Автор Тема: Занаят  (Прочетена 4905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Занаят
« -: Декември 12, 2015, 08:51:54 pm »
Здравейте, кога се очаква да заработят майсторствата и специализациите при изработката на предмети? И ще се радвам да отговаряте редовно. Комуникацията с играчите никаква я няма напоследък. Благодаря предварително.
ДД

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Занаят
« Отговор #1 -: Декември 15, 2015, 09:16:58 pm »
Някой може ли да ми каже как при 100% шанс за рядък предмет го изработих без двете звезди?

Изработвам легендарна рецепта, горе ми  пише шанс за рядък 100% и излезна без двете звезди

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Занаят
« Отговор #2 -: Декември 16, 2015, 09:54:56 am »
Здравейте, кога се очаква да заработят майсторствата и специализациите при изработката на предмети? И ще се радвам да отговаряте редовно. Комуникацията с играчите никаква я няма напоследък. Благодаря предварително.
Ще може ли малко по-конкретно кое според теб не работи по майсторствата и специализациите на предмети. Може и на лично. Благодаря.

Някой може ли да ми каже как при 100% шанс за рядък предмет го изработих без двете звезди?

Изработвам легендарна рецепта, горе ми  пише шанс за рядък 100% и излезна без двете звезди
При изработката на рецепти с повисока рядкост има визуален проблем, който ще оправим. Шансът за рядък не е 100% или повече. Може да видите реалните проценти за критична изработка ако селектирате рецепта от същата категория, но с обикновенна рядкост.

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Занаят
« Отговор #3 -: Декември 16, 2015, 10:02:46 am »
При изработката на рецепти с повисока рядкост има визуален проблем, който ще оправим. Шансът за рядък не е 100% или повече. Може да видите реалните проценти за критична изработка ако селектирате рецепта от същата категория, но с обикновенна рядкост.
А защо не го направите да е така както е визуалния проблем. За легендарна рецепта да гарантира че ще стане минимум рядък предмета (с 2 звезди), за епична рецепта да гарантирате че ще стане легендарна с три звезди. Според мен не случайно е направено така може би не е грешка а замисъл
Значи досега колкото и легенди да съм направил винаги са ми излизали с най малко две звезди до вчера, и аз така съм си мислел че е.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Занаят
« Отговор #4 -: Декември 16, 2015, 11:23:31 am »
Ще може ли малко по-конкретно кое според теб не работи по майсторствата и специализациите на предмети. Може и на лично. Благодаря.

Предпочитам да е публично, за да може да се включат повече мнения. Ясно е, че просто изказвам съмнения. За да мога със сигурност да отговоря кое точно не работи - нужна ми е повече информация. Но мога вас да питам с конкретен пример:

Майсторство: 20
Специализация наметала: 2
Категория изработки: 6
Категория занаят: 6 (легендарната, преди първата епична)

Въпрос: Какви показатели трябва да има легендарна изработка на наметало, което притежава само основни атрибути, а рецептата е с базов атрибут точност 4.
В зависимост от вашия отговор - ще ви дам конкретен резултат, който е възбудил съмненията ми. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Декември 16, 2015, 11:26:18 am от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Занаят
« Отговор #5 -: Декември 16, 2015, 02:17:32 pm »
Специализациите работят именно върху основните атрибути (броня, щети), съответно без тях, не може да се каже нищо - Легендарната изработка е трябвало да ти даде 3 допълнителни бонуса към 4те точки точност, като 2 от бонусите ще са макс стойност за категорията (ако са атрибутни)..  много неща могат да се паднат, може да ти се падне бонус броня и умение и съответно да имаш 1 атрибут, който да е на макс... Така де - искаш отговор на задача без пълно условие ...

Занаятът е едно от малкото неща в играта, за което съм с висока сигурност, че работи правилно.... (друга тема е дали, се харесва начина...)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Занаят
« Отговор #6 -: Декември 16, 2015, 03:00:19 pm »
Тоест, единствено броня и щети се повишават от майсторство и специализация?
ДД

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Занаят
« Отговор #7 -: Декември 19, 2015, 11:18:44 pm »
За мен не работят споменатите майсторства и специализации. Искам някой да ме убеди в противното :)
Кога ще има инфо какво точно правят?
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Занаят
« Отговор #8 -: Декември 20, 2015, 01:31:28 am »
Не виждам как мога да те убедя... но не мисля, че това е правилната формулировка... (че трябва да те убедя)

 Майсторството работи - проверено е много пъти. За различните предмети, са различни базисните стойности, но най-лесно се обяснява с бронята - ако удариш рядък предмет му се хвърля повишаване на стойностите (на бронята) с 10-20%.. дали ще е с 10 или 20 зависи от шанса. Майсторстото от категорията свива тези шансове, така че винаги да удряш по-нагоре 12-20, 15-20, 20-20... Майсторството за конкретният предмет пък дава да се надвхърлят тези стойности 10-22, 10-25% и т.н. Демек започваш да правиш много по-силни редки предмети от останалите... Може да ти се малее този бонус, но реално този бонус ти намалява лошите изработки и шансът да си прецакан на долната граница (и да направиш Епичен предмет с по-ниски стойности от Легендарен, например..)

