Автор Тема: Битки  (Прочетена 9657 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Битки
« -: Октомври 25, 2017, 04:20:01 pm »
Много играчи искат като проведат битки да ги покажат, както беше навремето в Империята (за съжаление отдавна не я играя и не знам дали е все още така). Има ли идея и тук да се направи същото , т.е. да вземеш линка и да го покажеш на гилдията или на приятел - и за едните и за другите битки. И още един наболял въпрос който само едни са привелигировани - ще се оправи ли така занаята че всички да са равнопоставени - т.е. да се даде възможност на тези дето са изоставени да настигнат 2-3 майстори в изработките - нямам предвид класацията на занаятчиите а имам предвид майсторството което блокирахте преди повече от половин година - т.е всички да могат да достигнат нивото на тези 2-3 майстори в майстореното. Мисля че ще ме разберете много добре за какво става въпрос , защото тези 2-3 майстори си изработват хубави неща но другите бяха блокирани на положението на което са и дза тях развитието спра, макар че си мисля че за тези богоизбраните които се бяха усетили навреме с нещата в занаята не спряха на нивото на другите. Бих дал предложение как би се оправило това неравенство но ще го оставя за по нататък в случай че екипа иска да поправи тази несправедливост. 

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #1 -: Октомври 27, 2017, 03:15:07 pm »
Дай предложение , и аз съм писал неколкократно относно това специализиране и ограничението което се постави ...

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2017, 09:50:12 pm »
Проблема идва преди всичко от Нивото на майсторство, което нямаше ограничение във дигането му. Докато нивото на специализация беше ограничено на 10. Нивото на майсторство влияе пряко на пораженията на оръжията и от тук идва проблема в категория 6, защото в никоя друга категория, никой не е гонил някакво ниво на майсторство освен да стигне до зелени. Като в категория 5 стигаш зелени при ниво на майсторство 50 (поне при мен на толкова). Малко са героите/играчите които иман ниво на майсторство в категории до 5та над 80. Дори мисля че за отделните категория при играчите се движи така
Категория 2 – ниво на майсторство 20   
Категория 3 – ниво на майсторство 30 (макс 40)   
Категория 4 – ниво на майсторство 50 (макс 70)   
Категория 5 – ниво на майсторство 60 (макс 80)   
Цифрите в скобите са малко вероятни.
Както и казах проблема дойде в категория 6, където някой играчи бяха по съобразителни от другите, които бъхтаха във всички категории за да стигнат максималното ниво в категорията за к4, к5 и к6 зелени. Тези съобразителни играчи просто инвестираха времето и точките да изработват предмети само в Категория 6 и техните предмети бяха с ниво-две над другите, докато не се появиха протести и не беше спряна възможността да вдигаш „Ниво на майсторство“, с което се ощетиха по-голямата част от играчите и майсторите, защото на тях не им се даде възможност да стигнат първите. Донякъде с рестарта се позволява да се вдига Нивото на специализация от 10 на 20 (все още не съм го изпробвал) какъв му е ефекта, но Нивото на специализация влияеше на атрибутните точки и би трябвало от него да се получава макс ниво на атрибутни точки за дадената категория или след рестарта да ги увеличава и над това ниво.
Прекалено много писане до тук, та съобразителните играчи по мои изчисления преди да се спре вдигането на нивото на майсторство имаха приблизително ниво между 170-200, според слухове достигало до 230, моите изчисления показват че не е повече от 200 но преди да се направят промените в рецептите и да се спре вдигането на нивото, но все пак изчисления бяха направени на оръжия качени на героите, а майсторите си продължиха да работят.
Предложението ми е следното – за всяка категория да бъде сложено максимално ниво на майсторство, макар че според мен за к2, к3 и к4 това няма да има никакво значение, к5 е спорен въпроса макар че базовите нива са доста големи между к5 и к6 от 200-400 в пораженията при даден тип оръжие.
Като погледнеме горните цифрички предложението е следното
Категория 2 – ниво на майсторство макс 30   
Категория 3 – ниво на майсторство макс 60   
Категория 4 – ниво на майсторство макс 100
Категория 5 – ниво на майсторство макс 140
Категория 6 – ниво на майсторство макс 200 (или толкова колкото има майстора който е с най високо ниво)   
Или всички категори да бъдат блокирани на Ниво на майсторство за Категория 6 200 (или 230).
В противен случай всички останали майстори са ощетени защото тяхното Ниво на майсторство е блокирано много по ниско – над 99% са под ниво 100 и са доста ощетени.
Рестарта да остане да влияе само върху Нивото на специализация и при всеки рестарт да се вдига с 10.


Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2017, 01:34:33 pm »
най елегантното решение, според мен, е да се въведе прогресивно намаление на увеличаването на бонуса.тоест, за първите десет нива да е примерно с 10 да се увеличават щетите, за следващите 10 нива да е с 9  и т. н.  има си хора дето смятат добре и могат да ги нагласят точно нещата.иначе ще им се наложи да прекрояват зоните, защото няма да представляват никакъв интерес за напредналите в занаята.аз си мисля, че трябва да има някакъв таван все пак.не може до безкрай да нараства всичко. нека има и момент на тактика и на стратегия.и да, този таван да е реално постижим от всеки.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2017, 04:31:02 pm »
Като цяло и моето мнение че ако трябва да се прекроява ще е по сложно , затова ... да се видят максимално достигнатите нива на майсторства в занаятите в съответните категории и да се поставят ограничения на тях(дали достигнатото или малко по-нагоре се решава от гейм дизайнера).
Съществуващите зони ще станат безпредметни за добре облечен герой и наемници , но може да се добавят нови които да стават видими според броя рестарти на героя и съответно с по висока трудност. Естествено и нови приключения които така или иначе са необходими след 30 ниво според мен.
Така усърдието да се изработват много неща и специализацията ще носят определено полза , и няма никой да се чувства ощетен . Всеки вложил достатъчно усърдие ще може да изработва нещо уникално.

Неактивен Tyrel

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 20
  • Karma: +8/-99
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2017, 05:41:39 pm »
С поставянето на рамки на занаята,обаче се ощетяват занаятчиите тотално.Те спират развитието,докато биткаджиите трупат ли трупат рестарти.Ще го кажа така:кое отнема повече време:развитието на занаят в една категория или един рестарт(да не говорим за повече)?Тези,които се занимават със занаят,ще бъдат набързо прегазени,от тези с няколко рестарти + един месец занаят.Интересен баланс,няма що.Разбирам,че всеки иска неговата паничка да е пълна,но ще е добре да се погледне по-отвисоко на нещата.Все пак,кажеш ли "А",длъжен си да кажеш и "Б".В случая ситуацията е наистина "патова".
Поздрави и хубав ден на всички.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2017, 07:53:03 pm »
Без рамки се ощетяват всички.... Какво е положението в момента, всеки има по един герой за битки, който се рестартира постоянно, отделно от него 1-2 за майсторене и обличането на биткаджията....

Ако не се направи занаята равен за всички с вкарването му в някаква рамка ще се обезсмисли цялата игра за настоящи изоставащи герои и новопристигнали.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2017, 08:26:19 pm »
Тези които рестартират ги връщат от начало, така че и при изработките трябва да има нещо такова защото не се стимулира изработките в категориите под 6-та. Става въпрос за няколко майстори които се съмнявам да имат повече от 50 изработки в категориите под 6-та, от къде си вадя този извод – от там че точно тези няколко човека ги няма в топ 20 на класацията на майсторите, а тази класация е на базата на изработките във всички категории.
Така че трябва да има някакво ограничение на Нивото на майсторство. Едно друго ограничение е например ако в Категория 2 – ниво на майсторство ти е 20
То нивото на майсторство в Категория 3 – да не може да надвишава 40 и т.н.     
Категория 4 – ниво на майсторство  60
Категория 5 – ниво на майсторство  80
Категория 6 – ниво на майсторство 100
Така няма да може да има тарикати които да работят само в една категория и да са велики.
Ако искат да бъдат велики в 6-та категория ще трябва да се върнат в Категория 2 и да вдигнат и там нивото и т.н. както играчите които рестартират.   

