първоначално с един от неизбраните наемници (ако такъв има).

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Командир на наемници
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2009, 09:35:37 am »
Шереметев.
Сложи си ръка на сърцето и си признай, че не ти се дават точки за Командир на наемници.
:)
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Командир на наемници
« Отговор #5 -: Октомври 07, 2009, 09:40:50 am »
 *hihi*
Шереметев.
Сложи си ръка на сърцето и си признай, че не ти се дават точки за Командир на наемници.
:)
Това също (всъщност заради това се замислих по въпроса).

Но останалите идеи са в следствие на това, пък и четох публикации от типа "Не ми се взема нов, защото трябва да си разпусна стария". И ми мина през ума дали този човек няма да похарчи още злато за някои от предметите на аукциона, които се продават на аукциона, с цел да екипира един "нов", ако просто нямаше нужда да уволнява "стария".
По принцип не съм от играчите, които гледат според своята черга (или поне се старая да не съм).

П.П: И аз ще пращам Ленчето с придружители вече, но още умувам за някои неща.
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 09:43:43 am от Sheremetev »

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Командир на наемници
« Отговор #6 -: Октомври 07, 2009, 09:42:06 am »
И аз съм Заааа .... Ще се вкара още повече мислене  *hihi* И ще е още по-интересно ... колкото до това за пазара и тн. си прав отсякъде ... ще помогне на занаячиите... обаче това ще намали цената на предметите и занаячиите пак ще се ядосат и на бууунт ... демек някои от тях може да напуснат ... :)

newcomer

  • Гост
Re:Командир на наемници
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2009, 09:51:13 am »
По-принцип съм за предложението и съм съгласен с разсъжденията и изложените доводи "за" на колегата. Има една страна от въпроса, която не е разгледана. Според мен, такова едно решение ще увеличи съществуващата пропаст между "богати" и "бедни" играчи. Тези, които са "богати", т.е. имат доста злато, къде от занаятчийство, къде от това че влагат диаманти в играта или пък просто принадлежат на богата гилдия ще бъдат облагодетелствани. Другите просто няма да могат да си позволят да екипират такова огромно количество наемници достатъчно добре.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Командир на наемници
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2009, 09:56:30 am »
Напротив.
Според мен няма да вкара повече мислене, а точно обратното.
Ако имате повече наемници на разположение, това означава по-тясна специализация.
Знаейки конфигурацията на враговете в подземията, повечето наемници на разположение означава винаги да можете да вземате оптималната конфигурация от наемници за всяка една зона.

Целта е да сте изправени пред трудни дилеми и пред почти невъзможни ситуации, които наистина да ви накарат да мислите какво да вземете и как да го екипирате.

Истината е, че в Категория 4 все още няма свястна екипировка.
Сърдете се на занаятчиите.
Наемниците са си съвсем добре, лично съм виждал разни Терминатори, които сами взимат битките.
Адаптирайте се.
Това е пътят към еволюцията.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Командир на наемници
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2009, 10:29:27 am »
Знам, че донякъде улеснява играта, но не го намирам за прекалено голяма промяна в трудността. От друга страна, почти невъзможните зони означават, че никой няма да има интерес да ходи там (освен може би любопитство, а при някои хора неуспехът лесно го задушава и се връщаме към бахнята с лисицата и гроздето).

А изборът си остава- поне за тези, които не търсят универсалния епичен наемник-слънце, сразяващ всичко (първо по правило трябва да бъде непостижимо, второ приближаването до този вид отнема много инвестиции). Реално резултат може да се постигне точно с мислене- с правилен избор на умения на наемника и подсилване с екипировка, която може би не е на 100% епична, ще си имате ключ точно за едно семейство от трудни ситуации. За другото- ще ходите с друг типаж наемници, пак така специализирани. И ще си имате тръпката от всяка зона- дали животни, дали хора, без ограничение дни наред само в една зона. Няма да разкарвате един-два дреднаута навсякъде и едва като даде на късо да се чудите защо не става или просто да въздъхнете и да кажете "Е, чудо голямо, срещу животни няма да се бием пък..."
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 10:31:13 am от Sheremetev »

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Командир на наемници
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2009, 12:50:19 pm »
Напротив.
Според мен няма да вкара повече мислене, а точно обратното.
Ако имате повече наемници на разположение, това означава по-тясна специализация.
Знаейки конфигурацията на враговете в подземията, повечето наемници на разположение означава винаги да можете да вземате оптималната конфигурация от наемници за всяка една зона.

Целта е да сте изправени пред трудни дилеми и пред почти невъзможни ситуации, които наистина да ви накарат да мислите какво да вземете и как да го екипирате.

Истината е, че в Категория 4 все още няма свястна екипировка.
Сърдете се на занаятчиите.
Наемниците са си съвсем добре, лично съм виждал разни Терминатори, които сами взимат битките.
Адаптирайте се.
Това е пътят към еволюцията.
Защо да се сърдят на нас,то хубава рецепта пада веднъж на 5 дена.Имаме 2 кашона рецепти 34 ниво.До епичните се стига бързо,но няма смисъл да сложа лилава броня без камък,като след 5 дена ще я заменя с камък.
По предложението съм за.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.