Author Topic: Płatnerz vs Zbrojmistrz  (Read 6884 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Płatnerz vs Zbrojmistrz
« on: February 17, 2011, 07:24:53 PM »
Znów w wielu miejscach występuje problem z pomyleniem tych nazw zupełnie jak na samym początku gry. Mianowicie:
Płatnerz robi pancerze i zbroje
Zbrojmistrz zajmuje sie wytwarzaniem broni.
Nie wiem czemu narzędzia mają zamienioną nazwę i w kilku miejscach nazwa też została zamieniona.
Ja wiem że zbrojmistrz brzmi jakby robił zbroje ale tak nie jest on zbroił (robił broń) i od tego wywodzi się nazwa zbrojmistrz.
W zawodzie w zakładce rzemiosło mam wpisane płatnerz natomiast młotek mam zbrojmistrza chociaż do niedawna tak wyglądały narzędzia płatnerza :P
Jak znajdę więcej takich kwiatków to zgłoszę :)

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Płatnerz vs Zbrojmistrz
« Reply #1 on: April 20, 2011, 09:42:31 PM »
Ponawiam zgłoszenie ponieważ problem nadal nie jest rozwiązany nadal młotek zbrojmistrza nazywa się młotek płatnerza i na odwrót. Podczas gdy ja wiem co powinienem kupić inni mogą mieć ogromny problem gdy wydadzą diamenty na legendarne narzędzia a tu narzędzia nie z jego profesji...

Offline ulvhedin

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 277
  • Karma: +44/-3
    • View Profile
Re: Płatnerz vs Zbrojmistrz
« Reply #2 on: April 21, 2011, 06:52:26 PM »
W sumie płatnerz też robił broń . Albo zamienimy nazwę narzędzi tak jak było kiedyś albo wymyślimy jakąś nową nazwę

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Płatnerz vs Zbrojmistrz
« Reply #3 on: April 22, 2011, 10:46:44 AM »
Ale chodzi o zgodność z nazwami zawodów w grze chociaż. Bo to w szczególności wprowadza w błąd. Poza tym nazwa płatnerz na mieczników i innego rodzaju rzemieślników przeszła dopiero po stopniowym zaniku potrzeby noszenia zbroi i kropierzy(zbroja na konia). Przy czym płatnerz nawet po tym robił tylko miecze a nie halabardy, partyzany, gizarmy, topory, buławy i inne które już nie były w użyciu ;) Broń drzewcowa to głównie zbrojmistrz toteż nazwa jest dobra problem jest taki że już na poproś o pomoc osoba zmylona nazwą zakupiła za 15 diamentów młotek płatnerza który okazał się nie dla jego zawodu. W tym jest największy problem.

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Płatnerz vs Zbrojmistrz
« Reply #4 on: May 22, 2011, 12:14:00 PM »
Nadal nie ma zmiany i nadal nowicjusze mogą się pomylić i wydać diamenty w błoto a zakładam ze nikt im za to nie zwróci. Nadal ja płatnerz muszę kupować młotek zbrojmistrza bo ktoś popełnił błąd. Czemu to nie jest naprawione. Jeśli komuś płacą za te tłumaczenia to powinni go albo porządnie zrugać albo wywalić bo żeby przez kilka miesięcy nie naprawić tak rażącego błędu mogącego mieć wpływ negatywny na ludzi płacących za tą grę to już jest niedopuszczalne. I niby IO games dba o swoich klientów. Jest sens w ogóle zgłaszać błędy? Bądź chociaż pomagać innym w poproś o pomoc? Ja obecnie wstydzę się wpisywać w poproś o pomoc mojego nicku gdy odpowiadam bo to jest śmiesznie jak są traktowani gracze...

Offline ulvhedin

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 277
  • Karma: +44/-3
    • View Profile
Re: Płatnerz vs Zbrojmistrz
« Reply #5 on: May 22, 2011, 06:01:04 PM »
Mogłeś odświeżyć temat ewentualnie wysłac mi pw , wypadło mi to z głowy w środę sprawa będzie załatwiona . Poproś o pomoc służy do udzielania rad  Do rozwiązywania błędów  w grze , bugów , błedów problemów z diamentami służy forum .
« Last Edit: May 22, 2011, 06:15:06 PM by ulvhedin »

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Płatnerz vs Zbrojmistrz
« Reply #6 on: May 22, 2011, 07:33:09 PM »
Nie w tym rzecz ale to nie miejsce na taką dyskusję może kiedyś ten problem poruszę ;)

Offline ulvhedin

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 277
  • Karma: +44/-3
    • View Profile
Re: Płatnerz vs Zbrojmistrz
« Reply #7 on: May 25, 2011, 11:21:02 AM »
Właśnie miałem pisać w  sprawie zmiany nazw narzędzi i doszedłem do wniosku że nie ma to sensu . Młotek zbojmistrza po samej nazwie można się domyślić że służy do robienia zbroji . Natomiast młotek płatnerza jest przeznaczony do robienia broni . Wiem że wcześniej było odwrotnie teraz jest poprawnie . Myślę że zmiana mogła by wprowadzić więcej zamieszania niż jest teraz