Автор Тема: Избор на наемник  (Прочетена 2409 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

14/88

  • Гост
Избор на наемник
« -: Юли 20, 2009, 06:21:50 pm »
Колеги, дойде време да си наема говедце категория 3. Та отивам в таверната "Речното водно конче" в Пустите земи, да си търся голям бараба, сиреч воин, да ми пази крехката фиданка, сиреч героя мистик и чета: боец с 130 точки жизненост, всичко останало на минимума (26 точки), 27 ниво с умения: Майсторство в бронята - 4, Отбиване на стрели - 3 и Контра-атака - 5. Т.е. война ми е "пазител" гиби.

Та въпросите ми са:
1) Има ли проблем с умението: Контра-атака? Прочетох на доста места, че не работи както трябва.
2) Задължително ли този наемник трябва да бъде с щит, за да действа умението: Отбиване на стрели?
3) Вече си взех сравнително евтино един добър Защитник, който знам че е за свиреп войн (той има Майсторство с тежък меч). Все пак как мислите, че ще се държи наемника с него?

Благодаря предварително.
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 06:39:58 pm от 14/88 »

tyty_man85

  • Гост
Re:Избор на наемник
« Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 11:00:46 pm »
какъв ти наемник то няма 4-та категория аз бия 29 ниво без проблеми без наемник на тебе за какво ти е да делите опита и парите

14/88

  • Гост
Re:Избор на наемник
« Отговор #2 -: Юли 20, 2009, 11:39:25 pm »
какъв ти наемник то няма 4-та категория аз бия 29 ниво без проблеми без наемник на тебе за какво ти е да делите опита и парите

Един мистик трудно би оцелял сам в провинциите категория 3. Оказа се, че умението: отбиване на стрели, наистина намалява пораженията от стрелците, но същевременно увеличава щетите от меле противниците ;D. Контра-атаката пък е под въпрос, така че се отказах от това недоразумение. Взех друг "пазител" с майсторства в бронята, щита и боздугана. Почти цялата му екипировка е с +жизненост и живота му е 1870, с вътрешния дух на мистика ми става +30% живот = 2431 живот. Като се има в предвид, че противниците почти винаги skip-ват мистика имам едно здраво говедце, което издържа на бой и с горе-долу 1900 броня, закрилящо мистика ми с нищожните 300 живот (айде с вътрешния дух стават 400). Comprende?
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 11:48:46 pm от 14/88 »

Kilgor

  • Гост
Re:Избор на наемник
« Отговор #3 -: Юли 21, 2009, 12:41:31 am »
Един мистик трудно би оцелял сам в провинциите категория 3.

Моят мистик без проблем оцеля в земите категория 3.Мисля че проблемът ти е в много малкото живот на твоят герой. 300 нищо не е. Аз съм със 700 здраве и се чудя как да качвам още.Ако качиш здравето поне на 500 ще можеш и сам да се оправяш.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Избор на наемник
« Отговор #4 -: Юли 21, 2009, 02:49:07 am »
Колеги, дойде време да си наема говедце категория 3. Та отивам в таверната "Речното водно конче" в Пустите земи, да си търся голям бараба, сиреч воин, да ми пази крехката фиданка, сиреч героя мистик и чета: боец с 130 точки жизненост, всичко останало на минимума (26 точки), 27 ниво с умения: Майсторство в бронята - 4, Отбиване на стрели - 3 и Контра-атака - 5. Т.е. война ми е "пазител" гиби.

Та въпросите ми са:
1) Има ли проблем с умението: Контра-атака? Прочетох на доста места, че не работи както трябва.
2) Задължително ли този наемник трябва да бъде с щит, за да действа умението: Отбиване на стрели?
3) Вече си взех сравнително евтино един добър Защитник, който знам че е за свиреп войн (той има Майсторство с тежък меч). Все пак как мислите, че ще се държи наемника с него?

Благодаря предварително.

