Автор Тема: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА  (Прочетена 23599 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shivers

  • Гост
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2011, 05:21:00 pm »
Тия дет ми мамят въобще не ми и трябват... такаче загубата нее много голяма за мен  *hmm*

Неактивен pro_pain

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 180
  • Karma: +20/-53
    • Профил
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2011, 05:23:57 pm »
Тия дет ми мамят въобще не ми и трябват... такаче загубата нее много голяма за мен  *hmm*


Не ми казвай че ти ако имаше тоз бъг щеше да се обадиш

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2011, 05:26:02 pm »
пф айде стига глупости ве може ли такъв бъг и да не докладваш.Аз бих докладвал веднага само да го бях разбрал.На сичкото отгоре ми се правите на невинни и ревете по форума.Ужас направо.Да не говориме че това е най-малкото което можеше да ви се случи.

Неактивен fa1th

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 57
  • Karma: +7/-6
    • Профил
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2011, 05:26:06 pm »
Сори за емоционалния пост преди малко :) Наистина не съм прочел, че проблемите не са свързани. :) Надявам се скоро моя проблем да се оправи. Иначе, Про_Пейн, никога няма да се разбере дали Shivers щеше да се обади ;)
fa1th, Свиреп войн, свят 2.
cecko1984, Призрачен преследвач, свят 2.

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2011, 05:27:57 pm »

Не ми казвай че ти ако имаше тоз бъг щеше да се обадиш

аз бих се обадил, до колкото разбирам всяка помощ в играта и спомагането в решаването на такива проблеми се възнаграждават с диаманти от екипа, което си е супер мотивация. особенно за млад играч като мен.
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 05:29:39 pm от saadina »

Shivers

  • Гост
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2011, 05:28:02 pm »
А то тука вече форума са ме научили аз бях за промените които свалиха шансът за изработка  само и само играта да стане по трудна и предизвикателна   . Да щях да се обадя защото е глупаво човек да е дошъл да играе и да се забавлява пък просто да щрака с копченцето и да стават магии. :)

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2011, 05:31:03 pm »
Ако наистина желаете да играете честна игра, не се колебайте да докладвате бъгове.
Тези, които са сериозни, винаги се награждават щедро, стига да се докладват.
Най-малкото ще получите благодарност от Екипа.
И уважение.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Boby_

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +16/-12
    • Профил
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2011, 05:47:53 pm »
Нарушение на кое? Вие екип от тестери нямате ли си, че някой трябва да върши тази работа вместо вас?

Продължавам да питам на кое е нарушение недокладването на бъг. Прочетох внимателно правилата. Ето онези от тях, които касаят подобни казуси (пунктуацията е запазена, а липсващите запетаи са за сметка на автора на въпросния текст):

"1.3 „Империя Онлайн ООД предоставя онлайн игри и други услуги, предмет на тяхната дейност с ефективност не по-малко от 98%, като в тази ефективност не се включват онлайн игрите и услугите, които прекъсват поради технически неизправности или като резултат от планови ремонти, за които „Империя Онлайн ООД” не е длъжна да отговаря по смисъла на тези Правила за ползване."

Тълкуването тук е лесно - за планови ремонти и технически неизправности не отговаряте, следователно отговаряте за всичко останало, в това число подобни бъгове. Дори само това вече прави наказание от подобен род неадекватно. Остава да се мерят 98% ефективност, но понеже терминът "ефективност" не е изяснен нито преди, нито след това във въпросните правила, а няма собствен юридически смисъл, тази точка означава само, че "Империя Онлайн" ООД (а не потребителите) носи отговорност за бъговете.


"9.2.1 Дотолкова доколкото „Империя Онлайн ООД” предоставя безплатно услугите, за които носи отговорност, „Империя Онлайн ООД” е отговорно само за умишлено лошо администиране и груба небрежност."

С оглед на казаното по-горе това поведение е именно умишлено лошо администриране.

Вероятно ще се позовете на следното странно звучащо правило:

"5.4 При никакакви обстоятелста на потребителите не им е разрешено да:

А) създават или използват моханизми за мамене, модове, хакове или да използват програми на трети страни, които модифицират правилата на играта;"


Аз лично не знам какво е "моханизми", но дори да сте искали да напишете "механизми", то бъг в системата, допуснат от самите вас, не е механизъм за мамене, а (каква изненада) точно бъг, допуснат и създаден от самите вас, т. е. част от играта, макар и необявена и недокументирана. В този смисъл използването му е част от функционалността на Имерски герой и не може да бъде окачествено като измама.

По смисъла на тези правила, както и на законодателството на Република България, няма извършено нарушение, за което потребителите, възползвали се от въпросния бъг, да бъдат наказвани. Това какво се прави по други сайтове и игри няма отношение към този конкретен случай.

