Автор Тема: Кво е туй бре?  (Прочетена 5421 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Кво е туй бре?
« -: Март 30, 2015, 01:34:00 pm »
Гледам някакви задачи(0) в склада.Каква е идеята на туй нещо? Ще падат задачи от дроп ли? :)


Неактивен Riceto

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 16
  • Karma: +3/-1
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #1 -: Март 30, 2015, 03:25:19 pm »
Възможно е да правят задачи, които да изискват събирането на някакви предмети, а не само трепането на животни и хора :)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #2 -: Март 30, 2015, 09:07:05 pm »
Това е секцията за предмети, които са свързани със задачи и не могат да бъдат продавани, както и няма да изчезнат вероятно... (за последното не гарантирам, за да не се експлоатира като безплатно пространство ;) )

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #3 -: Март 31, 2015, 07:30:18 am »
Мерси за отговора.Щеше да е яко задачи да падат от дроп.Да се генерират като легендарен или епичен дроп. Да има с кво да се занимаваме  :)

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #4 -: Март 31, 2015, 08:12:00 am »
Мерси за отговора.Щеше да е яко задачи да падат от дроп.Да се генерират като легендарен или епичен дроп. Да има с кво да се занимаваме  :)
Първата идея да пада задача от дроп ми харесва ... Ама това с легенди и епични - няма нужда. За това си има майстори.
Може да дава точки и всякакви други екстри за награди - колби от диамантените или инструмент с добри показатели .

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #5 -: Март 31, 2015, 08:50:33 am »
Аз имах предвид трудноста за намиране на задача от дроп да е еквивалент все едно да ти падне жълта или лилава рецепта примерно. Да не падат на всяка втора битка,щото няма да можем да смогнем  :D И да са трудни за изпълнение. Примерно биеш някакви корави пирати и пускат карта за скрито съкровище и тръгваш да го търсиш и го намираш с много-много зор *WASSUP* :D Нещо такова си мислих.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #6 -: Март 31, 2015, 09:02:55 am »
Да интересно е като идея да падне някое писъмце с инструкции и ключ за нещо което иначе го няма на картата

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #7 -: Март 31, 2015, 09:27:46 am »
В интерес на истината това е много готина идея... Ще си я сложа за по-натам за измисляне.. ;)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #8 -: Март 31, 2015, 07:34:54 pm »
Да, с цел обогатяване н аисторията на света е обсъждано падане на "фиктивни" предмети, които само да създават история, която ви се записва в дневника и ако искате си я четете, а това пък се очаква да води до "задачи" или поне намеци за тях. Виж, директно да падат задачи не се бяхме сетили, но пък стори обектчетата моагт да се обвържат със задачи със сигурност.
Радвам се, че се чу подобно предложение.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #9 -: Март 31, 2015, 08:19:32 pm »
Според мен куестовете са най интересната част от онлайн игрите и задържат вниманието на играча до последно.Няма задачи няма тръпка.Колкото повече нови толкова по добре, и периодично да се променят,нови,нови и нови,ако не е много трудно да се напишат де.Аз от програмиране нищо не разбирам  :D

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #10 -: Март 31, 2015, 09:11:10 pm »
Според мен куестовете са най интересната част от онлайн игрите и задържат вниманието на играча до последно.Няма задачи няма тръпка.Колкото повече нови толкова по добре, и периодично да се променят,нови,нови и нови,ако не е много трудно да се напишат де.Аз от програмиране нищо не разбирам  :D
Съгласен на 100%. Колкото и човека да съм поканил да пробват сегашното и старото херо всеки казва че няма задачи. Трябва да са много и да са интересни. Аз имам предвид предимно дейли куестове и задачки, които да поддържат интереса и поне да накарат новия играч да си хаби точки, И мастър куестовете са важни, но това което изиграх във Фаролин мога да го опиша само с думите на запалянко, който вижда как футболист на любимият му отбор пропуска на празна врата от един метър...

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #11 -: Март 31, 2015, 09:56:30 pm »
Ха ха, добре казано това за запалянкото.
Първите куестове имат за цел най-вече да обучават играчите - не претендираме за интересна история, нито за особена оригиналност. Има обаче доста новаторски идеи, които са свързани с начина на narrative - да ползвам английската дума, защото е по-всеобхватна от българската за разказвачество на истории.
Ще поработим много сериозно в тази насока, но определено в момнта сме се насочили над самото полиране на механики и основа на геймплея.
Иначе да попитам, вие четете ли текстовете на куестовете или се интересувате само от крайната цел и наградата, че да знаем колко старателно да ги пишем или да направим система за процедурно генериране? :)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #12 -: Март 31, 2015, 10:24:08 pm »
Куестовете изобщо не са истински интересната част от играта, защото са NPC базирани. Няма изобщо база за сравнение със жигосването на жива мръвка. Много ви моля :)
ДД

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #13 -: Март 31, 2015, 10:27:46 pm »

Иначе да попитам, вие четете ли текстовете на куестовете


Тези от ИХ 1 тези са много интересни, но тук не съм прочела нито едно, защото се бързаше към зоната...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #14 -: Март 31, 2015, 10:32:30 pm »
аз ги четох,интересни са. Даже си регнах едно ново геройче да видя кво съм изтървал в началото. След 10 ниво го взеха роб,после избяга и оттам във Фаролин :D

Куестовете изобщо не са истински интересната част от играта, защото са NPC базирани. Няма изобщо база за сравнение със жигосването на жива мръвка. Много ви моля :)

 Е ти гледай масата какво харесва.:D 90% от играчите си цъкат куесчета и изобщо не им дреме за жигосване на жива мръвка.Даже някой като го жигосаш и после реве на умряло   :D