Автор Тема: Градска стража!  (Прочетена 15951 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Градска стража!
« -: Август 23, 2011, 06:43:05 pm »
От днес се появи постройка Градска стража в поста ни а не ми дава никакви действия !



Каква е причината ?

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #1 -: Август 24, 2011, 02:27:18 pm »
Някой ще ми отговори ли?

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #2 -: Август 24, 2011, 02:30:01 pm »
Същата сграда я има и в ГЩ. Там вдигна ли я?

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #3 -: Август 24, 2011, 02:54:51 pm »
За съжаление имаме повторение в имената на двете сгради и оттам идва объркването - днес ще корегираме това повторение - сградата в ГЩ е отделна и няма отношение към градската стража - тя е централното управление образно казано, след като ги пратите в Градската стража реално стражите стават "градски"... ще стане малко по-ясно като се сменят имената днес...

Относно предните постове - стражите могат да бъдат пращани навсякъде - замъци и предни постове. Стига да отговарят на категорията на провинцията ще участват в битката (нападение или защита. Демек стражи категория 5 не могат да участват в битки за предни постове и замъци категория 4.. (нито да са градска стража там..)

Неактивен WaRrIoR_f

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 198
  • Karma: +231/-241
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #4 -: Август 24, 2011, 04:12:16 pm »
От повече от месец не ми дава възможност да обличам стражите. Затова питах на лични админи, но не получих отговор. Сега изобщо не ме допуска в старото хранилище като натисна екипиране на стражата. Така че отново задавам въпроса си. Откъде се екипира стражата?

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #5 -: Август 24, 2011, 04:35:35 pm »
Същата сграда я има и в ГЩ. Там вдигна ли я?

Сграда нямаше но намерих полето където може да се построи и я вдигнах няколко нива.
Не знам обаче откъде се наемат стражите. Имам герой с точки за командир на градска стража .

pithtath

  • Гост
Re:Градска стража!
« Отговор #6 -: Август 24, 2011, 04:43:37 pm »
Това с наемането на стражите трябва да се реши в скоро време. Иначе тази постройка, която си направил е дефакто новата постройка (поне така излиза на практика). И тъй като новата постройка е със значителен капацитет, аз питам:

Ако се изпратят в даден пост например 35 групи стражи с цел атака, кои 20 от тях ще бъдат избрани за атаката. на случаен принцип ли става това? Или просто има ограничение от 20 групи при самото изпращане към поста?

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #7 -: Август 24, 2011, 04:48:41 pm »
Открих поле в щаба и за тренировъчен лагер и го построих и него.
От тук нататък как се процедира?
Да не би проблема да е в това че нямаме замък?
« Последна редакция: Август 24, 2011, 04:50:48 pm от Danchello »

pithtath

  • Гост
Re:Градска стража!
« Отговор #8 -: Август 24, 2011, 04:54:20 pm »
Не, редно е и Вие да можете да си наемате стражи, а ГЩ постройката не зависи от това дали имате замък или преден пост. И когато стражите са именно в тази постройка, отивате в тренировъчния лагер и там лесно ще се ориентирате - има два ъпгрейда  - за брой групи стражи тренирани наведнъж и за скорост на трениране. Всяка група се задава за тренировка отделно.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #9 -: Август 24, 2011, 04:56:24 pm »
Благодаря за отговора.
Предполагам че героят с инвестирани точки за командир на гр. стража трябва даиде в щаба и там да ги наеме или...?

Неактивен Commoner

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 1193
  • Karma: +228/-29
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Градска стража!
« Отговор #10 -: Август 24, 2011, 05:07:11 pm »
За момента лидера и първият офицер трябва да отиде в замък на чужда гилдия и от там да наеме стражи. Те ще отидат първоначално в ГЩ.

pithtath

  • Гост
Re:Градска стража!
« Отговор #11 -: Август 24, 2011, 05:08:49 pm »
Не, ако героят има това умение - на него могат да се зачислят максимум до 3 групи стражи от вече налични такива. С умението героят имат просто правото да ги облича. Може би правомощията трябва да се разширят значително и специфично - например на командира на тези групи стражи да му е позволено да ги храни с атрибутни колби и никой друг на не може да стори това с неговите си стражи. Поне засега мисля, че самото наемане на стражите е единствено приоритет на лидер, офицер и командир на гарнизон. Имах й  едно предложение за направата на таверните в ничиите земи широкоспектърни - тоест да могат да се наемат стражи от произволна категория. Това би помогнало за подготовка на групи стражи от произволна категория и използването им, когато се налага защита или атака върху преден пост/замък от съответната категория. Доколкото ми е известно на максимално ниво ГЩ постройката за стражите ще може да дава подслон на 100 групи стражи, което най-умозрително означава чувствителна помощ при едновременна защита на >3 замъка/предни постове. Това е най-схематично написано и това, което аз съм разбрал от снощи до сега.

pithtath

  • Гост
Re:Градска стража!
« Отговор #12 -: Август 24, 2011, 05:11:32 pm »
За момента лидера и първият офицер трябва да отиде в замък на чужда гилдия и от там да наеме стражи. Те ще отидат първоначално в ГЩ.

Ясно. Работи. Всъщност това е и напълно достатъчно май като решение.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Градска стража!
« Отговор #13 -: Август 24, 2011, 05:22:47 pm »
Току що обиколих няколко замъка.
мога само наемници да вземам от таверната.
може ли малко по простичко да ми обясните точно от къде да наема стражи?

pithtath

  • Гост
Re:Градска стража!
« Отговор #14 -: Август 24, 2011, 05:24:25 pm »
Ситуация за разрешаване.

Опитах да наема страж кат. 5. ( от прерийно море) При изборът, можех да избера 21-ва група или 23. Интересна ситуация, защото група 21 е от две човечета, които в момента тренират, а и по-важното е, че това предполага смесване на стражи от различни кат. в една група. За съжаление не се вижда информация дали стражът реално се е присъединил към група 21, но наемникът изчезна от таверната и реално се предполага, че е нает. Защо обаче не се виждаше група 22 като избираема; текущо тя включва само едно човече, което е видимо единствено от външната част на градската стража във Фалар. Реално гарнизонът в момента е пълен с 21 групи, но само 20 могат да се манипулират от вътрешната част на гарнизонната стража; виж още "стражи" в "докладване на проблеми"

Така..изясних си защо липсва група 22 - защото е текущо в гарнизона, а 1-20 - са пълни. Остава да се изясни дали ще се смесят стражите от различни кат. в една група и защо това е възможно при положение, че въпросната група тренира в момента.
« Последна редакция: Август 24, 2011, 05:33:13 pm от pithtath »