Автор Тема: Битки  (Прочетена 9672 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2017, 11:17:49 pm »
Уточнение: Сравняваш разбира се две еднакви изработки. В примера за оръжейника максималните поражения на твой епичен чук (hammer) с епичен чук на друг майстор.  От една рецепта се получават епични чукове (hammers) с различни максимални поражения. Тоест те варират минимално, но се получава сравнително добра оценка на нивото на майсторство на другия майстор.

Неактивен Tyrel

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 20
  • Karma: +8/-99
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2017, 11:29:08 pm »
Накрая си дойдохме на дума.hinivik,ще ме прощаваш,ама "тарикати" може да говориш на "авечетата си",като и на твоите близки,НО не и когато говориш за harmfullfx и shadowsong.Изобщо никаква идея си нямаш колко "аз съм"майсторил във всички категории,за да говориш такива безпочвени глупости.Ако поне малко се доближаваше с твоето майсторство до моето,то сам би видял,че няма смисъл да продавам редки изработки на аукциона,защото златото си се трупа и от продажбите в магазина.Докато се правехте на безсмъртни по зоните,аз развивах занаята,аз с помощта на приятелите ми.Разказвахте наляво и надясно как нямало смисъл от занаята.Хубаво,но едва ли.Сега,когато видяхте колко сте изостанали,нас ни спират,за да може вие да ни настигнете.Но въпреки всичко,пак ние сме виновни.Тази ваша мания за величие ви изигра лоша шега и трябва ли сега ние да плащаме цената за това,защото, в интерес на истината, всички вие бяхте тук,когато ние дойдохме. Говориш за нещо,при положение ,че нямаш никаква идея за какво иде реч.Демонстрираш злоба , завист и колко  добре можеш да плюеш по другите.Сякаш другите са длъжни да са виновни за това ,че IQ-то ти е близко до това на кактус.Е,аз с кактус няма да споря.
P.S Хубава вечер на всички и да си пиете редовно хапчетата.

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2017, 11:59:41 pm »
Уточнение 2: Забравих да спомена че трябва да отчетеш нивото на специализация за даден предмет на другия майстор. Тоест сравняваш примерно два епични чука изработени при еднакво ниво на специализация. Нивото на специализация на другия майстор понякога е лесно за определяне. Примерно ако изработките му на чук в дадената категория са супер добри и не е рестартирал, значи нивото му на специализация с този конкретен предмет чук е 10. Надявам се че съм бил полезен.

Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #18 -: Ноември 01, 2017, 12:02:07 am »
Може да си майсторил но не с тези два ъкаунта, иначе щеше с тях да бъдеш в топ 10 и не батко Крест да е номер 1, за IQ-то ти няма да споря то е ясно на какво ниво е, нищо лошо нямам в предвид щом си се усетил да развиваш само 6-та категория значи е над средното. Не злобея а с месеци се опитвах да обясня на някой хора как стоят нещата в занаята и да им кажа че едни трябва да копаят , други да обработват и само 3 да майсторят, както е при вас. Когато и да отидех в зона да копам там имаше поне трима от ваште да копат и не можеш да ме убедиш че тези двата ъкаунта са копали и обработвали ресурси. Доста от отдавна играем тази игра да се лъжем – регистрацията ти във форума е от 2011 и не ме заблуждавай че нямаш и друга. Твои сини изработки са с поражения по добри от лилавите на други майстори и то използвали лилави рецепти.
Тук не стои въпроса кой е по тарикат и ли по гявол, не е честно спрямо тези дето водят PVP битките, макар че според мен това е нещо като в детската градина когато някой си мерат пишките. Убедил си се че с някой бъгове в играта, играчи с мои изработки са ви били и сте били недоволни.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Битки
« Отговор #19 -: Ноември 01, 2017, 10:14:02 am »
Аз не виждам смисъл да се майстори много, защото не се забелязва никакво подобрение на предметите. Явно променят нещо текущо. От една година само това правя и вече ми е адски досадно. На пазара почти никой не купува, а ресурсите са прекалено скъпи. Класацията отдавна не работи, а такова нещо като голям майстор няма. Има майстори късметлии и десетки ненужни бонуси. Девет години се борим за тези бижута и така не успяхме да преборим ненужните бонуси по тях. Много от уменията вероятно също не работят все още. Според мен играта трябва да се рестартира. Сега е прекалено голяма каша и никога няма да вляза във форма отново. Примерно в края на годината - пълен ресет. За да можем да започнем при еднакви условия и правила. И оръжията задължително трябва да причиняват много по-малки щети. Успяхте да създадете игра, в която, от тотален гуру станах сополив и безнадежден аматьор. Или аз съм затъпял сериозно, или нещо много не е наред при вас :)
Спорна.
ДД

