Автор Тема: Промени 24.01.2018  (Прочетена 4772 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен HeroicDev

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 119
  • Karma: +19/-14
    • Профил
Промени 24.01.2018
« -: Януари 24, 2018, 12:51:08 pm »
Здравейте!

С този релийз добавяме нов голям модул в играта - Гилдиини обсади.

Промените, накратко:
  • Нов, голям модул: Гилдия срещу Гилия - където воюващи гилдии могат да атакуват замъците си и да грабят злато.
  • Гарнизони съставени от наемници, които могат да бъдат екипирани и развивани за да пазят вашия замък, както и за да ви помагат в обсадата на чужди замъци.
  • Нови сгради в замъка, свързани със защита при обсада и управление на гилдовите наемници.
Отдолу са подробните описания на горепосочените промени.


Гилдови обсади
Гилдовите обсади са способ за гилдийте да упражнят своята военна мощ, като атакуват и ограбват замъците на други гилдии.
В обсада, една гилдия атакува замъка на друга гилдия. Ако атаката е успешна, част от хазната на победените бива ограбена, а също така една от сградите им бива повредена (не дава бонус докато не се поправи).

Как се започва обсада ?
  • За да се нареди обсада, гилдията нападател трябва да плати злато (надници за наемниците си) и 20 точки Лепта. Само гилдовият лидер и първият офицер могат да наредят атака.
  • Веднъж наредена, обсадата отнема време да се подготви. Минималното време за подготовка е 6 часа, като се добавят +2 часа за всяко дипломатическо ниво, което бива нарушено.
  • Една гилдия не може да има повече от 3 насрочени атаки или защити по едно и също време.
  • Само гилдии които са в неутрален, враждебен или военен дипломатически статус могат да си обявяват война.
  • Атакуването на гилдии във вашата собствена фракция е възможно, но освен ако не сте във война с тази гилдия, всеки член на вашата гилдия ще заплати със 100 репутация за всяко нарушено дипломатическо ниво.

Кой очаства в една обсада ?
  • Само играчи които са в замъка на своята гилдия, по времето когато обсадата започва, участват в нея. Това важи и за Нападатели, и за Защитници. Ако играч не е в замъка, когато започва обсадата, то той НЯМА да участва в нея.
  • Гилдовите наемници (наречени още Стражи) винаги участват в защита и нападение.
  • Замъците са разделени на 3 категории, в зависимост от нивото на тяхната Цитадела - Категория 1 (30 до 39), Категория 2 (40 до 49) и Категория 3 (50 до 60).
    САМО герои и наемници от нивата съотвестващи на категорията на нападнатата гилдия, или по-ниски нива, ще участват в обсадата. Герои от по-високо ниво НЕ участват.

Какво се случва по време на обсада ?
  • Докато обсадата тече, всички играчи които участват в нея няма да имат достъп до своите герои. Вместо това, ще виждат екран с резултатите от обсадата, обновявани в реално време.
  • След като обсадата завърши, те ще получат отново достъп до героите си, а също така ще видят екран с резултатите от обсадата.
  • Наемниците на защитаващата се гилдия не изискват заплащане.
  • Предметите на участниците в обсадата не се чупят. Също така, всички участници биват излекувани след обсадата безплатно.
  • След всяка битка в самата обсадата обаче, групите НЕ биват излекувани. Те продължават към следващата битка с точките Здраве и Дух, които са им останали от предишната битка.
  • В една обсада групите на двете гилдии се сбиват на случаен принцип. Когато една група победи, тя продължава напред и среща друга противникова група.
  • Когато и последната група на едната гилдия бъде елиминирана, те губят обсадата.

Какво става след обсадата ?
  • Ако атакуващата гилдия е победител, тя заграбват 5% от златото на победените защитници. Също така, една от сградите на защитниците бива повредена. Тази сграда може да бъде поправена на цена 30% от цената за построяването й.
  • Ако защитаващата се гилдия победи, те не губят нищо.
  • Играчите от всяка гилдия могат да видят историята на обсадите на своята гилдия. Всички резултати от всяка битка, както и повторения на тези битки се архивират и могат да бъдат гледани по всяко време.
    (Има бутон в долния десен ъгъл на екрана)

Гилдови стражи (наемници):
Вашата гилдия вече може да наема Стражи. Те са наемници, които участват в защитата на вашия замък, както и в атаките ви над чужди замъци.
Добавя се нова сграда - Стражеви Щаб, която съдържа наемнически (стражеви) групи. Гилдовият лидер и Първият офицер могат да назначават управители на тези стражеви групи измежду играчите на гилдията.
Когато един играч е управител на Стражева група, той/тя може да слага свой собствени наемници в нея (до 6). Управлението и екипирането на тези наемници е отговорност на играча - никой друг няма достъп до тях.

