Автор Тема: Пушачи или не...  (Прочетена 14460 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #30 -: Май 30, 2011, 10:01:18 am »
Мене не ми ли пречат, против пушачите нямам нищо против.Секи се трови с квото се пожелае.Но да ми пуши в моята стая някои примерно няма го позволя  :D
За това в нас се пуши само на 1-2 места в цялата къща  :D
Под абсорбатора :D :D :D
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #31 -: Май 30, 2011, 05:45:00 pm »
От статическа гледна точка пушачите тровят и убиват едиствено себе си,докато алкохолиците са опасни и за себе си и за околните!
Това,че пуша не ме прави човек със слаба воля от къде ви хрумна това чудо!Ако не сте пушили как ще може да ни съдите Нас след като не знаете!То бива бива философи,ама чак толкоз да осъждате другите за пороците и да му търсите кусура!Ей това е върхът!Опитай пушете и ги откажете после,тогаз може поне малко да ми давате наклон на...! :-[

П.П.Сега дори съм чувал някъде,че има заведения,където е само за пушачи.Не се допускат деца под 18г,както е непушачи!

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #32 -: Май 30, 2011, 06:16:41 pm »
От статическа гледна точка пушачите тровят и убиват едиствено себе си,докато алкохолиците са опасни и за себе си и за околните!
Ами пасивното пушене вреди на околните който не пушат пак същото е.

pithtath

  • Гост
Re:Пушачи или не...
« Отговор #33 -: Май 30, 2011, 06:38:44 pm »
Пушенето, ако не бяха адитивните фактори - може и да удължава живота. Цигареният дим активира няколко ензима в организма на човек. Да не пишем, че никотинът действа успокояващо при редица стресови ситуации. Още - при всички случаи веществата в цигарения дим са повърхностно активни, тоест подпомагат увеличаването на повърхността на алвеолите при вдишване. Някои от добавките, обаче, вероятно скапват с течение на времето пак тези алвеоли. Но пък, ако зареждате често пералнята за пране, и не сте изключително предпазливи - рискувате много по-големи вреди върху белите си дробове, отколкото ако сте пушили с години. Не насърчавам никого да пуши. Но. Ако се пуши сред природата би било по-животворно отколкото да не се пуши в изключително замърсен град като София например.

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #34 -: Май 31, 2011, 05:36:09 am »
Пушенето, ако не бяха адитивните фактори - може и да удължава живота. Цигареният дим активира няколко ензима в организма на човек. Да не пишем, че никотинът действа успокояващо при редица стресови ситуации. Още - при всички случаи веществата в цигарения дим са повърхностно активни, тоест подпомагат увеличаването на повърхността на алвеолите при вдишване. Някои от добавките, обаче, вероятно скапват с течение на времето пак тези алвеоли. Но пък, ако зареждате често пералнята за пране, и не сте изключително предпазливи - рискувате много по-големи вреди върху белите си дробове, отколкото ако сте пушили с години. Не насърчавам никого да пуши. Но. Ако се пуши сред природата би било по-животворно отколкото да не се пуши в изключително замърсен град като София например.
Не спомена най-важното. Трябва и мярка да има човек, не е само до "запали 1 цигара, изпуши една кутия и ще живееш повече" . Не знаеш ли кога да спреш, няма как да ти помогнат за здравето тия цигари ;)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Пушачи или не...
« Отговор #35 -: Май 31, 2011, 02:07:09 pm »
31-ви май - ден за борба с тютюнопушенето по инициатива на НЗО.

//Цигарите могат да ти удължат живота и това не е абсурдно твърдение. Примерно някой твой много добър приятел заболява от тежка болест (да не изброявам) и бива вкаран в болница/изпратен в санаториум/... абе изчезва от твоя свят общо-взето. По този начин става невъзможно да си му кум на сватбата му. А, както знаем, силните вълнения и употребата на алкохол съкращават живота. Ерго, цигарите го удължават и са хипотетично полезни!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #36 -: Май 31, 2011, 02:23:00 pm »
Целта на темата е по проста от това дали е вредно или не тютюнопушенето, а именно кой е пушач(и на какво....цигари, лула,пури) и кой не... ;)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