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #20 -: Ноември 01, 2017, 03:17:34 pm »
Не виждам смисъл да си чешате езиците и да правите лични нападки, както и да развивате безсмислени теории за това, кой как, къде, защо и т.н. е развивал занаят.

Мисля, че се отклонявате от важното, а именно факта, че занаята беше заключен и се получи сериозен дисбаланс в играта (най-вече при оръжията) спрямо майсторите.

Нямам нищо против тези, които са вложили усилия и умисъл и са съумели да развият занаята в категория 6 до степен да са първенци, дори напротив, мога само да ги похваля. Но не става въпрос за това, а става въпрос за самият занаят и това как той беше заключен без да се даде шанс на останалите майстори да достигнат това ниво. И в момента се получава така, че майсторите-първенци продължават да изработват предмети, които са недостижими за останалите майстори, т.е. буквално нямат аналог и не е възможно да се измайсторят подобни от останалите майстори.

И за да придадем на нещата повече нагледност, нека разгледаме някой факти за подобни реални изработки (при оръжията):

* арбалет (легендарна изработка) - поражения: минимални 1949 - максимални 3896
* меч за една ръка (епична изработка) - поражения: минимални 612 - максимални 2047
* метателно копие (епична изработка) - поражения: минимални 532 - максимални 2654
* тояга (легендарна изработка) - поражения: минимални 1403 - максимални 2812
* метателни ножки (легендарна изработка) - поражения: минимални 314 - максимални 1252
* чук за една ръка (епична изработка) - поражения: минимални 1670 - максимални 2391
* лък (епична изработка) - поражения: минимални 723 - максимални 2419

Както се вижда, посочените изработки са повече от добри и заслужават адмирации, но при сегашното състояние на занаята нямат аналог и което в случая е най-важното, както и целият спор е затова - няма възможност да имат аналог!

Дори от герои-майстори с няколко рестарта (3х рестарта за да бъдем конкретни) и вдигнат занаят на макс (включително допълнителните нива при рестартите) пак не могат да достигнат ниво на изработките спрямо сегашните майстори-първенци без рестарт.

И от тук следва въпроса какво правим сега? Как да процедираме нататък, защото сегашното положение е сериозен дисбаланс в играта?
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Битки
« Отговор #21 -: Ноември 01, 2017, 09:08:29 pm »
Аз проблема съм го написал. Не е важно кой какво е правел, тъй като щетите, които и понастоящем се нанасят, са прекалено големи. Нищо не може да компенсира това, освен сериозното им преразглеждане. Или вдигане на броня, или още завишаване на жизненост. Иначе се получава едно пукане на балончета и никаква игрова тактика не е възможна. Един ресет на цялата игра би бил много освежителен.
« Последна редакция: Ноември 01, 2017, 11:38:16 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #22 -: Ноември 09, 2017, 02:42:30 pm »
Не виждам смисъл да си чешате езиците и да правите лични нападки, както и да развивате безсмислени теории за това, кой как, къде, защо и т.н. е развивал занаят.

Мисля, че се отклонявате от важното, а именно факта, че занаята беше заключен и се получи сериозен дисбаланс в играта (най-вече при оръжията) спрямо майсторите.

Нямам нищо против тези, които са вложили усилия и умисъл и са съумели да развият занаята в категория 6 до степен да са първенци, дори напротив, мога само да ги похваля. Но не става въпрос за това, а става въпрос за самият занаят и това как той беше заключен без да се даде шанс на останалите майстори да достигнат това ниво. И в момента се получава така, че майсторите-първенци продължават да изработват предмети, които са недостижими за останалите майстори, т.е. буквално нямат аналог и не е възможно да се измайсторят подобни от останалите майстори.

