Автор Тема: Животно ли ще бъде?  (Прочетена 6188 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Животно ли ще бъде?
« Отговор #15 -: Май 20, 2015, 04:54:53 pm »

Като гледам как са се засилили нещата със занаятчийския модул и съпътстващите го инструменти, за да имаме дори нищожен шанс за качествена екипировка, докато дойде време за тоя занаят всички ще сме кат.6 пак с дрипи.

E как да го бъде, колега? След като Хаос пусна онзи предварителен пост за занаятите го знаех наизуст- в най-буквалния смисъл. Бях го изчитал повече от колкото целия екип.  Скъсах си... нервите (да де, ясно е коя дума всъщност ми иде да използвам) да майсторя във време, когато занаятът беше тежък(!) къртовски(!) труд(!) . Те рекоха да се изплюят върху ми без предупреждение. Ближейки си раните разбрах, че предвидената механика не допуска легенди. Е да, ама не, както казваш. Преди месец гледам- в магазините пуснали легендарни предмети. За жълти стотинки. Никой нищо не беше казал, нито пък каза нещо в последствие. (номер 2) Преди 2-3 дена гледам Косигер пише, че изработил легенда (честито на колегата, десет епика да му излязат от тоя чук!) . Нито нещо бяха казали, нито ще кажат (номер 3) .
И като цяло след цялата гавра мога да заявя:
... ... .. и занаята. Както го сънувах едно преди време, така се и отричам от него предвид опита си. Нямам никакво основание да вярвам, че ще има някаква положителна промяна. Пък и спокойно мога да очаквам отрицателни такива.  Съвсем обективно погледнато съветвам всеки един- не си губете времето, енергията, усилията и ресурсите за занаят втора категория. Със занаят трета категория който желае да се занимава- да не си прави големи очаквания. Струва си само половин идея повече от този във втора.  Думи на майстор с 18-19 ниво занаят, 10 от тях само тояги.
 И ако има човек, който реши да се посвети на занаята най- чистосърдечно мога да кажа: приготви се да съжаляваш .

Подбираш си наемниците, вдигаш си добре точките, взимаш си от магазина жълти и лилави предметчета евтинко заради отстъпките и си щъпуркаш нагоре по категориите. Пазиш си предметите, пускаш си рестартче- и пак. Тук таме ще трябва някое елексирче да изпиеш или да качиш още едно ниво и тогава да опиташ, тамън да ти поддържа формата.


Иначе на 7 пъти се канех да напиша един guide за войните. Спираше ме това, че не са пуснати още специализациите.
За пазителя мога да кажа следното- да, той може и да е консерва, но и щетата му е като на консерва. Той е чудесен да поеме ударите на боса и тримата стрелци зад него, но не е той този, който ще ти изкара битката. Без стрелците, които да вкарват баш щетата и мистиците, които да манипулират полето просто не се получава. Тайната е в баланса. Другото прилича на купчина консерви срещу глутница вълци. И да има няколко порязани муцуни- резултатът е ясен. (В южната част на сиимлия има една група хумануиди-консерви. С кеф си ги биех и то трима човека.)

