Автор Тема: БАЗИК С ПРОЦЕНТИ  (Прочетена 3553 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dufkata

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 12
  • Karma: +2/-6
    • Профил
    • Ел. поща
БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« -: Май 10, 2012, 05:08:00 pm »
КАДЕ Е ЛОГИКАТА ОТ 10 ОПИТА С ШАНС 35 ПРОЦЕНТА ДАНЕ ИЗРАБОТЯ 1 ПРЕВЪЗХОДЕН .....СТАВА ДУМА ЗА ПРЕВЪЗХОДЕН....
ХОРА...

Неактивен d3nz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 187
  • Karma: +20/-46
  • Who's the bitch now...
    • Профил
    • Ел. поща
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #1 -: Май 10, 2012, 05:38:24 pm »
Всичко е на късмет ... имал съм изработки дето 5 поредни пъти 5 превъзходни ми излизат :) пък съм имал от 12 и 1 не излезе  :D :D всичко е на късмет

Неактивен dufkata

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 12
  • Karma: +2/-6
    • Профил
    • Ел. поща
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #2 -: Май 10, 2012, 06:14:24 pm »
не съм съгласен, защото с доста по малък процент в по ниска кат.съм правил добри изработки, но с влизането в 6та независимо колко е голям шанса  изработки рядко излизат ....питам каде е баланса...

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #3 -: Май 11, 2012, 01:38:17 pm »
Що се занимаваш да майсториш в 6та то си е направо безмислено,а и логиката отдавна изветря в тая игра :'(

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #4 -: Май 11, 2012, 08:16:25 pm »
в 6та са малко хора и на това отгоре босовете са трудни не вярвам някой да се задоволи с по-малко от легенда там. а за оръжията си е трагедия на всякъде а по-пълна трагедия за тях от 6та е само 7ма. колкото до логиката то е достатъчно да огледа човек елементарни неща за да разбере че я няма никъде в тази игра.
ще дам някои примери да видите че не си дрънкам ей така бас ловя че са забелязани от много хора но нищо. други ще кажат че се отклонявам от темата е ако имаше тези неща занаята щеше да е добре а не трагедия като сега.
1.арбалетите имат минус 20% ловкост/точност за да компенсират големите им поражения при положение че чисто исторически арбалета е оръжие което може да стои заредено през цялото време и позволява свободно прицелване от всяка позиция без да натоварва ръцете докато лъка има сила на опън на тетивата минимум 50-60 кг. прицелната стрелба на арбалета бие тази на лъка.
2.майсторството с оръжия увеличава само щетите а е логично щом си майстор с дадено оръжие да умееш да блокираш повече удари от някой който не е. нормално е това да увеличи шанса ти за успешен удар. нормално е за да използваш две оръжия да си майстор да използваш даденото оръжие с една ръка без да има нужда да си майстор с други оръжия. нормално е в место да се сумира щетата да удряш два пъти в рунд 1во с едното после с другото оръжие. нормално е с едното да блокираш с другото да контраатакуваш. нормално е мет. оръжия да не губят щета по каквато и да било причина.
3.нормално е когато е нужен баланс да не се орязва даден клас а да се повишат показателите или да се добавят аналогични също толкова ефективни умения на другите класове.
4.нормално е всички видове екипировка да се изработват и да се печели от тях а не само да заемат място в списъка с полезните същото важи и за уменията.
5.нормално е всеки клас да има уникални умения които да са му запазена марка а не да се присвояват от всеки с екипировка.
4.нормално е ювелирите да се занимават само с шлифоването на камъните а добива да го правят миньорите.
5.нормално е за ускоряване на пътуването да си има коне каруци каляски ала бала а не платените да се телепортират където си искат другите да ходят пешком и да не могат да пребият някой защото ги е ударил когато са с малко кръв и е духнал в следващия миг в друг край на картата. и не ме оборвайте няма всеки такъв пъзлю види че е в провинцията е дошъл някой който може да иска да си отмъсти вече ще е духнал.
6.нормално е да има занаят търговци превозвачи ала бала. нормално е герои да бъдат наемни за охрана или да помагат от добро сърце.
направили се точен симулатор на средновековието играта ще остане без конкуренция и ще стане пример за подражание на още ред игри. играчите пък ще играем с мерак ще се харчат диаманти като топъл хляб и отказалите се играчи ще се върнат отново и ще се появят нови.
п.п. пропуснах мултиакаунинга тъй като е спорна точка. знам че мнението сигурно няма да просъществува но не ми е дреме. изстрелях всичко което ме дразни на куп открих си в нета подобна игра която ме кефи адски много а тази си я цъкам с един танк тъй като съм защитник по душа за да разгледам поне веднъж всичко от играта от край до край и ако до тогава няма 2.0 чао от мен. във форума твърдо няма да пиша повече. за разлика от друг път сега пиша спокойно не съм гневен че да драскам преди да премисля всичко.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #5 -: Май 12, 2012, 12:06:18 am »
За тоя базик с %-ти за занаятите имах над 3 месеца бан в този форум,щото обидих част от екипа как са ги смятали тия %-ти.Та изобщо не искам да влизам пак в подробности около занаята,че минимум ще откарам още 3 месеца бан  :D Иначе си много прав базкика е голям,та чак ни го надират в задника.Няма играч в тая игра който като е майсторил нещо да не е псувал екипа  :D Само не ги псувай във форума,че банват  *hihi*