Ето някои от правилата, които се прилагат за Стражите и стражевите групи:
  • Гилдивият лидер и Първият офицер могат да назначат друг управител на групата, ако пожелаят.
  • В случай, че друг управител бъде назначен, наемниците в групата се връщат при техния собственик, а групата става свободна.
  • Има лимит на броя на групи, на които всеки играч може да е управител, в зависимост от техния ранг в гилдията.
    • Гилдовият лидер и първият офицер - по 10 групи.
    • Офицери - по 5 групи.
    • Доверени членове - по 3 групи.
    • Членове - по 1 група.
  • Броя на групите, с които една гилдия може да разполата, зависи от нивото на Стражевия Щаб (нова сграда).
  • При атака, надниците на всички стражи се заплащат от хазната на гилдията.
  • Надниците на стражите се заплащат преди обявяване на обсадата и се равняват на 10 пъти единичната им надница.

Нови сгради в замъка:
Добавяме нови сгради в замъка, които са свързани с модула на Гилдийните oбсади.
Както споменахме вече, Стражевия Щаб определя колко стражеви групи може да има гилдията. Броя на добавените групи расте прогресивно с нивата на Щаба.
Освен това, добавяме три защитни сгради - Стена, Ров и Кули. Всяка от тях има по 50 нива. Те предлагат ценни бонуси на войните на гилдията при защита.

Тези бонуси са:
  • Стената добавя към Бронята на всички защитници.
  • Ровът нанася еднократни поражения на всички нападатели в началото на обсадата.
  • Кулите увеличават максималните щети на всички далекобойни атаки на защитниците.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #1 -: Януари 24, 2018, 01:07:54 pm »

  • Ако защитаващата се гилдия победи, те не губят нищо.


Значи първо ни атакуват да ни грабят, после ги отблъскваме и накрая не взимаме нищо, голямо мислене и паднало тук, като в старата версия, или като на плячка, ако агресора загуби нищо не губи, което е меко казана нечестно..... Все пак трябва да се вземе нещо от агресора, не трябва да им се разминава безнаказано, примерно 20% от златото им в хазната.

Все пак, като победиш някой винаги взимаш нещо, като репарация, като обезщетения за нанесените от тях щети.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #2 -: Януари 24, 2018, 01:24:11 pm »
Цитат
Докато обсадата тече, всички играчи които участват в нея няма да имат достъп до своите герои.
то  едва смогваме да харчим точките, и то с премиум, а сега няма и да имаме достъп.направете да може да се обработва рес или предмети да може да се правят.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #3 -: Януари 24, 2018, 04:45:15 pm »
Аз имам една молба. Да проверите много старателно дали всички умения работят така, както се очаква от тях. Защото например редукцията на блок от сила не работи. Този модул изисква тази проверка, а и да могат играчите най-накрая да започнат да правят своя парти билд. За това е нужна информация и за мин/макс шанс за блокиране на удар, мин/макс шанс за нанасяне на удар, както и формулите, които са свързани с тези простички, но така важни неща :)
Благодаря предварително.
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #4 -: Януари 24, 2018, 11:09:21 pm »
Гилдийната дипломация каква роля ще играе при тези атаки между гилдиите?
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #5 -: Януари 25, 2018, 11:56:11 am »
Купих щаба на стражите а невиждам как да  ги наема

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #6 -: Януари 25, 2018, 12:33:29 pm »
Купих щаба на стражите а невиждам как да  ги наема

Не е достатъчно само да се купи (направи) щаба, след това трябва да се надгражда като за всяко едно надградено ниво дава възможност да се наеме една група наемници.

Тоест, след закупуването на щаба, трябва да го вдигнеш на ниво 1 и ще можеш да направиш 1 група стражи.

Всяко ниво ти дава +1 група.
« Последна редакция: Януари 25, 2018, 12:36:17 pm от Drakuss »
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен vexalliaX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 278
  • Karma: +14/-130
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #7 -: Януари 25, 2018, 04:36:13 pm »
Не е достатъчно само да се купи (направи) щаба, след това трябва да се надгражда като за всяко едно надградено ниво дава възможност да се наеме една група наемници.

Тоест, след закупуването на щаба, трябва да го вдигнеш на ниво 1 и ще можеш да направиш 1 група стражи.

