Автор Тема: Комисионната  (Прочетена 3916 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ahilix

  • Гост
Комисионната
« -: Септември 08, 2009, 09:36:49 am »
Вярно че има 100 теми по въпроса ,но никоя профилирана..Та да си кажа мнението:

1.Не знам с каква идея беше въведена , но резултата е следният - на пазара има 99% боклуци с нисък номинал.Приличните стоки са на изчезване съвсем..Пример - имам 10 хасти - 1 лилава , 4 жълти и 5 сини..Нормално е ограничен брой играчи да могат да си позволят лилавата и жълтите..Но без значение кои пускам ми взима 1000 злато на бройка и това с активиран орден..Естествено съм принуден да пускам скъпите , което пък ощетява играчите ,търсещи добро оръжие между 20 и 30 диаманта..
2.При въведената комисионна не беше отчетен факта ,че няма провинция 4 , а приходите от провинция 3 в злато при битки са меко казано смехотворни..
3.Получи се неравенство в търговията ,което за мен е абсолютно недопустимо - комисионната в злато да бъде фиксирана между 5 и 15% докато тази в диаманти да удря 100% / няма пак да се спирам на факта за безумната идея да взимаш 100% комисионна от стойността на нещо. Това само по себе си не подлежи на коментар..Нито на това да прибираш 100 те процента от 100 те процента преди да е извършена сделка/



Предложение: Фиксира се комисионна в зависимост от вида предмет - рядък 15% от стойността , легендарен 25% от стойността , епичен 50% от стойността..При пускане на офертата се взимат 50% от обявените стойности..При реализиране на сделката - останалите 50%..При липса на злато играча не получава диамантите си преди да го е доставил..

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Комисионната
« Отговор #1 -: Септември 08, 2009, 09:45:19 am »
Е на това му казвам конструктивно предложение!
Дано има кой да го прочете и да се вземе предвид...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Комисионната
« Отговор #2 -: Септември 08, 2009, 10:06:14 am »
да и аз съм ЗА с двете ръце !

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Комисионната
« Отговор #3 -: Септември 08, 2009, 10:12:23 am »
ЗА!

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Комисионната
« Отговор #4 -: Септември 08, 2009, 10:31:35 am »
2теръце 2та крака 2те уши 2те очи квото кажете с тва съм за. ;D
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Комисионната
« Отговор #5 -: Септември 08, 2009, 10:55:46 am »
Варианти за комисионната след продажбата в диаманти има ...

- да се взима цялата и 50% да се връща ако предмета не е продаден
- да се минава на "-" злато и героя да не може да прави нищо освен работа в таверната и заем от банката за да оправи "-"
- да се удържа комисионна след продажбата в диаманти

и нещо може би за самото функциониране на аукциона :
 
-да се въведе или по дълъг срок за продажби в диаманти или пакета на занаятчиите да дава възможност и за повече предмети на аукциона (или при ордена на търговците макар че това е нужно за занаячиите)
- да  има опция за премахване на картинките с цел олекотяване на зареждането и работата на аукциона (при посочване на текст да дава инфо за предмета )



ahilix

  • Гост
Re:Комисионната
« Отговор #6 -: Септември 08, 2009, 11:24:13 am »
Варианти за комисионната след продажбата в диаманти има ...

- да се взима цялата и 50% да се връща ако предмета не е продаден
- да се минава на "-" злато и героя да не може да прави нищо освен работа в таверната и заем от банката за да оправи "-"
- да се удържа комисионна след продажбата в диаманти

и нещо може би за самото функциониране на аукциона :
 
-да се въведе или по дълъг срок за продажби в диаманти или пакета на занаятчиите да дава възможност и за повече предмети на аукциона (или при ордена на търговците макар че това е нужно за занаячиите)
- да  има опция за премахване на картинките с цел олекотяване на зареждането и работата на аукциона (при посочване на текст да дава инфо за предмета )



Напълно съгласен с направените предложения ..

ahilix

  • Гост
Re:Комисионната
« Отговор #7 -: Септември 08, 2009, 12:29:06 pm »
Едно нещо не мога да разбера ... При пускане на офертата се взимат 50% от обявените стойности. Тези 50% от  тези стойности ли  рядък 15% от стойността , легендарен 25% от стойността , епичен 50% от стойността ?
Да..За това говорим..

