Автор Тема: Ресурси - Предмети  (Прочетена 5085 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен baubau

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +2/-1
    • Профил
Ресурси - Предмети
« -: Май 23, 2009, 04:18:55 pm »
Ако някой ме светне защо ресурсите са по-скъпи от обработените предмети ще съм му особено признателен :)

Неактивен satarius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-5
  • Всеки има право на борба-никой няма право да съди
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #1 -: Май 23, 2009, 04:25:58 pm »
Защото в аукциона се подвизават гадни спекулантчета, продават на невъзможни цени, като им обработиш ресурса и го пуснеш на нормална цена се мръщат скъпо им било >:(
Преди 10 минути нямаше нито една нормална оферта за кожи(такива от по 1 кожа въобще не ги гледам)
РепрИО ако не бъркам името, дава най-добрите оферти, но той иска диаманти :-\
За всяко крайно решение причината е страхът.

Неактивен baubau

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +2/-1
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #2 -: Май 23, 2009, 04:38:39 pm »
Един пример само - шлем, който иска две медни кюлчета се продава на воля за 35 злато. Има куп оферти...

Неактивен satarius

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-5
  • Всеки има право на борба-никой няма право да съди
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #3 -: Май 23, 2009, 04:42:24 pm »
Предлагам ти да не бързаш, изникват от време на време добри офертички, аз преди 2 дани се заредих с доста кожи(стотина може и да имам) и сега само дебна на пазара ;D
За всяко крайно решение причината е страхът.

Неактивен baubau

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +2/-1
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #4 -: Май 23, 2009, 05:56:57 pm »
Или нещо е бъгаво, или тук е пълно с идиоти.

В момента има един куп оферти за кръгъл кожен щит, който се прави от 4 леки кожи и 1 обработен дъб. Цените почват от 11 злато.

Rayh

  • Гост
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #5 -: Май 23, 2009, 06:04:02 pm »
просто всички решиха да стават големи майстори  :D :D :D :D

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #6 -: Май 23, 2009, 06:18:17 pm »
За алфа ли говорим или за бета. Защото в бета например в нашия съюз досега имам над 2000 кожи събрани и обработени, толкова че Репр в един момент тръгна да ги продава  ;D  Не виждам какъв е проблема с набавяне на ресурси, аз ли съм единствена :)

Неактивен baubau

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 21
  • Karma: +2/-1
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #7 -: Май 23, 2009, 06:31:46 pm »
Да речем, че има 6000 играча; разделено на 3 класа герои - по 2000 от вид.
2000 кожари трябва да направят грубо по 40 предмета, за да стигнат "категория 2"
Т.е на пазара ще има 80 000 брони, ръкавици и прочие. Разделено на 9-те вида, които правят - на пазара ще се появят 80 000 :9 = около 9000 комплекта за 2000 играча.

Правете си изводите.



Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #8 -: Май 23, 2009, 06:40:09 pm »
Ако случайно някой от кожарите реши да си търси предмет или провери каква е конкуренцията, ще си направи сметката- или продава на загуба, или най-вероятно никой няма да купи предметите му и се навътря с комисионната. По-сигурно е да си продава нещата по магазините, вместо да си играе да публикува в аукциона и да рискува. Дори и да се пренасели с ненужни предмети, има филтър и, ако търся магическа броня трета категория, ще си намеря по доста бърз начин такава (ако има в аукциона). Пък и не всички се развиваме като занаятчии, нали?

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #9 -: Май 23, 2009, 07:14:53 pm »
Или нещо е бъгаво, или тук е пълно с идиоти.

В момента има един куп оферти за кръгъл кожен щит, който се прави от 4 леки кожи и 1 обработен дъб. Цените почват от 11 злато.
Когато нещо не ми трябва и на никой в гилдията не му трябва, отива в аукциона на малко по висока цена от тази която ще ми дадат в магазина и ако въпреки това не бъде купено, отива в магазина...

Например вчера пуснах една бухалка за 30 злато и никой не я купи и като се върна при мен си я продадох за 25 в магазина, а днес гледам има оферта 50-100, за която е наддадено един път вече... Така че определено идиотите са в изобилие, но не само тези които продават са такива :)

И това са цените в магазина... Реалните цени въобще не ми се коментират, но все пак съм намирал ресурси в аукциона на цените на магазина и аз лично само такива купувам.

Според мен проблема не е че цените в аукциона са прекалено високи. Те са причиненни от прекалено трудното добиване на ресурс! От друга страна златото също се добива доста трудно и има едно лесно решение и на двата проблема. Всъщност проблет е че цените в магазина са прекалено ниски! Защо една кожа струва 4 злато, мен тя ми струва най малко 2 точки за действие, а понякога струва и 10... Може ли да си купя 10 точки за действие за 4 злато?

