Автор Тема: Въпросите на Скарлет  (Прочетена 18618 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Въпросите на Скарлет
« -: Януари 26, 2016, 09:51:23 pm »
Въпреки, че няма много желаещи да ме просвещават, ще си направя темичка с питанките, да не спамя из целия форум. Току виж се намерила добра душа  :-[
Сега ми е любопитно какво значат всичките иконки под характеристиките на оръжията.
Конкретно има едно с пясъчен часовник (примерно на арбалетите). Разглеждайки разни доклади, оставам с впечатлението, че герой с арбалет стреля през рунд?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #1 -: Януари 26, 2016, 10:02:11 pm »
Това значи, че оръжието има пауза...Ти стреляш през рунд, но аз имах наемник който от 32 рунда стрелна два пъти...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #2 -: Януари 26, 2016, 10:15:08 pm »
Хм... Значи арабалетите не са за предпочитане...
Кое е актуално за стрелците? Лъковете? Копията?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #3 -: Януари 26, 2016, 10:17:41 pm »
Ми според противника, или по скоро според неговата "големина"...
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #4 -: Януари 26, 2016, 11:02:34 pm »
Хм... Значи арабалетите не са за предпочитане...
Кое е актуално за стрелците? Лъковете? Копията?

Бе да ти кажа аз съм много доволен от арбалета  :D

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #5 -: Януари 29, 2016, 05:02:15 pm »
То и аз си цъкам с арбалета, ама нещо не ме кефи като не стреля  :'(

И още една питанка - нормално ли е в като награда в приключението в Тънката река, което като награда в последната стъпка дава рецепти, да се падне жълта рецепта 18-то ниво, при положение, че героят е ниво 20, а провинцията се брои за трета категория? А и всички стъпки (занаятчийски задачки), бяха за ресурси трета категория.

Едит: и още нещо - нормално ли е приключение, в което на последната стъпка дава бонус награда ако се мине преди героят да стане 14-то ниво, да се отключи СЛЕД като героят ВЕЧЕ е на 14-то ниво?!!?
« Последна редакция: Януари 29, 2016, 06:02:10 pm от Skarlet »
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #6 -: Януари 29, 2016, 06:20:53 pm »
Едит: и още нещо - нормално ли е приключение, в което на последната стъпка дава бонус награда ако се мине преди героят да стане 14-то ниво, да се отключи СЛЕД като героят ВЕЧЕ е на 14-то ниво?!!?

Да нормално е, но наградите на които е пишело, че ще вземеш преди да станеш 14, изчезват  *rose*

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #7 -: Януари 29, 2016, 06:29:46 pm »
Аз явно нещо не съм наред... Героят е 14-то ниво, тепърва се отваря това приключение и бонус наградата се дава ако не съм стиграла 14-то ниво... Или приключението трябва да се отключва по-рано или бонус наградата да се дава за по-високо ниво на героя. Друго ЛОГИЧНО положение не виждам... Ако някой ми обясни как да си върне героя обратно ще съм благодарна  *xxx*
Получава се така, че в Харода има 4 приключения, които дават бонус преди да се достигне определено ниво. Три са до 14-то (едното, от които е цитираното по-горе), третото е до 16-то ниво. Ако човек иска да си вземе и четирите бонуса, това просто няма как да стане, защото опитът, който се раздава на текущите стъпки буквално "изстрелва" героя ужасно бързо...
Не знам как е в горните категории, но в ниските е голям мармалад :(
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #8 -: Януари 30, 2016, 05:38:29 pm »
Още един въпрос - нормално ли е във ВСИЧКИ рецепти базово ниво за оръжейник, дъските, които се изискват за изработка да са от втора категория? А има и рецепта, в която ВСИЧКИ ресурси са от втора...


Имам рецепта за композитен лък 24-то ниво и синя рецепта за тежък арбалет 20-то ниво, в които също се изисква само дъб.
Къде се ползва ясенът тогава?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #9 -: Януари 30, 2016, 05:57:07 pm »
Или за нещо друго, или за нищо в твоята професия. В по-горни категории също има изискване за странни, съобразно категорията, ресурси. Аз лично бих действал по схема, всяка следваща категория да изисква ресурс от всички предходни + ресурс от текущата категория. Това би освежило много пазара и би подпомогнало играчите в ниска категория, тъй като ще продават ресурс на добра цена. Ама кой ли ме чете вече изобщо :)
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #10 -: Януари 30, 2016, 06:03:29 pm »
Май никой ни чете, ни пише... На моменти имам чувството, че си говоря сама  *freak*
Повечето рецепти, които разглеждах от трета категория искат ресурс от текущата и предходната категории. Което от една страна е добре (както каза - заради пазара, а и за стимул да се добиват ресурси в ниските категории). Това от друга страна рефлектира върху цените и се получава, че играчи в ниските категории трудно си набавят ресурси от пазара заради високите цени... а там златото е доооста оскъдно.
Но мен по-скоро ми е интересен въпросът с дървото и конкретната рецепта, която показах. За оръжейник в трета категория НЯМА рецепта с ясен, само дъб, който си е втора категория. А пък въпросната тояга иска ресурс САМО от втора...
След малко ще разгледам по-подробно и майстора на брони в трета, че не съм гледала точно това.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Pith_New_Era

  • The Grandmaster
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1156
  • Karma: +143/-621
  • По-добре комплексар, отколкото симплексар.
    • Профил
    • DDdaiku
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #11 -: Януари 30, 2016, 06:10:23 pm »
По схемата - играчите от по-ниски категории винаги са облагодетелствани. Няма как да печелят повече злато по друг начин. Четат принципно и от екипа, ама са затънали до гуша в проблеми. След година-две, ако има кинти - всичко ще си дойде на мястото :)
ДД

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #12 -: Януари 30, 2016, 08:07:22 pm »
Четат избирателно, отговарят още по... Както и да е, дано се оправят за по-малко от година - две  ;D
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #13 -: Януари 31, 2016, 06:13:46 pm »
Аз лично бих действал по схема, всяка следваща категория да изисква ресурс от всички предходни + ресурс от текущата категория. Това би освежило много пазара и би подпомогнало играчите в ниска категория, тъй като ще продават ресурс на добра цена.

След като и аз предложих това преди доста време Commoner отговори, че ..."Напълно валидно основание за притеснение за цените и търсенето на тези материали от занаятчии, но имаме планове как материалите ниски нива да имат смисъл и да се ползват дори от герои висока категория. Не е обаче като добавяне като изисквания за рецепти."...Не ми се вярва много, но ще видим!

Това, че не се отговаря си е нещо като традиция... ;)

Година-две ХА, бих казала 4... *hihi*
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 12:23:24 am от Sophie »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Въпросите на Скарлет
« Отговор #14 -: Януари 31, 2016, 10:59:15 pm »


Имам рецепта за композитен лък 24-то ниво и синя рецепта за тежък арбалет 20-то ниво, в които също се изисква само дъб.
Къде се ползва ясенът тогава?

Всички инструменти от рода на занаятчийски чукове, обработващи инструменти и инструменти за добив са с ясен