Мдаа, малко късно но поне да потвърдя че си прав :

1. Отбиване на стрели - безполезно умение особено ако се биеш в групи където има по 1 стрелец и 3 мародери или подобни.
2. Контраатаката продължава да не работи, поне при мен а аз съм Пазител
3. Като мистик би трябвало действително да се справяш добре, но ако действително желаеш наемници, мисля че свирепия войн би ти свършил далеч по добра работа от Пазителя - има далеч по-полезни умения

14/88

  • Гост
Re:Избор на наемник
« Отговор #5 -: Юли 21, 2009, 06:19:07 am »
Предполагам, че колегите Kilgor и tyty_man85 са тъмни мистици. Моят герой е светъл мистик. Вашата сила са проклятията, докато при моя - благословиите и лекуването. Мисля, че светлия мистик е единствения герой, който просто трябва да има наемници. Иначе кого ще лекува и благославя? Себе си? Предполагам, че ще може да оцелее в категория 3, но е просто глупаво.

Isolde, за отбиването на стрели и проблема с контра-атаката се информирах всъщност от твой отговор в инт. форума, за което благодаря :) Странното е, че там има повече информация от българския такъв :-\

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Избор на наемник
« Отговор #6 -: Юли 21, 2009, 09:59:23 am »
И аз имам герой с такава специализация. Според мен е препоръчително да имаш и ти самият доста жизненост (към 80-90), за да имаш полза от благословията Вътрешен дух. Още не съм стигнал категория 4, но так очаквам да се отключат по-сериозните нива към това умение и Чисто съзнание. Сложи си предмети, които дават жизненост и/или точност, според мен те са ти най-нужни, понеже не можеш като тъмните да им източиш живота с проклятия преди да се усетят какво става.

14/88

  • Гост
Re:Избор на наемник
« Отговор #7 -: Юли 21, 2009, 10:06:44 am »
Малко допълнителни размишления, свързани с темата за наемниците. Доколкото разбрах от инт. форума, дамите и господа програмисти се опитват да намалят "скоростта" на играта, така че тя да се играе не 2 месеца, а по-продължителен период от време. Моето скромно мнение е, че един от най-безболезнените начини е да се направят противниците толкова "яки", че практически да е невъзможно да се оцелява в битка с тях при игра соло.

Предложението ми е: за категория 1 да са необходими минимум 1 наемник, за категория 2 - двама, категория 3 - трима и т.н, за да може да се играе сравнително спокойно и без риск. По такъв начин героите ще се развиват по-бавно, тъй като ще делят опита с наемниците си, парите ще са кът, тъй като самите наемници искат жълтици за всяка битка, а също така играчите ще харчат диаманти и жълтици, не само за екипировка на героя си, но и за наемниците си.

14/88

  • Гост
Re:Избор на наемник
« Отговор #8 -: Юли 21, 2009, 10:10:16 am »
И аз имам герой с такава специализация. Според мен е препоръчително да имаш и ти самият доста жизненост (към 80-90), за да имаш полза от благословията Вътрешен дух. Още не съм стигнал категория 4, но так очаквам да се отключат по-сериозните нива към това умение и Чисто съзнание. Сложи си предмети, които дават жизненост и/или точност, според мен те са ти най-нужни, понеже не можеш като тъмните да им източиш живота с проклятия преди да се усетят какво става.

Наблегнах здравата на точност, а жизнеността я зарязах именно заради skip-ването на мистика при битка. Проведох няколко битки откъдето заключих, че за да бъда победен трябва първо да падне наемника ми, а той, както написах, е с 2400 живот (благословен с Вътрешен дух) - труден за убиване :)
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 10:12:43 am от 14/88 »

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Избор на наемник
« Отговор #9 -: Юли 21, 2009, 11:22:47 am »
Наблегнах здравата на точност, а жизнеността я зарязах именно заради skip-ването на мистика при битка. Проведох няколко битки откъдето заключих, че за да бъда победен трябва първо да падне наемника ми, а той, както написах, е с 2400 живот (благословен с Вътрешен дух) - труден за убиване :)

Точността е хубаво нещо, но ако имаше повече жизненост, нямаше да има нужда Пазителя да ти пази гърба ;)  Гарантирам ти че и светъл и тъмен мистик да си - можеш да се справиш без наемник. Нашият светъл мистик с най-високо ниво (kimmerios) мина през първа, втора и трета категория и ВСЕ ОЩЕ няма нито една благословия - от специалните умения има точки само в майсторство с тояга и вътрешен дух :)  Истината е - че при правилно развитие на мистика и без магии той се бие отлично.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Избор на наемник
« Отговор #10 -: Юли 21, 2009, 11:41:02 am »
кое, според теб, е правилното развитие на мистика?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

