Автор Тема: Умения неясно ми е  (Прочетена 1697 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Умения неясно ми е
« -: Март 03, 2015, 08:08:32 pm »
Гледам уменията и не мога да схвана кои са на магьоник и кои да развивам.
Изстрел в главата не е много магьосническо.
Също така падат ми едни оръжия, които уж изглеждат по-яки, но пише инициатива -20 и не знам какво е това и къде е описано и как влияе...
Напълно съм забравила нещата от IH1 и там някак си ми се виждаха ясни и се развивах горе долу добре, а сега цъкам random неща и чакам да стана нивото, в което си избирам професията, с идеята, че тогава може би ще ми се изясни...
Плана е да е по-просто с идеята, че човек в началото още не знае на къде ще се развие,
но при мен е пълно с умения и иконки, които на тези, които ги измисляте сигурно са Ви много ясни, обаче ... за мен ми идва прекалено много , ако например ти се явяваха едно по-едно и с обяснение докато вдигам първите нива, предполагам, че ще го има е turtorial-чето, но без него не е много интуитивно.

Ето малко срванение:





Сложете си ръка на сърцето и кажете наистина ли първото Ви изглежда по-user friendly?
Do your best, forget the rest!

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re: Умения неясно ми е
« Отговор #1 -: Март 03, 2015, 08:23:54 pm »
Точно ей това обяснявах в една тема.Доста е компактно направено и на идея си няма човек кое за какво е....За инициативата няма точно обяснение за момента.Въпреки,че пише "определя последователността на ходовете" не знам как точно работи.Моето обяснение е следното по ниска инициатива коства повече дух за уменията.До 15 нива нямаш ограничение за уменията.Почти всичките може да се използват до 15 ниво,когато вече си пробвала и решила накъде да ти се развива героя си избираш класа на героя.А специализациите не са въведени още,но споменаха че ще са около 30-ниво.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re: Умения неясно ми е
« Отговор #2 -: Март 03, 2015, 08:40:55 pm »
Тези умения, които виждаш са по 2 от всяка професия - боец, стрелец, мистик.. идеята е да имаш достъп до всяко едно и когато си на 15 ниво да направим информиран избор.. Със сигурност ще го застъпим по-добре в началните нива.

Инициативата има нужда от още изясняване явно - аз самият смятам, че е симпатична идея, но не е решаваща, явно имаме нужда от пояснителна кампания или най-малкото да я отделим да не е наравно с другите атрибути - реално кой кога бие пръв е важно, но не е решаващо и в момента чисто интерфейсно объркваме играчите... Може би трябва да имаме неща които влияят плюсово за да можем да избегнем чувството, че сме винаги назад..

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re: Умения неясно ми е
« Отговор #3 -: Март 03, 2015, 09:45:42 pm »
Кой кога бие пръв е важно, ако реда се променя в рундовете. Иначе, като се наредят от начало: я до него, я до него... какво и е ваажното? Ще има смисъл от нея, ако се променя в хода на битката. При критичен удар, избягване, блок, да се вдига инициативата на цялото парти, и реда да се пренарежда (и обратното).

Неактивен magic1

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 235
  • Karma: +12/-70
    • Профил
Re: Умения неясно ми е
« Отговор #4 -: Март 25, 2015, 04:57:46 pm »
Качих 13 ниво, планирах да вдигна умения с тояга.
Сигурна съм, че преди това ги видях и си казах следващия път ще кача умения за тояга...
А сега никъде не намирам това меню
Имам основните (извор на духа и др)
Като кликна на един рог иконка и се отварят миньорските типове

А това с другите умения или съм се объркала, че мога да ги вдигна или не знам как да стигна до тях или има бъг и от моя акаунт са изчезнали.  ???
Do your best, forget the rest!

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re: Умения неясно ми е
« Отговор #5 -: Март 25, 2015, 05:06:58 pm »
Ще ти се отворят на 20-то ниво, направиха се промени за това ти излиза така. Уменията ще се появяват постепенно с напредването на героя в играта.
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!