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2017, 08:55:58 pm »
Мога ли да Ви попитам hinivik, каква е логиката Ви за постепенна градация на предложеното от Вас ограничение на нивото на майсторство в категории 4, 5 и 6? Не би ли трябвало таваните за тези три категории да бъдат еднакви, при положение, че нивата за достигане на шанс за изработка на предмет от комплект са еднакви (Ниво 9). Предварително благодаря!

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2017, 09:34:16 pm »
Нивото на майсторство влияе на пораженията на оръжията и на бронята на облеклото, не съм засичал при бижутерите как работи, докато нивото за което ти говориш №9 определя какъв тип да е изработката – обикновена, превъзходна, рядка, легендарна, епична и част от комплект. Както по горе бях написал в К5 стигнах на ниво №9 при 50 Ниво на майсторство, друг може да го е стигнал на 40.
Както бях написал и по горе добре да се сложи ограничение на нивото на майсторство на 230 , защото сега почти всички майстори са блокирани на доста ниско ниво и просто само хабят ресурси и са ощетени защото не са работили само в 6 а са си разпилявали енергията във всички категории, защото никъде не беше описано как работи това ниво на майсторство както и много други неща още са на тъмно.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2017, 09:53:57 pm »
Имах впредвид че усилия който се влагат за достигане на ниво 9 в категории 4, 5 и 6 са долу горе еднакви (като оставим настрана цена на ресурси, търсене/предлагане и т.н). Един майстор полага същите усилия да достигне шанс за изработка на предмет от комплект във всяка една от тези три категории. Независимо какво ниво на майсторство са постигнали при достиганете на този шанс, не виждам логиката да се фаворизира 6 категория с най-висок предложен таван и в по-малка степен 5 категория с по-висок от 4 категория.

Разбирам това което пишете за 6-категория. Просто се опитвам да разбера защо предлагате различни ограничения на нивата на майсторства за тези три категории.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2017, 10:05:51 pm »
Никой не работи в долните категории и 500 да се сложи ограничението никой няма да го бъхта там освен в К5 защото с изработки в този случай ще са равностойни на тези от К6 когато си на Ниво майсторство 100.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2017, 10:15:22 pm »
Тука грешите :) Убеден съм че има играчи, които предпочитат занаята пред битките и дори пред пласирането на стоката си. Именно поради тази причина ви попитах за логиката зад цифрите във вашия пост. Благодаря за отговорите и приятна игра.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2017, 10:32:49 pm »
Мисля че ти си в по-голяма грешка, защото съм един от майсторите които бъхтаха във всички категории и продавах предмети, но когато видях че другите не продават дори сини техни изработки схванах нещата. Да си си купил някога изработки на някой от тези двама майстори Shadowsong и  harmfullfx, освен ако не си от тяхната гилдия. Приятна игра и на теб но трябва в занаята всички да са равнопоставени както и тези дето рестартират – рестартираш взимаш по 3 т. , работиш имаш шанс да стигнеш първите но не без ограничение в Нивото на майсторство. В момента едните са пречукани, да не кажа друга дума.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2017, 10:58:31 pm »
Държа да кажа че приципно съм съгласен с Вас. Особено във втория си пост много ясно сте изложили проблема. Предлагате решение и аз просто ви попитах за определени детайли от това решение, тъй като ми засягат геройчето. Нивото му на майсторство в 4 категория е сравнително високо и се засяга от вашите цифри, затова попитах. Както разбирам това е детайл, който стой страни от главната причина да започнете тази тема. Що се отнася до преценката за нивото на майсторство на друг герой, аз използвах линейна функция - сравнение на максималните поражения/ниво на майсторство на собствения ми герой за даден предмет: да речем чук и като виждам максималните поражения на чука на друг майстор се изчислява неговото ниво на майсторство / колко изработени рецепти има в дадената категория преди започването на ледниковия период. Надявам се че тази информация е полезна. Още веднъж приятна игра.