Автор Тема: Формули  (Прочетена 5807 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Формули
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2015, 03:22:51 pm »
То затова е измислена свободната сила, за да редуцира този блок. А двете оръжия вършат чудесна работа за метателни ножове. Всичко е до избор и нагаждане на парти. А като прибавим останалите умения на въпросните преследвачи и се направи една статистика - ще се окаже, че блокът няма никакво предимство. Следователно - блокът не трябва да се пипа, за да не се оаква нещо, което си работи чудесно.

П.П. Може да попиташ Yolov, когато е с две оръжия за близък или дистантен бой, дали успява да ме бие. И отговорът е ДА. При това е някъде грубо 50 на 50. Което е прекрасно. А тук дори не включвам допълнителните умения с новите въведения за екипировката.
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Формули
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2015, 04:08:59 pm »
Ти сега ми говориш за някакви относителни неща и конкретни герои. Аз не засягам конкретен герой а абсолютната стойност на показателите. Там се найстройват формулите. А как някой ще се облече и конфигурира си въпрос на личен избор и възможности. Това кадето си тествал си е парти и там има още по 5 човечета с теб. Това с преследвачите беше само пример, същото е и при войните с две оръжия и оръжие + щит.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Формули
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2015, 04:26:14 pm »
Ами значи трябва да се тества когато са само едно срещу друго.
ДД

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Формули
« Отговор #18 -: Октомври 02, 2015, 04:29:34 pm »
Аз нямам проблеми да се тестваме 1х1 даже би ми било интересно

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Формули
« Отговор #19 -: Октомври 02, 2015, 05:22:33 pm »
60/40 в полза на Питх :)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Формули
« Отговор #20 -: Октомври 05, 2015, 05:03:11 pm »
Идеята да намалим битките не е само по дизайн причини - ще помогне и за технически такива - но приоритетно е усещането на играча. 50 рунда са скучни за гледане. Така че няма да качваме броят им със сигурност.
Като цяло съм склонен по-скоро да се съглася с анализа на helllfire, но е вярно и, че трябва да се изтестват нещата. Няма да въвеждаме някакви драстични промени, които не са необходими. Просто споделих някои разсъждения по въпроса. Ако се стигне до сериозни промени в базовата логика на битката ще ги коментираме обстойно на форума.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Формули
« Отговор #21 -: Октомври 05, 2015, 06:04:28 pm »
Айде сега скучни били , като гледам какви рисунки сте лепнали - ако докарате анимацията като битките на ИО - гаранция  на някои ще им се видят много къси и на 1 скорост.

То така или иначе сега не се гледа - как беше - като си на екрана с битката натискаш ентер  и ....   ;)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Формули
« Отговор #22 -: Октомври 05, 2015, 07:19:02 pm »
Не бива да пипате блока по начина, за който стана дума. Ако ще се пипа нещо - то трябва да е максималният шанс за блок. Иначе не е логически издържано, защото по същата логика при избягването трябва да се получават щети, щото може да си избегнал, ама може да са те одраскали леко. Играта досега беше добре. А с тези умения напоследък - всички които познавам и играят - вдигнаха ръце :)
И рундовете са малко, то ни тактика да предложиш, ни нищо. Не е интересно така. А и с тези нови щети на оръжията - не подхождате добре, според мен.
ДД

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Формули
« Отговор #23 -: Октомври 16, 2015, 07:56:52 pm »
каква е вероятността да падне ключ  за 1000 битки в зоните????...ковчежета падат като есенен дъжд..а ключ не

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Формули
« Отговор #24 -: Октомври 16, 2015, 08:02:03 pm »
Ключове вероятно ще падат много по-рядко, за да има къде да си харчиш диамантите :)
ДД

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Формули
« Отговор #25 -: Октомври 16, 2015, 09:51:13 pm »
каква е вероятността да падне ключ  за 1000 битки в зоните????...ковчежета падат като есенен дъжд..а ключ не

Къде ги ? Аз съм направил 300 битки+ с големия герой от както има ковчежета и не съм видял нито 1, а за ключ да не говорим...

Неактивен Kosiger

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 991
  • Karma: +169/-452
    • Профил
Re: Формули
« Отговор #26 -: Октомври 17, 2015, 07:54:54 am »
Къде ги ? Аз съм направил 300 битки+ с големия герой от както има ковчежета и не съм видял нито 1, а за ключ да не говорим...

над 20 ковчега са ми паднали но предимно в зони с мобове а в тях няма как да падне и ключ.

току що

Честито! Вие спечелихте ковчеже с 1 до 3 легендарни и 1 до 3 епични предмета!

или ключ или 600 диаманта *hihi*
« Последна редакция: Октомври 17, 2015, 08:06:45 am от Kosiger »

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Формули
« Отговор #27 -: Ноември 21, 2015, 03:43:02 pm »
и аз мисля че, не пречи битките да са дълги, даже да не се ограничават от 100 рунда, така или иначе на който не му се гледа, по всяко време може да даде край на битката.

За ловкостта също, ако някой е прекалено ловък и с ножове или с нещо друго защо да трябва да му се заставя тази възможност за избягване с някакъв %. Нали идеята е точно това ловкостта спрямо точността, Един воин с чук примерно докато замахне, друг с много ловкост би трябвало да може да избегне, същото и с лъковете, ако стреля, и другия има ловкост пак подскача в страни и избягва. Така не пречи и битките да са си дълги. И точно най дългите битки са най интересни защото може да видиш и по добре как се представя партито, кой прави най много щети, кой избягва най много, кой колко проявява уменията си