Автор Тема: относно новите промени за добиване на кожи  (Прочетена 2156 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Здравейте за първи път пиша и не искам да мислите че се оплаквам не съм кожар но мисля че промените не са конструктивни и не водят до нищо добро:
Да предположиме че съм миньор по професия но пък в свободното си време съм бракониер (авджия/ловец) това означава ли че като отида на лов и убия глиган не мога да му удера кожата и че не мога да му взема месото, мисля че имам право в дружинката и на двете.
Така че имам малко конструктивни предложения към модераторите, и не знам дали някой ще ме подкрепи но винаги когато убиеш животно трабва да получаваш шанс да му вземеш кожата или да му вземеш месото (може и да е малко работа за програмистите но е добре да се помисли, въпрос на алгоритъм).
Така че нека винаги когато се убие животно от даден вид, трябва да се пада или да му вземеш кожата (например на лъвове и вълци) или да му вземеш месото (глигани или бикове) и да кажеме примерно за кожарите времето за довибаве на на този ресурс да е 1-5 минути, а за всички останали да 30-60 минути така първо не се поставят чак толкова играчите в неравностойно положение защото всеки си е избрал сам професията но ще има шанс за добив на съответната суровина дори и с малък процент пък и дори и със 100% нали ако убиеш 5 животни и завсяка кожа за да я удереш ще трябва да работиш по 1 час т.е. 5 часа сам избираш и няма кой да се оплаква щом иска да получи кожата като си я заработи или не.
Това за сега не че нямам още какво да напиша но има неща с които не съм съгласен защото прекратих играта в империя он лайн, но щом сте решили за битки и тем подобни неща между гилдиите, май и тук няма да се спи след време защото вече го прочетох някъде а пък иго изпитах на собствен гръб или пак с 3-4 акаунта ще трябва да играеме 3-4 човека на смени.


Благоря на тези които ми помогнаха да публикувам темата, ще чакам да има коментари и дискусии защото ми си струва че играта вече няма нищо обощ с реалността, което я изкривява, може и да не съм прав но си е мое мнение, но ми се стура че от 2 дървета които ги копам/отрежа за 1 час (като видетн бракониер), като ги обработа и направя 1 обработено в реалния живот, мога да направя 3-5 бухалки за мутрите, а тук дори не мога да изработя само дръжката на една тояга (това е само отностно новите промени за добива на ресурсие и изработването на предмети).

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:относно новите промени за добиване на кожи
« Отговор #1 -: Октомври 28, 2009, 10:32:07 am »
Донякъде си прав , дано се запази първоначалния замисъл и има възможност да се играе малко по-неангажиращо , трябва да има възможност да се играе и така - това ще спечели (и печели) нови играчи .
Поне засега с тези опасни зони има такъв шанс , макар че безопасната пров. в 5 категория(по спомен )мисля беше само 1.
Надявам се екипа при всички промени за търсене на някаква динамика и уникалност на играта не го пропуска този момент.

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:относно новите промени за добиване на кожи
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2009, 10:38:10 am »
дори да са във война две гилдии няма никакъв смисъл да се наглежда постоянно акаунта, и да те атакуват не е като в ИО, няма какво да местиш или какво да направиш  8) ???

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:относно новите промени за добиване на кожи
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2009, 10:56:10 am »
Поне за българския пазар повечето хора над 24-25 години им е писнало от стреса и, ако търсят масова игра, е главно заради социалния (отборен и изобщо) фактор и разцъкването, а не да избиват някакви комплекси (предполагам на тази възраст простотията е силно редуцирана вече с по едно-две изключения тук-там).

Неактивен Redrose

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 93
  • Karma: +18/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Re:относно новите промени за добиване на кожи
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2009, 11:18:01 am »
да кажеме примерно за кожарите времето за довибаве на на този ресурс да е 1-5 минути, а за всички останали да 30-60 минути

Много стойностно според мен.Хем не-кожарите ще могат да дерат и да продават хем кожарите няма да са ощетени.
Every person is a miracle which had never happened before and will never happen again

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re:относно новите промени за добиване на кожи
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2009, 11:25:58 am »
донякъде си прав ком но ако се направи така че всички да могат да копат да кажеме руди но т.к. не са миньори техния процент в зоната със сигурнос до е 10% (т.е. рядко) така няма никой да се сърди защото дори да не си миньор ще можеш да копаеш руда но ще трябва да изхакаш 3-5 хода и пак може да не вземеш нищо и ще си е твой собствен избор как да си похарчиш точките за действие 

Неактивен uB4oOoo

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 154
  • Karma: +11/-43
    • Профил
Re:относно новите промени за добиване на кожи
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2009, 06:15:28 pm »
незнам< на мен новите промени за кожар ми харесват ... тъкмо щях да си сменям професията .. но след промените видях че има и смисал от тая професия ..за което сам благодарен на админите

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:относно новите промени за добиване на кожи
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2009, 11:18:34 am »
Засега одирането ще остане такова, каквото е.
Не мисля, че някой ще седне да дере даден звяр 30 минути, само и само за да му вземе кожата, щото не е кожар.
Твърде много е.
Нека кожарите да изкарват пари от занаята си, досега ги бяхме лишили от това.
А и с какво право да им вдигаме времето за дране, при положение, че те проливат кръв, за да имат какво да дерат и могат и да умрат?
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts