Автор Тема: Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!  (Прочетена 39762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #45 -: Септември 06, 2014, 10:04:00 pm »
Преди време ако не ме лъже паметта имаше възможност да се купят диаманти за 10 евро, сега най ниската цена е 20 а количеството е същото  *hmm*

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #46 -: Септември 07, 2014, 06:05:16 pm »
Да видя да ли съм разбрал правилно, защо са ощетени децата в България!
Значи пращат се СМС-и за 1000лв. Децата доволни, че си получават диамнтите и могат да играят и да се кефят. Мобилните оператори доволни, че изкарали 600 лв. Вие се мръщите на 400лв за нещо,  което така или иначе си върви. Само за това, че не са 800лв!


Обикновенно не отговарям на такива коментари, но... след няколкодневен размисъл не мога да се сдържа..

Горното е същото като: работите за 1000 лева заплата.. и когато ви я преведат в сметката, банката ви взима  600 лева такса, а не 2-3... Честно казано, не мога да видя защо това би ви ядосало.. в крайна сметка нали взимате 400...Нали така или иначе трябва да се работи...

Сега сериозно.. Моля, хора, наистина... знам, че е забавно човек да е остроумен... но! Наистина в случая говорим за много сериозна работа.. Разработката на подобно заглавие вече не е по силите на 2ма души в гараж (както беше преди 10 години, когато започвахме).. За сравнение - ИО версия 6 беше разработена с около 80 души (ако не броите административните длъжности, без които 80 души реално не могат да работят), за 10 месеца и след това "довършителнтите" работи продължиха още 6 месеца... Бюджетът се изразява със 7 цифрено число.. В момента по ИО работят около 50 човека... постоянно... След това се съревновававаме на международен пазар на рекламата, в който всички участват наравно (демек плащаш толкова колкото и германците и американците и т.н.) плюс някои западни компании взимат десетки понякога стотици милиони рисков капитал за да го почупят в безумна реклама, която в крайна сметка не се изплаща, но за сметка на това повишава цените на всички останали участници... Няма как да излезе сметката ако "банката" ти взима 60% от приходите... Така както няма как да си платиш наема ако банката ти вземе 600те лева от заплатата вместо 2...

Повече няма да участвам по такива теми, но направих изключение, защото смятам, че Вие, играчите трябва да знаете тези неща...
Да знаете, колко сериозно приемаме работата по това и по всяко друго заглавие и че ще направим всичко по силите си то да бъде успешно... Ние нямаме предимството на големия домашен пазар (както са американците, германците, французите, за китайцте да не говорим..), за това просто трябва да сме по-добри от другите и да успяваме направо навън... Държа на мнението на всеки един от вас - малко сме, но пък сме готини ;) ... Всички (разработчици и играчи) сме от една и съща страна на барикадата - световният пазарът е от другата.

След малко ще направя първият от много постове в секцията за новостите... А, утре ще извадя от анонимност - Екипът на Героя :)

Неактивен Aurora

  • Blondie
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 165
  • Karma: +416/-344
  • Виж минусите - преброй комплексите! :D
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #47 -: Септември 08, 2014, 12:03:00 am »
Осени ме мисъл... :o
Не смятате ли че би било добре, да речем водачът на гилдията да може да обръща средствата от хазната от диаманти в злато и съответно обратното?
Поне при нас, а предполагам и при други гилдии, не веднъж е възниквала ситуацията "Диаманти има - злато няма... и к'во правим ся?!".
By Signature

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #48 -: Септември 08, 2014, 12:31:15 am »
1.Водачите да не се избират, само като станат неактивни за повече от 120 дни да се пристъпи към избор, иначе се рискува с кражби на гилдии с вложени доста средства. Примерно в моята гилдия имам 40 свободни места и с всички щабове на макс, но не смея да взема никой поради това, че може да отидат 20-30к диаманти в недоброжелатели.

2.Да има забрана след напускане на една гилдия 168 часа до следващото влизане в друга или същата.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #49 -: Септември 08, 2014, 07:21:13 am »
...
Не смятате ли че би било добре, да речем водачът на гилдията да може да обръща средствата от хазната от диаманти в злато и съответно обратното?
...
Не!... Става, ако може да изкарва диамантите на пазара, и средствата от продажбата да влизат директно в хазната, но да ги обръща автоматично - не. Да не говорим че курса за деня може да се манипулира.

1.Водачите да не се избират, само като станат неактивни за повече от 120 дни да се пристъпи към избор, иначе се рискува с кражби на гилдии с вложени доста средства. Примерно в моята гилдия имам 40 свободни места и с всички щабове на макс, но не смея да взема никой поради това, че може да отидат 20-30к диаманти в недоброжелатели.

2.Да има забрана след напускане на една гилдия 168 часа до следващото влизане в друга или същата.
Каквото е вложено, и постигнато изобщо, то не е постигнато само от водача, а от цялата гилдия. Айде да си представим следната ситуация:
В един момент водача изпръщява (обзема го някаква мания за величие, или на лична основа), и обявява война на водещата гилдия (а тя е 5 пъти по-силна). Спира да развива работилници (и всичко което е от общ интерес), хвърля всички средства развиване, екипиране и надници на стражи. Съответно, започва да губи постове и замъци, и всичко това продължава с месеци...
И ти предлагаш, всичко което да могат да направят членовете на гилдията, да е да напуснат (ако лидера вече не ги е изгонил, за дето му правят забележки).

