Автор Тема: Въпрос за приключенията (които в играта правена от математици се казват задачи)  (Прочетена 6547 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
По какво се разбира тези, които са изпълнени и виждам като кликна на иконката до аватара ми,
как да знам от кои вече имам награда и кои са завършени, но имам да си взимам наградата за тях?
Do your best, forget the rest!

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
По какво се разбира тези, които са изпълнени и виждам като кликна на иконката до аватара ми,
как да знам от кои вече имам награда и кои са завършени, но имам да си взимам наградата за тях?
първо даваш All и  в зелено са оцветени всички завършени .

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Знзчи ако разбрах правилно - там вече няма да ми се появяват завършени с взета награда, а само тези, които са завършени, но предстои да си взема наградата?
Do your best, forget the rest!

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Koгато посочиш свитъка горе (ако свети в жълто) ти извежда колко задачи имаш приключени и трябва да си прибереш наградата.
Ако го отвориш - дава за провинцията в която си - има опция да дадеш всички провинции и ще ти излязат всички задачи и приключения които са приети  от всички провинции. Като тези които са изпълнени , но не са взети наградите - са оцветени в зелено.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
В момента според мен има малко бъг-че
На много места изобщо не се появяват Дневни задачи колкото и часа да чакам когато е активна Story задача
Може и да греша, прилагам screenshot
Btw Грунар и Друнар са сходни и объркващи имена,според мен няма да е лошо да са една идея по различни ако щете сложете го Друнария или каквото и да е ...

Ето на този screenshot са минали няколко часа и няма дневни задачи, които да мога да приема, а някъде пишеше, че ще се генерират периодично и не пишеше, че ще се генерират само ако няма незавършено Story

Do your best, forget the rest!

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
В занаятчийския магазин в града на фракцията, към която принадлежим има два куеста, продължения на туториъла. Учат ни как да събираме, обработваме ресурс и как да избаротваме предмети. Те дават някаква репутация- и дотам. Щеш- нещеш, стоиш си на нея, за момента няма как да я вдигнеш докрай.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Проблема си стои, както написах по-горе не се генерират дневни приключения (задаачи исках да кажа) ако има активно не-дневно.  Например в Грунар вече 3 дни няма дневни. Може ли поне отговор дали ще се оправи или така ще си бъде, защото не мога да преценя дали е бъг или това Ви е идеята, докато не минеш Story няма дневни??

Do your best, forget the rest!

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Няма заложена логика за връзка между многостепенно приключение и дневни задачи в тази провинция. Ще прегледаме за проблем с генерирането

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
В Друнар явно по принцип няма изобщо задачи, сигурно предстои да се измислят от екипа
Do your best, forget the rest!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Всяка провниция има поне 8 различни дневни задачи. Ако не се появяват в съответната провинция причините могат да са две:
1. Вие сте от фракция, която е враждебна на провинцията;
2. Вие нямате нужното ниво - нивата в различните провинции са през 5, а не през 10, както са категориите, така можете да имате задачи в првинция от категория 3, но в друга пак от категория 3 да нямате. Ориентирайте се по това, че в едната поне някои бойни зони няма да са ви червени, дкоато в другата вероятно има не повече от 1, което да не е червена.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Нямам идея какво е това фракция и каква ви е идеята?  На няколко пъти някой споменава, че съм от еди каква си фракция, но аз никъде не избрах фракция в нито един момент от играта.

Има ли го някъде обяснено?

В RPG то, в което играех преди имаше кланове, т.е. еквивалент гилдии.  Може да се направи от няколко гилдии ако се разберат лидерите алианс. Ако решат да превземат замък, който друг алианс има апетити към него може да си обявят война и ако се срещнат по бойните полета играчи от двата различни алианса да се сбият. Ако нападнеш някой, с който не си във война и нищо не ти е направил търпиш санкции (героя ти става червен и ако някой го бие тогава има шанс да си изтръве част от  екипитровката или нещо от раницата, които иначе по никакъв начин няма шанс да паднат от теб и после трябва да фармиш за предпочитане да те пази някой от твоите хора, докато си изчистиш лошата карма и станеш пак с не-червен никнейм)
Но тук нито сме правили алианс , нито сме се разправяли заю нещо, за да сме във война, нито пък има каквато и да е логика от това да зависят приключенията/задачите или нещо друго.
Освен ако не е копирано от World of Warcraft където помня, че някой ми обясняваше, че Близард са измислили още като си избираш в самото начало расата вече един вид тази раса е към еди коя си фракция.  Но пак не се връзват нещата, защото тук раси нямаме.
В момента идеята както е да е ограничено по фракции, които са изцяло неясни и очевидно не зависи изобщо от мен не ми се вижда не много добра...

Do your best, forget the rest!

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Да, разпределянето по фракции не е показано достатъчно ясно - ще трябва да поработим над този момент.
Случва се в момента, в който подменяме и знамето на героя - то вече е с цвета на фракцията, към която се е присъединил.
Това отчасти може да се покаже в кратката история, която ви прехвърля от Селото на Надеждата в реалната игра.
Целта е веднага да получите усещане за конкуренция с други играчи. Това в момента няма как да се усети по две причини:
1. Твърде малко играчи има на сървъра;
2. Няма PvP елемент в играта все още;
В последствие фракцията ще може да се смени по избор на играча, като първата смяна е безплатна (каквото и да решим да е "заплащането" за следваща смяна).
Логиката на фракциите е свързана със света на играта и това, че няма раси, не значи, че няма враждуващи помежду си хора.
Гилдиите са допълнително ниво на организации но те също са обвързани с фракците.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Скоро ли ще го оправите това бъгче да се появяват нови дневни задачи? Или ще си е все така, докато не свършиш всички, които са в момента няма нови (както е при мен сега в Грунар и както беше когато ви писах в началото на май месец)

На дневни има само една единствена, изпълних другите и те не се презаредиха, докато не мина тези които остават ...
Do your best, forget the rest!

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Пробвай да търсиш в магазините куестове, например във фаролин един от ежедневните куестове го дава само през магазина за брони и като го вземеш и след това изпълниш се появява веднага нова задача, като изпълниш и нея, ти пише нови задачи след 2:55:55 примерно

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Sharga  аз имам уговорка с Хаос да пиша за бъгове. Все ми е едно за задачите.
В началото като започнах да играя IH2 си имаше дневни задачи и като ги изпълниш минава времето x и те се появяват пак.
После се прецака и от тогава чакам , чакам ама явно много други бъгове и не са стигнали още до този,
ама аз не играя и чакам да ги оправят. Ако играя може да не може после да се хване пак този бъг.

« Последна редакция: Юни 03, 2015, 02:09:56 pm от magic1 »
Do your best, forget the rest!