Автор Тема: Въпросите на Скарлет  (Прочетена 18647 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2016, 08:41:22 pm »
Вероятно е обсъждано, затова ще си питам пак тук...
Мъчи ме един такъв въпрос относно приключенията и бонус наградите.
Сблъсках се с това, когато героите ми минаха 23-то ниво. Едновременно се отвориха 6 приключения, по 2 в оспорваните провинции - Друнар, Остринус и Сиимлия. В едното приключение трябва да се завърши преди героите да станат 27-мо ниво, за да даде бонус наградата, която не е за подценяване (лилав занаятячийски чук). Лошо няма, викам си, ще се справя... Другите приключения, обаче, в две от тези провинции трябва да се завършат преди 24-то ниво, за да се получат бонусите (кристал и жълт предмет). Мислех, че и с това ще се справя, но с единия герой не успях (просто защото ужасно бързо вдигна ниво), а с другия взех и двете на косъм. Казах си, все е нещо...
Но тук изкочи следващия проблем - на 24-то ниво се отваря ново приключение, което трябва да се завърши преди 25-то ниво плюс още едно занаятчийско, в което дава някакви рецепти (това в Остринус, още не съм проверила в другите провинции какво е положението)...
И сега се чудя и мая - да се мъча ли с тези междинните или да си карам главните, поне чука да взема...

А най-дразнещото е това, че няма как да знам със сигурност наградите преди последната стъпка, защото са "рандъм", т.е. дори не мога да си избера кое приключение да мъча и за кои награди да се боря...

Леко недомислено ми изглежда цялата тази работа...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2016, 10:02:08 pm »
Пак сама си говоря, но все пак...
При горката Skarlet_BG се очертава повторение на предишната ситуация... Има отворени двете последни стъпки от приключенията в Остринус и Друнар, които трябва да се завършат преди 25-то ниво. Опитът е 43 339 / 46 014. Вероятността да качи ниво докато изпълнява последната мисия в което и да е от двете приключения е съвсем реална. И така няма да вземе нито един от двата бонуса.

Дали някой е в състояние да ме ориентира от къде ще спечеля повече опит - от многостепенна зона от 6 стъпки или от нормална, която трябва да се прочисти, с 10 нива  ???
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен galkata

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +12/-4
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2016, 12:03:21 am »
Логично изглежда на приключението с 6 стъпки да се печели по-малко опит, защото са направени по-малко битки, но не е 100%

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2016, 12:08:07 am »


Дали някой е в състояние да ме ориентира от къде ще спечеля повече опит - от многостепенна зона от 6 стъпки или от нормална, която трябва да се прочисти, с 10 нива  ???


Горе долу еднакво опит и злато дава, въпреки че е нелогично за мен, но от създаването на 2.0 многостепенната зона освен наградата от приключението не си заслужава въобще...Даже понякога си на загуба, но докато приключенията не станат стотици и хиляди(както твърдят) ще си ги цъкаме така както са сега. :)



P.S. Монолозите не са задължително признак на отклонения, ти си пиши, все някой ще се закачи... ;)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2016, 12:08:59 am »
Логично изглежда на приключението с 6 стъпки да се печели по-малко опит, защото са направени по-малко битки, но не е 100%


Тука логиката е почти последното нещо което има значение... *hihi*
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2016, 12:25:25 am »
Ще се пробвам в многостепенната и ще докладвам.

P.S. Монолозите не са задължително признак на отклонения, ти си пиши, все някой ще се закачи... ;)
Принципно се кефя от себе си и нямам проблем да си говоря, дори да се приема за отклонение...   8) *xxx* Но не винаги успявам да си отговоря на въпросите :D 
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2016, 02:14:36 pm »
Обмисля се да се върне опцията за спиране на опит (както беше в ИГ1.0) за да имате възможност ако наистина много държите на наградата Х да не я изпуснете.. Но имайте предвид, че с времето приключенията ще стават все повече и най-вероятно ще е доста трудничко да се вземат всичките...

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2016, 03:46:09 pm »
камъните които дават за награда не са за изпускане, защото не могат да се изработят.другото е заменимо.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2016, 04:32:38 pm »
Поне единия камък взех, избрах си стъпката с многостепенната зона. Работата беше съвсеееем на косъм - опит 45 943 / 46014

Обмисля се да се върне опцията за спиране на опит (както беше в ИГ1.0) за да имате възможност ако наистина много държите на наградата Х да не я изпуснете.. Но имайте предвид, че с времето приключенията ще стават все повече и най-вероятно ще е доста трудничко да се вземат всичките...
Спирането на опита е добра идея. Относно броя на приключенията и вземането на наградите - добре би било поне в приключенията, които имат бонус награди при изпълнение до определено ниво, наградата да не е случайна, а да е ясна в момента на приемане на първата стъпка от приключението. Така изборът кое точно приключение да се изпълни ще е обоснован, а не игра на тото.

Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2016, 07:01:38 pm »
Героят ми Cindarella някак осъмна с титла Имперски рицар (Градът на императорите). Бонусите, които дава тази титла, са намалено време за пътуване с 10% и увеличава максималните поражения с 5%. Не, че тези 5% са много за нивото на героя, но все пак ми е интересно - това глобален бонус ли е? Т.е. без значение къде е битката? И на цялото парти ли се отразява или важи само за героя?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2016, 07:25:33 pm »
Да, тези бонуси са глобални, поне аз такъв отговор получих.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2016, 04:28:26 pm »
Да се възползвам от профилактиката  *hihi*
Моля за разяснение как точно действат уменията "защотно действие" и "атакуващо действие" на мистиците (мисля, че така се казваха, ама сега няма как да проверя със сигурност).
Атакуващото действие уж ми е ясно. Проблемът ми е в това, че сега се мъча в Абатството на мрака. Има един легендарен Лунатик и една камара бесни, чумави и други гадни плъхове. Намествам си човечетата така, че в горния фланг да има един с по-сериозно оръжие и броня да бие лунатика, а останалите съм оборудвала с ками за плъховете. До някое време битката върви добре, но после моите хора с камите, от центъра и долния фланг, вместо да бият плъховете, отиват да гъделичкат с камите лунатика. Той само се забавлява, докато плъховете ги изгризят всичките :(
Единственото ми обяснение за подобно нелогично поведение е въпросното "Атакуващо действие" от мистика...

Със "защитното действие" пък нищо не ми е ясно. "Когато мишената понася щета х% от нея се разпределят по..." Коя мишена? От моите хора или от врага? Ако е от моите, какво се получава на практика? Че, примерно, удрят воина ми и част от щетите се поемат от съседните му единици? В резултат на което той издържа повече, но те пък мрат като мухи, защото не са оборудвани да понасят удари, а да ги избягват?

Ей такива на въпросчета ме тормозят сега  :-[
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2016, 04:44:39 pm »
При щета 1000 и умение, което разпределя 30%, например - 700 отиват върху теб и всички останали 300 се делят на съседните човечета. Но не работи правилно това умение засега, сякаш.
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2016, 04:54:45 pm »
Мерси :) Не ми върши работа засега значи...
А относно "атакуващото дейтвие"? Заради него ли наемниците се заиграват с Лунатика, вместо да си гледат работата при плъховете?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2016, 05:05:24 pm »
Вършат екстра работа. Удрят там, където удря благословения :)
ДД