14/88

  • Гост
Re:Избор на наемник
« Отговор #11 -: Юли 21, 2009, 11:43:00 am »
Точността е хубаво нещо, но ако имаше повече жизненост, нямаше да има нужда Пазителя да ти пази гърба ;)  Гарантирам ти че и светъл и тъмен мистик да си - можеш да се справиш без наемник. Нашият светъл мистик с най-високо ниво (kimmerios) мина през първа, втора и трета категория и ВСЕ ОЩЕ няма нито една благословия - от специалните умения има точки само в майсторство с тояга и вътрешен дух :)  Истината е - че при правилно развитие на мистика и без магии той се бие отлично.

Точно за това писах по-горе isolde. Игнорира се много интересен и важен, според мен, аспект от играта, а именно битката с наемници  :-\ . Аз самия си наех такъв, чак като стигнах 3 категория, а предполагах - сега вече знам, вие ми дадохте няколко примера - че при добър подбор на противниците и допълнителна жизненост от екипировка, можех да продължа и сам. Много бих искал по-някакъв начин те да се направят по-привлекателни за играча.
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 11:53:24 am от 14/88 »

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Избор на наемник
« Отговор #12 -: Юли 21, 2009, 12:05:46 pm »
Точно за това писах по-горе isolde. Игнорира се много интересен и важен според мен аспект от играта, а именно битката с наемници  :-\ . Аз самия си наех такъв, такъв чак като стигнах 3 категория, а знаех че при добър подбор на противниците и допълнителна жизненост от екипировка, можех да продължа и сам. Много бих искал по-някакъв начин те да се направят някакси по-привлекателни за играча.

Ами предполагам че не всички игнорират този аспект от играта, много хора имат наемници. Аз съм сигурна че с наемник бих се справяла къде по-лесно като един доста недъгав войн, въпроса е че според мен не си струва да дам 50% от опита си и предпочитам да се бия за по-малко ходове, но да не разчитам на чужда помощ. Естествено, би било добре да се опитат различни комбинации, кой наемник е най-подходящ - но за мен просто наемниците са допълнителна тежест и допълнителни разходи за екипировка, лекуване и т.н.

кое, според теб, е правилното развитие на мистика?

Ами трудно е да се определи "правилното развитие" :). Тъй като аз имах удоволствието да играя с мистик от 1 -35 ниво имам известни наблюдение но това е разбира се мои впечатления.

Идеята при мистика е да не се прекалява с ловкостта - само толкова колкото да избягваш 75% от ударите. Естествено в първа категория се вдига още от началото - ловкост докато те избягват максимално - след това интелект. Докато станеш 10 ниво ти е нужна и малко жизненост.
След ниво 10, отново трябва да се съобразиш и винаги ловкостта ти да е поне с 50 повече от точността на противника. Бих казала че на ниво 15 имам около 200 -250 дух от атрибутни точки,  и всичките ми предмети са с бонус към жизненост и точност.
За мен поне - Точността е един от най-полезните и сигурно най-пренебрегваните атрибути на мистика ! При положение че тоягите нанасят добри щети - и мистика има супер умение да нанася критични удари - единственото необходимо е оръжие с максимален критичен удар и точност - бих казала за категория 2 поне 40-50. Жизнеността мисля че не е необходима повече от около 300 до към 20 ниво, после може да се увеличи и с предмети също- в момента мистик ниво 21 има 500 живот и няма проблем да се бие с ниво 25-27 вълци и еретици.

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Избор на наемник
« Отговор #13 -: Юли 21, 2009, 07:19:47 pm »
Ами предполагам че не всички игнорират този аспект от играта, много хора имат наемници. Аз съм сигурна че с наемник бих се справяла къде по-лесно като един доста недъгав войн, въпроса е че според мен не си струва да дам 50% от опита си и предпочитам да се бия за по-малко ходове, но да не разчитам на чужда помощ. Естествено, би било добре да се опитат различни комбинации, кой наемник е най-подходящ - но за мен просто наемниците са допълнителна тежест и допълнителни разходи за екипировка, лекуване и т.н.

Това е и моето виждане по въпроса. 30-то ниво мистик съм и до сега не ми се  налагало да ползвам наемник. Свиди ми се най-вече опита, който трябва да деля с него. МЗоят мистик се справя доста добре и сам.