И за да придадем на нещата повече нагледност, нека разгледаме някой факти за подобни реални изработки (при оръжията):

* арбалет (легендарна изработка) - поражения: минимални 1949 - максимални 3896
* меч за една ръка (епична изработка) - поражения: минимални 612 - максимални 2047
* метателно копие (епична изработка) - поражения: минимални 532 - максимални 2654
* тояга (легендарна изработка) - поражения: минимални 1403 - максимални 2812
* метателни ножки (легендарна изработка) - поражения: минимални 314 - максимални 1252
* чук за една ръка (епична изработка) - поражения: минимални 1670 - максимални 2391
* лък (епична изработка) - поражения: минимални 723 - максимални 2419

Както се вижда, посочените изработки са повече от добри и заслужават адмирации, но при сегашното състояние на занаята нямат аналог и което в случая е най-важното, както и целият спор е затова - няма възможност да имат аналог!

Дори от герои-майстори с няколко рестарта (3х рестарта за да бъдем конкретни) и вдигнат занаят на макс (включително допълнителните нива при рестартите) пак не могат да достигнат ниво на изработките спрямо сегашните майстори-първенци без рестарт.

И от тук следва въпроса какво правим сега? Как да процедираме нататък, защото сегашното положение е сериозен дисбаланс в играта?

Знаем за проблема от няколко месеца, готви се поправка скоро.. За съжаление става дума за два отделни "малки" бъга, които обаче в комбинация са създали един огромен Франкенщайн, а именно да се правят предмети с над 200% по-високи поражения от максимално достижимите при нормални обстоятелства.. Наистина е много неприятно и за съжаление има само едно решение, което обаче няма да се хареса на всички притежатели на такива предмети, както и на майсторите, които са достигнали нереалистичните нива. (в момента процента бонус от брой изработени предмети в категорията се прилага на грешното място и оттам огромните бонуси...) Както е отбелязано от Дракус в момента е оправен само бъгът, който позволяваше качване на нива над 30. Но бъгът, който прилага бонуса, не върху минималната граница, а върху максималната е все още наличен. Когато се оправи, ще спрат нереалистичните изработки.

Само оправянето му, няма да реши проблема с баланса, тъй като има ОГРОМНО количество вече изработени предмети с ТОТАЛНО изкривени статистики. За съжаление ако искаме този свят да има бъдеще (няма смисъл да вкарваме нови функционалности и играчи в свят, в който старите притежават оръжия 3 пъти по-силни от другите.. нито гилдови войни можем да имаме нито нищо..) има само едно решение и то е всички предмети да бъдат върнати в границите, които са реално достижими при правилно работеща формула, както и всички нива да бъдат върнати до максимално постижимите. Съществуващите предмети ще останат със сериозни статистики (на макс спрямо правилата), но няма да са тези чудовища, които са в момента.

Всички играчи, които ще бъдат засегнати, ще бъдат компенсирани с доволно количество диаманти.
Знам, че особено за майсторите това няма да е особено успокоение, но тези, които са с нереалните нива са само няколко десетки, но развалят играта на абсолютно всички и няма как да оставим така нещата, за което се извиняваме.

Макар и неприятно, смятаме че това е единственото правилно решение, а и след като касае всички, ще е еднакво (не) справедливо за всички.

Скоро ще има и официална новина в играта по темата.

ПП Хубавото е, че скоро предстоят и доста положителни новини, а именно с една дума... замъци:)

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #23 -: Ноември 09, 2017, 04:54:02 pm »
еее, браво. най накрая се отговори, и мисля си че по възможно най-правилния начин.абсолютно подкрепям.когато това стане реалност, ще стане доста по оспорвано и интересно :)ще чакаме...