А ако решите да си променяте правилата в движение, помислете за условието, според което се задължавате да предупредите ДВЕ седмици предварително.

Общо взето занимавате се с глупости и се опитвате да си прогоните играчите.

А, и да вземете да си оправете пунктуационните и печатните грешки в правилата... След като надлежно ни уведомите две седмици предварително, разбира се.

Въпросът изобщо не е в това честно ли е някой да се възползва от даден бъг или не - ясно е, че е второто. Нещата обаче опират до принципни положения - налагате наказание без основание за такова. Тук има достатъчно хора с поне основна юридическа култура, за да е очевидно това поне за тях. Оправете си правилата, публикувайте ги на ВИДНО място, а не ги показвайте само при регистрация и то тихомълком, без преглеждането им да е задължително и тогава пак може да си говорим за основания за наказания.

Shivers

  • Гост
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2011, 05:54:59 pm »
5.2 На потребителите се забранява да манипулират или осуетяват функционирането на онлайн игрите. В частност, потребителите не трябва да използват средства, механизми или софтуер, които може да попречи на правилното функциониране на играта. На потребителите, също така, се забранява да използват средства, които биха натоварили капацитета на системите, поддържащи играта. На потребителите се забранява да блокират или да модифицират съдържанието, генерирано от екипа на играта или по друг начин да пречат на функционирането на играта.


5.4   При никакакви обстоятелста на потребителите не им е разрешено да:

А) създават или използват моханизми за мамене, модове, хакове или да използват програми на трети страни, които модифицират правилата на играта;


« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 06:00:37 pm от Shivers »

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2011, 06:12:43 pm »
Използването на въпросния бъг е в ущърб на играчите населяващи виртуалното пространство на ИГ , като "индивидите" открили случайно този бъг или манипулирали с ясната мисъл какво точно правят самата игра , извличат нечестно предимство спрямо останалите членове на виртуалната общност. Както и да го въртите и да го изкривявате това си е типичен пример за така наречения - "exploit". 

Понеже явно сте на Ти с правната терминология и пунктуацията ( Бог да се смили над душата ми ако съм допуснал подобни правописни и пунктуационни грешки) , най-вероятно сте добре и с чуждите езици. Затова ви предоставям линк , за да се усведомите какво точно представлява въпросната "думица"

http://en.wikipedia.org/wiki/Exploit_(online_gaming)

От скромния си 10 годишен ( може и повече) опит из онлайн игрите , независимо дали са български , германски или индокитайски , подобни действия винаги са били наказвани , като мога спокойно да заява , че в други игри са били взимани доста по крути мерки за подобни нарушения - да се разбира изтриване на акунти , блокиране на акаунти и на IP адреси.

Мога само да адмирирам действията на екипа.Силно се надявам за в бъдеще да изпълняват все по-усърдно и съвестно задълженията си и да ни предоставят още по-добър продукт , с който да разпускаме и забавляваме в работното или свободното си време. *bravo*
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 06:14:47 pm от Driada »
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

kosiger

  • Гост
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2011, 06:21:49 pm »
все пак нали това е така шумно рекламираната ,,ера на хаоса,,щом така е озаглавена всеки трябва да се спасява по еденично и ли групово както може и както намери за добре.никъде не е казано че трябва всички да сме равни.така е навсякъде.по-силния,по-хитрия,по-изобретателния е върховен хищник.той доминира.а в случая хищникът23 просто е използвал своя инстинкт за оцеляване и слабоста на другите.приятели нека продължим да играем в ерата на хаоса а не в ерата на комунизма.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2011, 06:25:50 pm »
а в случая хищникът23 просто е използвал своя инстинкт за оцеляване и слабоста на другите.
Шега ли си правиш или  *xxx*
Какво толкова не разбрахте от по горните постове.И този върховен хищник използващ бъговете в играта,както и останалите който реват в темата вместо го правят да благодарят на екипа,че не са им изтрити всичките акаунти.

Shivers

  • Гост
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #42 -: Февруари 11, 2011, 06:26:22 pm »
Епа като гледаш явно това което е направил нее било толко хитро щом е завършило със взимане на всичко което притежава. И по твойта логика "Закона на джунглата" просто е бил по слаб и е премазан и не трябва да го съжаляваме.  ;D

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #43 -: Февруари 11, 2011, 06:30:34 pm »
Айде и комунизма намесиха! :o *xxx*

Аман от промити мозъци , цял живот комунизъм им се върти из главите  и все той им е виновен.

За да продължа вашата стилистика ...... Нека виновните биват зоточени на остров Белене, за да спомагат за строителството на новата атомна централа.Нека!
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Shivers

  • Гост
Re: С КАКВО НАРУШИХ ПРАВИЛАТА
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2011, 06:34:10 pm »
Да живее ПРОЛЕТАРИЯТА  >:D