Всяко ниво ти дава +1 група.
Мерси Drakuss, не е описано много ясно

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #8 -: Януари 26, 2018, 01:09:59 pm »
Здравей те,
Чудех се къде да пиша и защото все съм недоволен и тук във форума ме критикуват че драскам глупости бях решел вече да влизам само да чета ама нещо както шопа е казал „И аз не знам как е ама и така не е“
Та искам да попитам:
Как можахте да влезнете да сложите на всички рецепти по 5 камъка за изработка (нови и стари) но не можахте да ги изравните по другите показатели , мисля че някой беше повдигнал въпроса но отговор нямаше.
Второ – как така навсякъде във всички рецепти се иска по 5 камъка а показателите не бяха вдигнати поне с мъничкоооооооооооооооо. Аз ако бях бих направил така – превъзходни рецепти по 1 камък за 20 изработки са необходими 20 камъка, за редки по 2 камъка 10 изработки по 2 камъка и 2 вида общо 40 камъка и бих вдигнал показателите поне мъничко, и за легендарни и епични по 5 камъка и бих вдигнал показателите малко повече. Или пък бих оправил добиването на тези камъни поне с 10 % те и без това се добиват трудно пък и по 4-5 за да стане 1 – пълно безумие (поне едно от нещата оправете което е по лесно или добива или свалете поне от 2 да се прави 1). Просто отказахте хората да майсторят, както отказахте Легиона от ПВП битки, изработките и т.н. (преди като отидех да добивам ресурси от Легиона имаше по 3-4 други да добиват сега ги няма). Ето тук сринахте конкуренцията и занаята, доста хора опитваха да ги стигнат и да направят оръжия и други атрибути като техните, а сега и с камъните се пускат по 2-3 изработки и се спира, поне аз така правя. 
Трето – оправихте инструментите от приключения да не са обвързани което е ОК , но не оправихте вече взетите инструменти все още седят в 20тина героя по раници и къщи и са неизползваеми , НО МОЖАХТЕ В СТОТИЦИ ХИЛЯДИ НАУЧЕНИ РЕЦЕПТИ ДА ВЛЕЗНЕТЕ ВЪВ ВСЕКИ ГЕРОЙ ДА СЛОЖИТЕ ПО 5 КАМЪКА ЗА ИЗРАБОТКА – Е ТЕ ТОВА НЕ ГО РАЗБИРАМ.
За лептата си е ясно тя се чупи един път на седмица и Софи и Пихт ако не мрънкат май никой няма да види, и ако един от тях не примрънка май със седмица  ще си останем без лепта.
А че липсват доста рецепти още от началото на играта и колкото да майсториш не можеш да докараш до показателите на тези дето се падат от битки – принципно съм искал да ми направят плетен или кован колан , такива няма но от битки такива се падат и тяхната броня е в пъти по голяма от тази на кожените.  Та тук да ви попитам как да се майстори като убихте занаята, пък и нормални рецепти няма, изработя нещо и то е с показатели по ниски от това което се пада от битки или от изработките ми преди 8-10 месеца след като ги окастрихте (имам стари изработки с по добри показатели от новите макар че специализацията ми е по добра от предишната – сега е 19 а преди беше 10) имам предвид пораженията на оръжията.

Можете да ме критикувате че пак греша или кажете какво мислите по въпроса.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #9 -: Януари 26, 2018, 01:19:07 pm »
Как какво мислим по въпроса, то е ясно - това което си написал е чистата истина. Но инструментите от приключения все още са обвързани, вчера взех един, който се обвърза с героя.
« Последна редакция: Януари 26, 2018, 01:23:22 pm от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #10 -: Януари 26, 2018, 01:24:01 pm »
Благодаря София за мнението ти,  но две птички пролет не правят  :) :) :)

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2018, 07:42:45 pm »
Пишете ме и мене към недоволните..:)В старата версия така скапаха занаята навремето,а сега и в новата вършат същите безумия..жалка работа.. ;D

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2018, 02:39:11 pm »
Не знам или аз съм пълен идиот или просто ви харесва да сте мазохисти, та само трима ли не ни харесват помените в занаята.
Аз ще опиша пак това което правя в занаята, то е абсолютно нищо то 10 месеца , само се чудя на тези добри играчи от Легиона които хванаха бъга в играта и навремето ни стимулираха да работим да ги стигнем отказаха ли се от играта или просто вече им е все едно , няма ли конкуренция няма розвитие , а аз от 10 месеца нямам стимул за майсторене. Е вижте Iron man  е мисля че две години отделих за майсторене но в момента който работи е пълен олигофрен или идиот , единстевеното което правя са обикновени рецепти и инструменти и чакам да ви дойде акъла да направите нещо прогресивно. Погледнете и пазара пълна сръб особено в камъните от ювелирите , аз мога и да си цъкам и да ми е все едно  както навремето като питах Крест какви ще са условията в гилдията и той каза  - който иска да играе който иска да си цъка е – исках да играя сега просто ще си цъкам да троша точките. Призовах повече активни играчи ад се изкажат но май само на мен Софи и Вико ни пука за това и никой друг не изказва мнение, Пожелавам ви приятна игра и камъните в рецептите са малко направете ги на 10 и намалете показателите които се получават при изработка ще стимулирате занаята . В момента не изработвам нищо поради една причина – това е че от битки ми падат по добри оръжия от тези които изработвам независимо че 2 години вложих усилия само в майстореното.
Приятна игра на всички и се наслаждавайте на промените.
« Последна редакция: Февруари 03, 2018, 02:56:05 pm от hinivik »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2018, 03:19:12 pm »
Е аз пиша. Ама вечно недоволната Софѝя ми прави забележки. Е, няма как да стане. Че и минуси взеха да ми слагат пак. Всеки сложен минус някъде - някой ден се връща като цирей на задниците ви. Така че - мислете добре :)
ДД

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Промени 24.01.2018
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2018, 03:34:31 pm »
 Pith_New_Era не е важно кой от кого е доволен, идеята дали промените в занаята са добри или не , и мен Софи и Крест са ме блокирали навремето но тогава ползвах нецензурни думи не че не ги заслужават  , ако знаеха какво си мисля ще си поръчат ТИР с вазелин ама то това си е ако си играеме белот в къщи