За блокът и контраатаката можех да напиша повечко.
Контраатаката за дефензивна едицина ли е, или за офензивна? За дефензивна? ГРЕШКА.
Контраатаката е чисто ОФЕНЗИВНО умение. С нея чисто и просто правиш бонус щета! Подозирам, че ще направят грешката при специализациите да я разпределят при класа със защитната позиция...
При блок 75 процента за чии ти е да редуцираш щетата? Напротив- имаш си нужната защита- вкарай малко атака. Голям щит, брадва и атакуваща позиция с контраатаката (плюс пасивката за сила) . Хем ги блокираш, хем ги разцепваш със специалната на брадвата.
Контраатаката вкарва процент от щетата, просто е безсмислено този процент да го намаляш допълнително със защитната позиция. Затова пък може да сложиш една алебарда на пича с контраатаката. И да го поставиш срещу някой с две метателни ножки, две ками или поне 2 меча/чука/брадви/боздугани. Онзи срещу тебе както се опитва да те удари между 2 и 4 пъти на рунд с малка щета- направо си се самоубива. А алебардата наистина си струва да контраатакува... или пък брадва- шанс за двойна щета и да удари двама. И даже и двуръчен чук, ако съумееш да блокнеш с него, разбира се.
Контраатаката просто е направена за атакуваща позиция.
На воина имам вкарани по една точка и на двете позиции (едната влючена- другата изключена) . Трябва ми защитен- окей, трябва ми щета- сменям позицията. Само за 2 инвестирани точки.
И още нещо- има ситуации, в който тоновете кръв са доста по-необходими от целия блок на света. Блокът е до късмет- кръвта си е сигурна.
Срещу чист пазител бих сложил маг. Онзи просто не може да го набие, а нашия човек ще си пуска хеалове и проклятийца на поразия.
Такива разни размисли и страсти...
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Животно ли ще бъде?
« Отговор #16 -: Май 20, 2015, 05:25:55 pm »
Бъркаш се...камите в момента са много зле...от към поражения...двойния им удар нищо не компенсира и блока им е едно нищо..контрата и допълнителния удар ги дадох като предпоставка,че воина има доста шансове за удар в един рунд...боздуганите и едноръките чукове имат доста високи минимални и максимални поражения...дори при 75% контра-атака и 60% ефективен блок...картинката си е зле отвсякъде за мистик или стрелец срещу пазител...критичния на боздуганите е по-висок от на камите даже [сравни боздуган и кама 4-кат] ...защитната позиция не си е зле даже...въпреки че намалява поражения тя се компенсира с пораженията на боздуганите и чуковете в офанзивен план...като за капак само при наличието на свободна сила и то при някои оръжия си увеличаваш пораженията на оръжието...

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Животно ли ще бъде?
« Отговор #17 -: Май 20, 2015, 05:49:00 pm »
Идеята беше да разположиш нещо с контраатака СРЕЩУ опонент с две ками, а не да сложиш 2 ками на нещо с контраатака  *hihi*.  Съгласен съм с почти всичко, което казваш за оръжията (боздуганите с високи минимални? Сериозно ли така го възприемаш?). Това обаче не променя факта, че на нещо с толкова много блок му е осезаемо по-полезно да има атакуваща позиция.
Не променя и факта, че от контраатака с атакуваща позиция боли повече от контраатака със защитна позиция :~)
Има само една ситуация нещо да прави щета по-малка от 1-hand weapon и защитна позиция. Когато нещото изобщо няма оръжие.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен demo_account

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 131
  • Karma: +24/-30
    • Профил
Re: Животно ли ще бъде?
« Отговор #18 -: Май 20, 2015, 08:08:44 pm »
Идеята е само Пазителите да могат да стигат 75% блок. В момента има объркани оръжия, които обезсмислят щитовете, но те ще бъдат оправени (за жалост на притежателите им, но е нормално при тестов режим на играта - мисля, че те вече са компенсирани многократно ;) )

ко? не

 :D

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Животно ли ще бъде?
« Отговор #19 -: Май 20, 2015, 08:25:47 pm »
Идеята е само Пазителите да могат да стигат 75% блок. В момента има объркани оръжия, които обезсмислят щитовете, но те ще бъдат оправени (за жалост на притежателите им, но е нормално при тестов режим на играта - мисля, че те вече са компенсирани многократно ;) )

Ако е облечен с кожени дрехи - може и да стигне 75% блок. Иначе - не. Съгласно вашите формули - всеки свиреп воин ще го смели.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Животно ли ще бъде?
« Отговор #20 -: Май 21, 2015, 07:23:58 am »
Спокойн, няма да е само свирепия, който да го "смели" - и ловците/убийците ще могат, и мистиците... бе да го ожалиш горкия ще ;)
Но той пак ще си ходи с най-тежките брони, най-високия блок и ще има какво да им отвърне от своя страна...
Свирепите войни, лично на мен ще са ми значително по-интересни като поведение, но пък значително по-лесно умиращи, за сметка на генерация на ужасни поражения.
Мистиците ще са сред най-интересните - те могат да променят всичко в битката и да объркат плановете на абсолютно всеки, независимо какво си мислите че могат вашите бойци и рейнджъри, които пък от своя страна ще опитат да премахнат опонентите си още преди да са ги достигнали или да им помогнат с времто да си загинат сами (в случая с призрачния)...
Искрено вярвам, че всеки ще намери своя любимец сред новите специализации и ще е сигурен, кой е най-голямото и непобедимо животно... докато не срещне някой друг, който мисли така за друг клас, който пък среща трети и т.н. и т.н.