Автор Тема: "Противници" равно ли е на "битки"?  (Прочетена 2055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FatJIm

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +74/-141
    • Профил
"Противници" равно ли е на "битки"?
« -: Октомври 19, 2011, 11:15:09 pm »
За срам и позор стигнал съм вече 7-ма категория и чак сега го забелязвам! *xxx*
Та в "Показатели" на героя се мъдри следният текст:
"Това е мястото, където се записват персоналните Ви показатели. Има 2 колони - Умения с оръжия и Същества. И двете следят представянето Ви по време на битка. Когато унищожите 100 противника с едно оръжие, ще се появи звезда, която Ви гарантира 2% бонус към пораженията, които нанасяте с това оръжие."

Досега не се бях бил с пика, но започнах. Забелязах обаче, че се отчита не броят на унищожените противници, а броят на спечелените битки с едно оръжие. Защото в една битка противниците могат да бъдат 4, 5 или 6. Дори когато героят ми се бие сам с няколко противника, числото на т. нар. "унищожени противници" нараства не с техния реален брой, а с броя на спечелените битки. Т. е. - в една битка повалям петима противника, но числото не се увеличава с 5, а с 1.
Така ли трябва да е? Ако "да" - променете поне горния текст.
"НЕ ЗНАМ" се пише разделно, за разлика от "НЕГРАМОТЕН"!

pithtath

  • Гост
Re:"Противници" равно ли е на "битки"?
« Отговор #1 -: Октомври 19, 2011, 11:30:35 pm »
Така е било винаги, противници =брой битки. Вече при втората колонка се взима под внимание бройката същества от даден тип, тоест при нея текстът не противоречи на действителността.

Неактивен mac69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 145
  • Karma: +27/-21
    • Профил
Re:"Противници" равно ли е на "битки"?
« Отговор #2 -: Декември 01, 2011, 11:12:08 pm »
Ами тогава поправете текста на "Когато спечелите 100 битки с едно оръжие" и проблема се решава. Прекалено често започнахме да срещаме отговора - "така е било винаги" !

pithtath

  • Гост
Re:"Противници" равно ли е на "битки"?
« Отговор #3 -: Декември 01, 2011, 11:28:23 pm »
Не аз поправям текстовете, mac69, докладвал съм го. Но подобно нещо е с нисък приоритет. Ще обърна внимание пак.