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Комисионната
« Отговор #8 -: Септември 08, 2009, 01:00:38 pm »
идеята е доста добра, въпреки че процентите винаги могат да се променят - 20% за рядък (тъй като 15% е за 24 часа в злато) 30% за легендарен и 40% за епичен (защото и 50% не е малко, не че 10% са много съществени но все пак), а вече с въвеждането на комплекти може да се взема по 50% за тях
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

ahilix

  • Гост
Re:Комисионната
« Отговор #9 -: Септември 08, 2009, 01:13:25 pm »
Основния въпрос за мен опира до това , да не се взима комисионна ,когато няма сключена сделка..Или процента да е символичен и да е нещо като такса за публикуване..На нормалните стокови борси е под 1% това..Комисионните там варират между 3 и 6%..Нека приемем ,че тук модела е различен - процентите също..Но не смятам за редно на всеки 24 часа да ми се взима 100% от стойността на стоката като комисионна и то при положение че комисионера не си е свършил работата и не я е продал..

Неактивен flinstoun

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 35
  • Karma: +22/-17
    • Профил
Re:Комисионната
« Отговор #10 -: Септември 09, 2009, 12:47:02 pm »
Предложения много.. едни хубави други лоши.. няма да взимам отношение да не засегна някой или да пренебрегна други

Мога да Ви кажа как ще стане.

Цената в Момента е завишена заради това че няма разлика от рядък - легендарен - епичен.
Ако сега плащате за нещо 6000 злато комисиона, то след пускане на промяната ще плащате по следния начин:
(х1) базов - 1200 злато
(х2) рядък - 2400 злато
(х3) легендарен - 3600 злато
(х5) епичен - 6000 злато
Това е изкупната цена в магазина (worth).

Тези цени са за 24 часаова оферта. За 8 часа - (1/3) от цената, за 2 часа - (1/12) от цената.

няма да има 50% сега, 50% после.. и други лизингови схеми.
може да ме цитирате и по другите теми, въпреки че са доста размити вече..

ahilix

  • Гост
Re:Комисионната
« Отговор #11 -: Септември 09, 2009, 12:55:30 pm »
Предложения много.. едни хубави други лоши.. няма да взимам отношение да не засегна някой или да пренебрегна други

Мога да Ви кажа как ще стане.

Цената в Момента е завишена заради това че няма разлика от рядък - легендарен - епичен.
Ако сега плащате за нещо 6000 злато комисиона, то след пускане на промяната ще плащате по следния начин:
(х1) базов - 1200 злато
(х2) рядък - 2400 злато
(х3) легендарен - 3600 злато
(х5) епичен - 6000 злато
Това е изкупната цена в магазина (worth).

Тези цени са за 24 часаова оферта. За 8 часа - (1/3) от цената, за 2 часа - (1/12) от цената.

няма да има 50% сега, 50% после.. и други лизингови схеми.
може да ме цитирате и по другите теми, въпреки че са доста размити вече..
Извинявай , ама тази промяна вече е пусната..И то от вчера..Та темата е именно във връзка с нея..Сега рубинена лилава броня иска 15 к злато за комисионна за един ден..Въпроса не беше дали да има комисионна , а редно ли е да е 100% от стойноста на предлаганата стока на ден и редно ли еда бъде прибирана дори да няма сделка..П.П Може си погледнете аукциона в момента и да видите какво се продава..Пълна трагедия..

Неактивен Lord_SEVEN

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 776
  • Karma: +92/-109
    • Профил
Re:Комисионната
« Отговор #12 -: Септември 09, 2009, 01:54:11 pm »
Аукциона се превърна в трагедия. Сега се пускат ресурси за космически цени в злато за да може после да се публикуват оферти ако някой купи ресурса. Аукциона взе да заприличва на търсенето на скъпоценни камъни. Ако се съпоставят предмети на аукциона според това какви са ще се получи следната картинка - Епичен предмет - рядко, Легендарен предмет - малко-вероятно, Рядък предмет - почти вероятно. Що се отнася до времето за публикуване въобще не действа към момента дали е за 24 часа или за 2 часа все си взема 100% от стойността на предмета в злато.
"I am a person, and my name is Lord_SEVEN."
 "This is the end for you, my master."
”Ако ме убиеш,ще стана по-могъщ отколкото можеш да си представиш”

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Комисионната
« Отговор #13 -: Септември 09, 2009, 01:59:56 pm »
Ами все пак е написано : Мога да Ви кажа как ще стане;)

Реално ще се плаща цялата цена  на предмета за комисионна само ако е епичен , обикновен предмет ще се плаща 20% от стойността му за комисионна - и това за 24часа

Пример:
- за ЕПИЧНА осакатяваща хаста (базова цена 1850) Ще се заплаща комисионна за 24 часа-1850 злато

- за нормална осакатяваща хаста (базова цена 1850) Ще се заплаща комисионна за 24 часа - 370 злато
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 03:10:32 pm от krest »