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Занаят
« Отговор #9 -: Декември 20, 2015, 11:26:25 am »
Не виждам как мога да те убедя... но не мисля, че това е правилната формулировка... (че трябва да те убедя)

Разбира се, че трябва да ме убедиш, що за съмнение? Предполагам, че другите играчи са на същото мнение като мен. Но дори и да бях само аз (или който и да било друг един-единствен играч) - пак трябваше. Дотук - разбрах само за някакъв процент броня, който предполагам не вълнува, нито пък би привлякъл когото и да било от играчите, които поне малко разбират как се играе тази игра. Аз питам за базовите атрибути сила, ловкост, жизненост, интелект и точност. Както и как се отразява това майсторство на специфичната за всеки тип предмет особеност, както и как влияе върху допълнителните умения, които се падат. И да се специфицира за оръжейници и бижутери също, моля. В крайна сметка - наистина е изнервящо, когато моля да ми се предостави нещо, за да го тествам, а бивам баламосван за пореден път. В този етап на развитието на играта, ако не осигурявате изискваната от нас информация - няма кога да го направите по-натам. Същото се получи и с несвоевременното фиксиране на битките и пускането на модул, който се базира на тези битки. Ако пък аз ви дразня - мога да спра да пиша изобщо. И къде е BatGojko?

Поздрави,
Питх
ДД

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re: Занаят
« Отговор #10 -: Декември 20, 2015, 11:52:54 am »
И двамата сте прави, обаче се получава малко объркване в превода. Питх пита защо бонуса неработи въху всички показатели а Хаос обяснява, че работи само за показател броня и щета. Хаос е прав защото това е което беше описал в ръководството за занаята още преди да бъде пуснат. И Питх е прав защото очакването за уникален предмет от майсторство не се покрива само от двата показателя, които засяга. Може би се очакваше майсторството да вдига всички атрибути както в предходната версия, но това нямам спомен да е било анонсирано от разработчиците. Лично според мен има какво да се желае. Поправете ме ако греша, но бижутата нямат нарастващ процентен показател според рядкоста, съответно майсторството е без значение..или имат(второстепенен показател).

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Занаят
« Отговор #11 -: Декември 20, 2015, 01:37:15 pm »
Не е съвсем така. Майсторството влияе на показателяна инструментите за изработка (те също са от-до), на златният шанс, на предметният шанс, бонусите срещу определени противници или защита от тях и т.н. Реално атрибутите са единствените, на които на влияе, но няма и как, защото те се влияят от нивата на занаятчийството (1 или 2 атрибута на макс и избор на атрибути.., което е значително по-добре от предишнята версия)

Bонусите за които Пит говори идваха от сградите на гилдията, когато са на последно ниво имаха 25% бонус към границите на бонусите, спрямо категорията, които тук просто още нямаме...

С други думи - сегашният модул е изграден именно да дава бонус на хората, които много го практикуват като намаляват фирата от лош късмет и подобрявят изработките.. (преди и 10 милиона предмета да изработиш пак си беше до чист късмет да изработиш нещо хубаво)
« Последна редакция: Декември 20, 2015, 01:55:49 pm от Xaoc »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Занаят
« Отговор #12 -: Декември 20, 2015, 03:30:11 pm »
Да, но сега също много варира, тъй като има доста повече разнообразие в бонуси, отколкото в предходната версия на играта. Например, преди малко направих две епични брони, едната от които продавам на пазара. Двете нямат нищо общо по отношение на това, което би се харесало на играчите ;)
Това, което забелязвам, обаче, е че все пак максималните атрибути варират. Това, което искам да знам: от какво зависи това; от рядкост на рецепта или от ниво на рецепта? Например, обикновени кожени ботуши дават 12 точки максимум за атрибут в кат. 6, докато такива от превъзходна рецепта дават 13 точки. При всички случаи - хубаво щеше да е майсторството и специализацията да влияят и върху споменатите от мен атрибути. Може границите да шифтват бавно, но все пак да ги има. Просто на никого не му пука за броня на наметало, или дроп злато като бонус на бижу. Поне такива са ми наблюденията. А можеше майсторствата и специализациите да са обвързани с възникване на шансове за уникални бонуси и т.н. Помислете за това. Ще се оцени подобаващо. Пише ви го човек, който играе играта предимно заради този модул, и досега въпросните майсторства и специализации не са ми стимул за практикуване на занаят. Концепцията трябва да е подобна на тази със щетите при използването на определен тип оръжие. Поне според мен. Спорна.

Питх
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Занаят
« Отговор #13 -: Декември 20, 2015, 04:24:06 pm »
Това е странно, което казваш за разликата и може да се е появила от някакво закръгляне.. Ще го видим (понеже ботушите дават процент от пълният възможен бонус за категорията може да се случи гранично не цяло число..) Относно другите неща - ще се мисли - ясно е, че наметала, колани и т.н. не се носят основно заради бронята им..

Този модул е от основополагащите в играта, така че ще се развива още със сигурност.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Занаят
« Отговор #14 -: Януари 02, 2016, 07:38:27 pm »
Ето пример за още един различен максимум. На по-ниското ниво щит дава само 18 точки атрибут, а на по-високото - 20 точки атрибут.
ДД