Автор Тема: Специализация на героя след 15то ниво  (Прочетена 35270 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Demoniko

  • Гост
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #30 -: Май 25, 2009, 10:01:46 am »
Добре де :)

Достигам 15-то ниво и ако не съм вдигал точки тогава ще имам (15-1)х3 точки, защото почвам от 1-во не от 0. Това са 42 точки за разпределяне. Да предположим че съм вдигнал всичко на сила защото искам да стана свиреп войн, това прави +84 точки на сила. В този момент в който стана 15-то ниво, ако точките ми не стават автоматично 84х3/2=126, значи леко съм се попрецакал :) До тук ми е ясно. След това обаче не ти разбирам притесненията... Когато натисна бутона аз отново ще получа 42 точки или поне така би трябвало да бъде, тогава ако избера отново свиреп войн и ги сложа там, ще получа 126 точки. Но от там нататък, ако го натисна пак какво печеля? Сменям на пазител и качвам 126 на жизненост, но тогава сила си е 0 и какво? Или понеже вече един път съм бил свиреп войн ми остава коефициент х3 и за силата, нищо че вече съм пазител, това ли искаш да кажеш? И така ли е наистина :) Проверил ли си го вече?

Извинявай, аз изходих от презумцията, че се знае какво става след натискането на бутона. Точките за атрибутните характеристики на героя, като Жизненост, Сила, Ловкост, Точност и Интелект не се преразпределят, те си остават така, както си ги развивал до този момент.  Може да се преразпределят точки по останалите умения, Базови и Специални. Аз имах предвид, че достигайки ново ниво и получавайки нови атрибутни точки за разпределение, тези, които отиват за основните характеристики на героя, може да се играе със специализацията на героя, защото тя оказва влияние на бонуса, с който се ползва героя. Да кажем дигам ново ниво и получавам 5 нови атрибутни точки за разпределение. Аз съм да кажем Свиреп войн. Ако взема да ги използвам сега, ще мога да ги разпределя в съотношение 1 към 1 за Интелект, Точност и Ловкост, 1 към 2 за Жизненост и 1 към 3 за сила. Ама да кажем, че вече искам да вдигна малко Жизненост, на сила съм се наял достатъчно, вече не искам да вдигам нея, искам да вдигна жизненост. Но защо да го правя при отношение 1 към 2, ами не натисна бутона, не си сменя специализацията и не си ги трупна в съотношение 1 към 3. После пак ще си сменя специализацията и пак ще си бъда както преди, но с повечко Жизненост отколкото трябва за този герой.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #31 -: Май 25, 2009, 10:05:55 am »
Това серизно трябва да е ненормален човек да го прави. Не виждам никаква причина да хаби човек 50 диаманта за да увеличи с 5 сила, която и без това не е особено полезна. Но и да го прави някой, няма да му донесе особени преимущества според мен...

Demoniko

  • Гост
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #32 -: Май 25, 2009, 10:17:19 am »
Примера за силата беше хипотетичен, не знам как е за другите герои.

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #33 -: Май 25, 2009, 10:32:28 am »
А Вие сигурен ли сте, че след смяна на специализацията този бонус х3 остава, а не се преизчислява?
В смисъл което умение е било х3 вече да се изчислява х2, а това с х2 да става цялото х3.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #34 -: Май 25, 2009, 10:50:09 am »
А Вие сигурен ли сте, че след смяна на специализацията този бонус х3 остава, а не се преизчислява?
В смисъл което умение е било х3 вече да се изчислява х2, а това с х2 да става цялото х3.

Мога да го тествам без проблем на следващо ниво, аз съм пазител и ще си сменя специализацията :)

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #35 -: Май 25, 2009, 04:33:10 pm »
Всички съобщения които нямат отношение по темата ще бъдат изтривани !

Неактивен iceTo0o

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 220
  • Karma: +9/-94
  • БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #36 -: Май 28, 2009, 06:08:57 am »


Мойте неща са такива каквито са на тази картинка аз какво да вдигам ?
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #37 -: Май 28, 2009, 07:08:14 am »
Ами при следваща атрибутна точка която имаш налична бих те посъветвала да я инвестираш или в критически удар или в майсторство с лък или което оръжие ползваш. И двете са много важни за стрелците, особено критическия удар защото той им позволява да нанасят 3 пъти по големи щети на противника. Възможно е да имаш и други добри умения, но аз уви не мога да видя описанието им :( Може би някой който играе стрелец би споделил опита си :)

Неактивен iceTo0o

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 220
  • Karma: +9/-94
  • БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #38 -: Май 28, 2009, 11:36:38 am »
Нямям други умения това е където е показано на картинката
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!

Неактивен OldDeath

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +8/-3
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #39 -: Май 28, 2009, 11:41:46 am »
ами аз съм презрачен преследвач, но ще ти кажа че уменията са ти малко разбъркани .. Като за начало е трябвало да вдигнесх критичния удър на 7, и знахарството на 5-6 ( повече не ти трябва щото си на малко здраве и се пълниш за няколко часа..) отровата не ти върши почти никакво работа, а и за наемниците мисля ,че един дето да те пълни ти стига .. тоест имаш 4 скила които са ти излишни. Явно вече си 15 ниво и в трябвало да почнеш да си качваш маисторствоот за оръжито с което биеш ( лък или арбалет ) след това погледни наи долните скилове.. все ще се намери някой който да ти качва нещо по добро .. незнам какво качват и за тях немога те посъветвас с нищо , но горните си ги оплескал здраво ..

Неактивен Did

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 18
  • Karma: +5/-3
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #40 -: Май 28, 2009, 09:39:10 pm »
чак пък да съм ги оплескала толкова здраво  ;D Недей лъга хората- героя ми е супер и се бие яко ;) Предвид регистрацията му и развитието му спрямо другите  мисля, че даже съм оцелила точната комбинация
Господ чува молбите на хората, които искат да забравят омразата, но е глух за тези, които искат да избягат от любовта.

Неактивен bacardi

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 19
  • Karma: +1/-0
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #41 -: Юни 07, 2009, 07:57:08 am »
Да попитам след 15 ниво на стрелеца има ли специализация за метателно копие ??

Неактивен iceTo0o

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 220
  • Karma: +9/-94
  • БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #42 -: Юни 07, 2009, 08:38:50 am »
Има да .... има за метателни ножове за метателни копия има и за щит .......а за тези който използват оръжие за 2 ръце има друга спецелизация
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !!!

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #43 -: Юни 16, 2009, 06:45:30 am »
Та да се върнем на темата за бойците, то и без това вече за всички други класове има отделни теми. Та по специално за "свирепия войн". Явно 5 точки на атака не е достатъчно, по шота на изолде мога да предположа че и някакви точки на критичен удар са задължителни. Токущо станах 15 и ето как е положението при мен:

[attachment deleted by admin]

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Специализация на героя след 15то ниво
« Отговор #44 -: Юни 16, 2009, 09:57:51 am »
Свиреп войн
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 10:08:43 am от krest »