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2017, 06:13:28 pm »
Знаем за проблема от няколко месеца, готви се поправка скоро.. За съжаление става дума за два отделни "малки" бъга, които обаче в комбинация са създали един огромен Франкенщайн, а именно да се правят предмети с над 200% по-високи поражения от максимално достижимите при нормални обстоятелства.. Наистина е много неприятно и за съжаление има само едно решение, което обаче няма да се хареса на всички притежатели на такива предмети, както и на майсторите, които са достигнали нереалистичните нива. (в момента процента бонус от брой изработени предмети в категорията се прилага на грешното място и оттам огромните бонуси...) Както е отбелязано от Дракус в момента е оправен само бъгът, който позволяваше качване на нива над 30. Но бъгът, който прилага бонуса, не върху минималната граница, а върху максималната е все още наличен. Когато се оправи, ще спрат нереалистичните изработки.

Само оправянето му, няма да реши проблема с баланса, тъй като има ОГРОМНО количество вече изработени предмети с ТОТАЛНО изкривени статистики. За съжаление ако искаме този свят да има бъдеще (няма смисъл да вкарваме нови функционалности и играчи в свят, в който старите притежават оръжия 3 пъти по-силни от другите.. нито гилдови войни можем да имаме нито нищо..) има само едно решение и то е всички предмети да бъдат върнати в границите, които са реално достижими при правилно работеща формула, както и всички нива да бъдат върнати до максимално постижимите. Съществуващите предмети ще останат със сериозни статистики (на макс спрямо правилата), но няма да са тези чудовища, които са в момента.

Всички играчи, които ще бъдат засегнати, ще бъдат компенсирани с доволно количество диаманти.
Знам, че особено за майсторите това няма да е особено успокоение, но тези, които са с нереалните нива са само няколко десетки, но развалят играта на абсолютно всички и няма как да оставим така нещата, за което се извиняваме.

Макар и неприятно, смятаме че това е единственото правилно решение, а и след като касае всички, ще е еднакво (не) справедливо за всички.

Скоро ще има и официална новина в играта по темата.

ПП Хубавото е, че скоро предстоят и доста положителни новини, а именно с една дума... замъци:)

Да помоля да напишете няколко думи на английски в интернационалния форум. Играя с чужденци, които живо се интересуват от този въпрос. Благодаря предварително!

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #25 -: Декември 05, 2017, 06:03:00 pm »
Да помоля да погледнете какви ги върши главния майстор, самата игра. Ето това е оръжие което не може да се произведе и 60 ниво да е рецептата епична.


Неактивен hinivik

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 163
  • Karma: +31/-123
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #26 -: Декември 06, 2017, 12:52:58 pm »
това като гледам трябва да е паднало от битка ама е с показатели по високи и от арбалет 60 ниво.
нещо напоследък наблюдавам че предметите паднали от битки са с по добри показатели от тези дето се изработват от майсторите което се получи от последните промени и не съм много съгласен с това т.к. майсторите бъхтаха поне 2 години за да стигнат едно ниво и сега оп предметите от битки по добри от тези дето се изработват - ако така ще се стимулира изработването на предмети според мен е грешната стратегия на играта.

Неактивен asnd

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 253
  • Karma: +67/-148
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #27 -: Декември 06, 2017, 04:21:39 pm »
 :o егати боздугана.блок-ненормален.крит-извънземен.поръжения-невъзможни.при сегашните правила, никога няма да може да се избачка нещо такова, каквото и майсторство да имаш.де да си имах един такъв, нямаше да има приключение което да ми се опре :)от дроп ли ти падна?

Неактивен peasant

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 75
  • Karma: +13/-12
    • Профил
Re: Битки
« Отговор #28 -: Декември 06, 2017, 06:30:35 pm »
Влезте в играта. Натиснете 'Класиране' и в 'Търсене' напишете името на героя с който това супер млатило е обвързано - Bahurcho.

Героя е маг и шанса му за критичен удар е 75% базов шанс за критичен удар + 24% бонус от интелект = 99%

Базовия му блок е 75 от млатилото + 44 от стоманен пехотен щит = 119

Да му е честит героя на този който играе с него.

« Последна редакция: Декември 06, 2017, 06:39:24 pm от peasant »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Битки
« Отговор #29 -: Декември 06, 2017, 07:32:48 pm »
ДД