Автор Тема: Кво е туй бре?  (Прочетена 5425 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #15 -: Март 31, 2015, 10:32:58 pm »
Аз лично не ги чета, но пък бих искал да са различно сложни. Нещо от сорта, за всяка една категория да има по г/д 4-6 куеста, това вие ще си решите, като тяхната степен на сложност да варира, респективно и наградата. Ще дам за пример лилавия войн в едно от приключенията к.4 на  ИХ 1 ... мъчих се да го бия седмици наред, докато накрая късмета не ме покри, при все че бях епично екипиран, а наемниците ми бяха в жълто. Може и да не съм имал най-добрата тактика, но пък чувството като пребиеш някой измекяр дето те е мъчил маса време е безценно  >:(  >:( ... и след 3 години още го помня  :D

Неактивен bl00dbeast

  • PUH
  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 47
  • Karma: +78/-48
  • BloodBeast
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #16 -: Март 31, 2015, 10:35:59 pm »
Точно този лилавия, отказа маса хора в К4 от прикюченията и се впуснаха в галоп да качват нивата без да минават приключенията
Съществувай днес.

Неактивен Yolov

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 506
  • Karma: +63/-36
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #17 -: Март 31, 2015, 10:43:36 pm »
Еми точно за това предлагам да има някаква градация, даже ще е най-добре да има някаква опция за избор. Да речем приключението да е г/д едно и също за всички, но всеки да може да избира сложността му - да речем:

лесно - получаваш 10 диаманта и рядък предмет
средно - получаваш 25д. и легендарен
трудно - 50д и епичен предмет

Ама трудно наистина да си е епично трудно, че дори да те откаже и да си помислиш дали при следващото приключение да избереш опция трудно  :D

Както и да е мисля, че моята идея я схванахте  :P

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #18 -: Март 31, 2015, 10:54:50 pm »
Добра идея, но екипът упорито отказва да може да се избира и цвят противници за дадена зона. Както е тръгнало, ако си пусна тетрис ниво 7 ще ми е по-голяма тръпка...
Реално така и не разбрах, какво пречи 1-2 зони от провинция да са много лесни и 1-2 зони от провинция да са изключително (съгласно вижданията на екипа) трудни.
ДД

Неактивен Stridtul

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 79
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #19 -: Март 31, 2015, 11:05:22 pm »
Бяхме затрили за известно време Шангрила. Който иска може да се пробва там. Намира се във вечно белите. Зоната е много сложна.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #20 -: Март 31, 2015, 11:21:48 pm »
Това вече е зона. Нейсе :)

Обаче само 10 вълни. Жалко :)
« Последна редакция: Март 31, 2015, 11:33:42 pm от Pith_New_Era »
ДД

Неактивен Stridtul

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 79
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #21 -: Март 31, 2015, 11:39:33 pm »
Промених я току що да е от 10 до 15 вълни отсега нататък. Зоната по принцип е предвидена за 38-39то ниво хора с 2-3 наемника. Не казвам че не става и на по ниско, но си е тегава. Видях че си я минал, браво:)

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #22 -: Март 31, 2015, 11:41:58 pm »
Дай като за Pith да я направим между 10-20 вълни ;)
Да, ще иа точно такива една-две зони в провинциите, които да са много трудни, но това е за провинции от категория 3 нагоре - 1 и 2 са за подготовка и няма как да има такива зони, които могат да откажат по слабите духом.

А що се отнася до задачките куестовете и подобните, ако е рекъл този отгоре, ще поработи и над идея вие сами да можете да създавата предизвкателства за руготе в играта и те за вас... и нямам предвид куест едитор, а механики в които ваите действия в играта създават предизвикателства за останалите... но има да извървим доста път до там и доста вода да изтече. Ще ни трябва време, иначе амбицията я имаме, но няма как времето си е фактор, така ч еедно по едно.
« Последна редакция: Март 31, 2015, 11:44:37 pm от BatGojko »

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #23 -: Март 31, 2015, 11:45:27 pm »
Изглежда резонабилно да може да се минава с 2-3 наемника, но при добре облечени човечета - ще може дори с 1 (или дори само с герой). Тоест, нужна е някаква моментална автоматична корекция за сложност, съобразно парти на герой. Може да не е планувано за зона кат. 4, но за по-нагоре - помислете.
ДД

Неактивен BatGojko

  • Game Designer
  • *
  • Публикации: 585
  • Karma: +43/-19
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #24 -: Март 31, 2015, 11:47:25 pm »
Сложността ще се показва спрямо партито (и спрямо героя, както си е сега), така че всеки ще може да прецени къде и как иска да се бие.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #25 -: Март 31, 2015, 11:50:12 pm »
Не, мисълта ми беше да се автокорелира съобразно партито на героя. Тоест, една и съща зона да е с коренно различна сложност, в зависимост от това, какво навлиза в нея за битка. Разбира се, всички зони ще са с някаква непроменлива базова сложност.
ДД

Неактивен Stridtul

  • Programmer
  • *
  • Публикации: 79
  • Karma: +12/-6
    • Профил
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #26 -: Март 31, 2015, 11:52:48 pm »
Не е невъзможно. Ще го помислим.

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Кво е туй бре?
« Отговор #27 -: Април 01, 2015, 12:01:36 am »
Доста повече работа за вас (дори и в далечно бъдеще), но не съм го срещал в нито една игра (което не означава, че го няма някъде, разбира се). Така NPC системата ще реагира като доста "динамичен" изкуствен интелект. За повече разнообразие - една зона може да респондва със сложност срещу обща броня на парти на герой, друга - срещу общи максимални щети и т.н.
Трябва да направите ИХ 2.0 слънчице. Ако нещо се заоблачи временно - ние ще се погрижим да го разсеем:)
ДД