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #6 -: Май 12, 2012, 04:56:17 am »
 Я ни светни коя е тая другата игра да зарязваме овреме прашасалите рафтове на хирото... :D

Неактивен Nokaut

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 122
  • Karma: +65/-72
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #7 -: Май 12, 2012, 08:48:26 am »
Я ни светни коя е тая другата игра да зарязваме овреме прашасалите рафтове на хирото... :D

Сигурно е d3
Komandir of RONIN

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #8 -: Май 12, 2012, 10:16:09 am »
d3 още не е почнала остават 2 дни.Човека ще да е намерил нещо друго  :D

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #9 -: Май 12, 2012, 11:51:04 am »
КАДЕ Е ЛОГИКАТА ОТ 10 ОПИТА С ШАНС 35 ПРОЦЕНТА ДАНЕ ИЗРАБОТЯ 1 ПРЕВЪЗХОДЕН .....СТАВА ДУМА ЗА ПРЕВЪЗХОДЕН....
ХОРА...

Аз и друг път съм го казвал и пак ще го кажа...
Тези шансове са точно както  при ротативките  ;)
Казват ти че имаш 25% възвръщаемост и дъпраш ръчките като луд.
Да ама не.
Аз понеже съм тъп и упорит седнах на една такава ротативка преди време и играх в течение на .... 1 месец !!!!
Когато ми се налагаше да спя, се обаждах на шефа на заведението и той ми изключваше машината. Като се върнех я включваше и продължавах да играя. Не ме питайте колко пари изгубих, защото не бих се червил да напиша цифрата.
В крайна сметка си върнах по малко от 10% от това, което вложих.
Така,че от тогава насам знам,че 25% шанс НЕ ЗНАЧИ, че щеимаш 25% успех !!!
Това значи, че максимално можеш да изкараш 25%  !
Но да изкараш максимума е равносилно на това да удариш джакпот !
Защото шанса варира от 0% до 25% и трябва да си изключително голям късметлия за да изкараш максимума.
Повечето ми майстори имат между 10 и 11% шанс за епик, но да изкарам 10 епика от 100 изработки досега се е случвало изключително рядко. Потрошил съм хиляди чукове и на месец средно хабя по 15-20 чука поне . Сами си направете сметката.

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #10 -: Май 12, 2012, 12:04:06 pm »
Само да попитам, някой направил ли си е трудът да засече колко успеваемостта от 3000-4000 изработки да речем!
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #11 -: Май 12, 2012, 04:04:50 pm »
По моите наблюдения излизат средно 3 епика на чук.
Понякога могат да се изкарат и 5 и 10 дори но има моменти когато, можеш и нито един епик да не изкараш при това работя основно в работилници на макс с всички възможни екстри. Друг е въпроса, че доста от епиците не стават за нищо.
Най малко брак като че ли има при броните. Следват бижутата а при оръжията е направо трагедия.
А най фрапиращото е , че се изкарват повече зелени отколкото епици независимо, че шанса е наполовина по малък.

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #12 -: Май 12, 2012, 04:10:20 pm »
Абе кой ще е тоя луд да строши 60 чука или 2400 д за да засече колко му е процента на успеваемост :D :D Обикновенно на третия чук  се отказва народа да кове повече  :D

Неактивен Komadrin

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 417
  • Karma: +143/-84
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #13 -: Май 12, 2012, 04:41:09 pm »
Ами мога да ти дам извадка от 3 майстора, бижутер, оръжейник и бронтиер, общо. От 5101 изработки при средно 9,35% за епик имам успеваемост 9,66%. Напредени са 493 епика. Имал съм по 80 удара без епик, имал съм и 5 епика от 15 удара.
Имах период в който 5 месеца оръжейника прави 2 пъти по-малко епици от очакваното. Което си е бая време. Тогава също се оплаквах във форума, но имам конкретни данни, да подкрепя твърденията си.
Та за това питам дали имате конкретни примери.
Ако Дяволът наказва лошите, той добър ли е......!

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:БАЗИК С ПРОЦЕНТИ
« Отговор #14 -: Май 13, 2012, 03:03:21 pm »
още по-голям бъзик е че в никоя категория няма комплект за пазител с меч и щит а иначе има боздуган и щит което си е чисто харакири и даже го има харакирито два боздугана а няма комплект за всеобщата тактика на пазителите. къде е логиката? каква логика то направо става смехотворно да използваме имперски герой и логика в едно изречение освен да казваме че я няма никъде или че е под всякаква критика.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)