pithtath

  • Гост
Re:Пушачи или не...
« Отговор #37 -: Май 31, 2011, 02:27:20 pm »
Цялата работа е, че действието на цигарите е бавно, за дълъг период от време. През което време може да Ви блъсне автомобил, да преядете с кремвирши направени от тоалетна хартия, вестници и перушина, и претъпкани с ксенобиотици. Може да получите миогенна дилатация както си бягате за здраве и куп други нелепо-обусловени фактори. И внимавайте с мобилните радиотелефони, за да не получите мозъчни тумори.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пушачи или не...
« Отговор #38 -: Май 31, 2011, 02:38:51 pm »
От статическа гледна точка пушачите тровят и убиват едиствено себе си,докато алкохолиците са опасни и за себе си и за околните!
Това,че пуша не ме прави човек със слаба воля от къде ви хрумна това чудо!Ако не сте пушили как ще може да ни съдите Нас след като не знаете!То бива бива философи,ама чак толкоз да осъждате другите за пороците и да му търсите кусура!Ей това е върхът!Опитай пушете и ги откажете после,тогаз може поне малко да ми давате наклон на...! :-[

П.П.Сега дори съм чувал някъде,че има заведения,където е само за пушачи.Не се допускат деца под 18г,както е непушачи!
Еми да.. пушил съм и не видях някаква полза от това,никакъв смисъл няма.Отказването е трудно - спор няма.Но защо да се мъчиш да ги отказваш,ако изобщо не ги започваш ? Някой казват за успокоение... викаш си малеее не мога се успокоя .. дай дръпна една цигара  :D :D :D :D смяях !
То е ясно че по темата всички са прави и всеки си напира на неговото мнение  :D :D
Кажете защо сте започнали да пушите ... то е ясно че последното нещо,което ще ви откаже от цигарите е този форум  :D :D Отговори като ... защото ми е кеф не се приемат(освен ако не се обосновите кое точно ви е кеф)  :D ;)
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен JOYE

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +65/-84
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #39 -: Май 31, 2011, 03:32:00 pm »
Тони, ти голям всезнайко бре, какво му е чудното да си започнал да пушиш защото ти е било кеф. На 20г волна птица всичко което хвърчи ти се струва че се яде не виждам кое е неразбираемото да започнеш да пушиш цигари докато не прозреш реалността от нещата. Ти сам каза че си пушил ай тогава кажи ти защо си пушил? От келешлък или гъзърлък такива отговори ли очакваш да получиш  :) за теб може и да важат такива отговори. :) Лично при мен не е била това същината колкото и да ти е странно  :P

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пушачи или не...
« Отговор #40 -: Май 31, 2011, 04:49:29 pm »
Тони, ти голям всезнайко бре, какво му е чудното да си започнал да пушиш защото ти е било кеф. На 20г волна птица всичко което хвърчи ти се струва че се яде не виждам кое е неразбираемото да започнеш да пушиш цигари докато не прозреш реалността от нещата. Ти сам каза че си пушил ай тогава кажи ти защо си пушил? От келешлък или гъзърлък такива отговори ли очакваш да получиш  :) за теб може и да важат такива отговори. :) Лично при мен не е била това същината колкото и да ти е странно  :P
Е кажи ми къде е кефа де.....това искам да разбрера  :D :D :D
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #41 -: Май 31, 2011, 05:06:58 pm »
Е кажи ми къде е кефа де.....това искам да разбрера  :D :D :D

Зависи какво пушиш, ако са пури ще трябва да изчакаш 30 години преди да опиташ и сам ще разбереш... ;)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен JOYE

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 63
  • Karma: +65/-84
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #42 -: Май 31, 2011, 05:27:45 pm »
Е кажи ми къде е кефа де.....това искам да разбрера  :D :D :D

Е Тони аз какво да направя, че си го проспал момента с твоите опити, а и още има доста да вода да изтече покрай теб докато разбереш в какво точно се крие разковничето  *hihi* Радвай се на годините си и не бързай да разбираш какъв е кефът да пушиш на 35г, а и аз говорех за кефа на 20 когато ги започнах ти пак нещо си проспал дете  ;)

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пушачи или не...
« Отговор #43 -: Май 31, 2011, 05:31:49 pm »
Ехх..... цигарите явно градят ината  :D :D
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Пушачи или не...
« Отговор #44 -: Май 31, 2011, 05:37:59 pm »
Радвай се на годините си и не бързай да разбираш какъв е кефът да пушиш на 35г, а и аз говорех за кефа на 20 когато ги започнах ти пак нещо си проспал дете  ;)
А кажи ми тогава какъв е кефът да ги почнеш на 10-15г, защото сегашно време на толкова се почват ?