@Isolde само ти нямаш проблем с ресурсите :) Наистина не проумявам как го постигаш.

Неактивен fobos

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 510
  • Karma: +69/-85
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #10 -: Май 23, 2009, 07:25:34 pm »
Когато нещо не ми трябва и на никой в гилдията не му трябва, отива в аукциона на малко по висока цена от тази която ще ми дадат в магазина и ако въпреки това не бъде купено, отива в магазина...

Например вчера пуснах една бухалка за 30 злато и никой не я купи и като се върна при мен си я продадох за 25 в магазина, а днес гледам има оферта 50-100, за която е наддадено един път вече... Така че определено идиотите са в изобилие, но не само тези които продават са такива :)

И това са цените в магазина... Реалните цени въобще не ми се коментират, но все пак съм намирал ресурси в аукциона на цените на магазина и аз лично само такива купувам.

Според мен проблема не е че цените в аукциона са прекалено високи. Те са причиненни от прекалено трудното добиване на ресурс! От друга страна златото също се добива доста трудно и има едно лесно решение и на двата проблема. Всъщност проблет е че цените в магазина са прекалено ниски! Защо една кожа струва 4 злато, мен тя ми струва най малко 2 точки за действие, а понякога струва и 10... Може ли да си купя 10 точки за действие за 4 злато?

@Isolde само ти нямаш проблем с ресурсите :) Наистина не проумявам как го постигаш.

Недей с лека ръка да определяш клиентите си с подобни изрази...
На-малкото е неколегиално между клиенти и търговци. Пазара е аукцион! Не всеки ден може да продадеш скъпа стока - всичко зависи от потребностите на куповача. За това си има и термин: "Маркетинг".
Наскоро ми се случи да заследя играчи които доста успешно продават потребните си стоки дори и за диаманти...

Предимството на ресурсите не подлежи на коментар... За всяко изделие е необходим ресурс. Именно за това готовите (обработени) ресурси трябва да са по-скъпи - именно това надблюдаваме и на аукциона!
Всеки кликнал на "-" да бъде прокълнат за вечни имперски времена.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #11 -: Май 23, 2009, 08:46:15 pm »
... или тук е пълно с идиоти.
Не ги определих аз така, просто съм съгласен с колегата :)

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #12 -: Май 23, 2009, 08:50:12 pm »
За продуктите не си никак прав, точно това се дискутира в тази тема, че всъщност готовите продукти са много по евтини... Което не е нормално. Една дървена бухалка иска 3 броя обработен дъб, който под 100 злато не можеш да намериш, а същата бухалка не можеш да продадеш за повече от 50 злато, на това ли му казваш по скъпи готови продукти :)

Продадох днес и аз нещо за диаманти, но направих страхотен дъмпинг, затова :) Признвам си не очаквах да бъде купено :) Но на другите няма да им го купят със сигурност, просто не са им реални офертите...

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #13 -: Май 24, 2009, 11:24:58 am »
Проблема е че очаквате да купят обикновени бухалки... докато вие произвеждате тези бухалки има хора които отдавна са се специализирали като занаятчии и правят редки предмети и ги продават на сравнително приемливи цени...конкуренцията е голяма при производителите струва ми се.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Ресурси - Предмети
« Отговор #14 -: Май 24, 2009, 08:26:14 pm »
Проблема е че очаквате да купят обикновени бухалки... докато вие произвеждате тези бухалки има хора които отдавна са се специализирали като занаятчии и правят редки предмети и ги продават на сравнително приемливи цени...конкуренцията е голяма при производителите струва ми се.
Не очаквам да ми купят бухалката, разбира се! Просто имах такъв куест в началото :) Тогава нямаше такъв богат избор на пазара и имаше малка вероятност да я купят, все пак първоначалната ножка е по слаба :) Не съм и сложил висока цена, дори напротив, в магазина ако ще си я купуваш струва много повече. А да не говорим да я изработиш... И все пак я сложих на цената на която ще я продам в магазина, 25-30 май я бях сложил, а ми дават 25 за нея. И въпреки това и за миг не съм си помислял че ще ми я купят!

Това което ме изуми беше друго... Малко преди да ми изтече офертата реших да погледна какво е положението и какво да видя... оферта за абсолютно същата бухалка, но с цена 50-100, пусната след моята и на нея е наддавано, а на моята не. Кажи ми няма ли идиоти?