Неактивен Aurora

  • Blondie
  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 165
  • Karma: +416/-344
  • Виж минусите - преброй комплексите! :D
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане
« Отговор #50 -: Септември 08, 2014, 07:46:39 am »
Абе човеко божи, къде видя да е написано "автоматично" ???
Ти като обръщаш диамантите в злато с някой герой, автоматично ли го правиш?
« Последна редакция: Септември 08, 2014, 07:50:21 am от Aurora »
By Signature

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #51 -: Септември 08, 2014, 08:46:37 am »
Как ще стои въпроса със закупуване на диамнти , все пак без тях вместо час трябва да играем 3 часа, за по 3 героя а нямаме това време.Имам идея за въвеждане на ваучери които ще се закупуват кеш ще си изтриваме кода и ще го въвеждаме било то за 100 , 500 ,750 много по лесно бързо и достъпно всички възрастови групи. ;D
- I died to become immortal

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #52 -: Септември 08, 2014, 09:51:18 am »
Обикновенно не отговарям на такива коментари, но... след няколкодневен размисъл не мога да се сдържа..

Горното е същото като: работите за 1000 лева заплата.. и когато ви я преведат в сметката, банката ви взима  600 лева такса, а не 2-3... Честно казано, не мога да видя защо това би ви ядосало.. в крайна сметка нали взимате 400...Нали така или иначе трябва да се работи...
Аз по скоро оставам с впечетлението че коментарите/искането е по-конкретно да има възможност да се закупуват на по-ниска цена- естествено и съответното количество, а разплащането Вие да търсите вариант който да е взаимноизгоден.
« Последна редакция: Септември 08, 2014, 11:14:49 am от krest »

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #53 -: Септември 08, 2014, 05:16:18 pm »
Това е друго... И, да - ще има по-малки пакети за закупуване на диаманти - в момента за Facebook версията на ИО пакетите започват от 2 лв.. (но не със СМС) Ще спазим тази политика и за Героя. (в старата версия е трудничко, но ще проверя до колко е възможно да сменим пакетите и там..)

Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #54 -: Септември 09, 2014, 07:35:33 am »
Аз лично бих ви посъветвал да измислите ново име за новата игра.
Героя си спечели меко казано лоша слава и ще е добре новата версия да тръгне на чисто.
Митика, ти ако нямаш постове и замъци в ничиите земи, много от нас имат и разчитаме на подкрепата на съюзниците си при битки, както и те на нас. Ако се въведе ограничение за местене от една гилдия в друга и самият съюз ще се обезмисли. Единствената полза от него ще е,че няма да те нападат играчи от съюзнически гилдии по зоните.Да не говорим, че ще отпадне почти изцяло прехвърлянето на итеми.
Ако се забрани мултиакаунта то аз съм сигурен че много хора пак ще измислят начин да играят с няколко героя.
От домашния компютър, от работата си, от съседите, мобилен нет и тн.
Мисля че оптималният вариант, ако ще има ограничение е всеки да може да има до 3 героя, според професиите, за да не бъде зависим от други играчи при екипирането на героите си и партитата им ако ще има ограничения.
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 07:37:19 am от Tony_Soprano »

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #55 -: Септември 09, 2014, 07:52:46 am »
Лоша слава къде..?? В Бразилия даже и не знаят за съществуването на играта.


Точно това е целта на ограничението при напускане на гилдия, да няма местене при всяка атака.Така всеки ще си прави сметка какво да атакува и как да го задържи, ако го превземе...Пък и дипломацията не е само за зоните, става и за постове, замъци.Според мен такава забрана ще има голяма тежест за това кой кой замък/пост иска да вземе, и дали ако рискува да помогне всъщност няма да загуби.Така ще се търси по широк кръг от играчи за гилдиите, а не както е сега, ако тръгнат Зелките да плячкосват замъци и 200 да се съберете няма да ги удържите, те са перфектния пример как се работи и се държи една гилдия, другото е....Прехвърлянето на стока има как да стане, всеки който помнеше в началото как имаше ограничение за броя пъти да преминаваш в гилдии знае как става, ти може да попиташ ще ти кажем...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #56 -: Септември 09, 2014, 09:56:35 am »
Лоша слава къде..?? В Бразилия даже и не знаят за съществуването на играта.

Fionn е гилдия, направена от бразилка, която играеше много активно и наля страшно много средства в играта. Но се отказа, поради липса на интерес. Затова няма как да не се съглася с Tony_Soprano. И други Бразилци играеха навремето. Но множеството бъгове и липсата на поддръжка - отказа 95% от играчите. Така че, на поддръжката в новата игра, трябва да се отдели особено внимание.
ДД

Неактивен Tony_Soprano

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 132
  • Karma: +54/-317
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #57 -: Септември 09, 2014, 12:06:18 pm »
В свят 3 една от най големите гилдии беше от бразилци. И купуваха диаманти на поразия до неотдавна.
Лидерката им се надяваше до последно да стане чудо, дори почна да пише в българския форум,но.... някой я поряза и на нея също и писна....
Имаше голяма турска гилдия, чилийци и какви ли не.
Що се отнася да местенето в голдии, твоята логика ми е ясна- на чужд гръб и 100 тояги са малко...

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #58 -: Септември 09, 2014, 12:13:45 pm »
За прехвърлянето на играчи от гилдия в гилдия по време на атаки трябва да се прекрати според мен. В момента има абсурдни ситуации.
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
Re:Дискусия за Имперски герой 2.0 Презареждане!
« Отговор #59 -: Септември 09, 2014, 01:32:44 pm »
Лоша слава къде..?? В Бразилия даже и не знаят за съществуването на играта.


Е дори и да знаят дали ще оцелеят е въпрос със риторичен отговор , или ще стоят разцепени на малки парченца.. :-[
- I died to become immortal