Автор Тема: Размисли и страсти от бившия майстор.  (Прочетена 8367 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Matros

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 359
  • Karma: +103/-106
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Размисли и страсти от бившия майстор.
« Отговор #30 -: Март 15, 2015, 11:11:42 pm »
Да,помня как крафтвах в ИХ. Купувам 1-2 чука легенди за по 50 камъка,ресурса башка една камара време или пари. Крафтвам 100 хода и 90 от изработките барабар с епиците отиваха в казана  :D И после псувах екипа 3-4 дни.Сега не искам пак да си причинявам същото,не съм мазохист както се е изразил колегата по горе  :D

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re: Размисли и страсти от бившия майстор.
« Отговор #31 -: Март 16, 2015, 01:34:06 am »
Хайде и аз ще изкажа мнение, въпреки че малко закъснях за кютека ...
Преди много, много време започнах ИХ1 (все още е може би любимата ми браузър игра).
Спомням си как аукциона още беше с диаманти. Дадох 5 лева (тогава беше 5 не 6) за 50 диаманта ... от които 14 дадох за синьо копие (за мятане) 2ра категория ... и бях щастлив, защото сделката беше добра. Копието беше убиец и тн. Малко по-късно започнах да развивам занаят (Брони, кожа ... такива работи) ... И си направих гилдия (каних на случаен принцип хора от класацията). От битките имах кожи да правя предмети, и под предмети имам предвид само предметите изискващи само кожа (сещам се за перелини 100% ) ... И когато изкарах син предмет се радвах и го давах на някой от гилдията ('щото съм як). Първия жълт беше ... невероятно чувство. Защото не давах пари за диаманти (давах доста рядко) се развивах със собствени сили, които с времето отслабваха защото повечето играчи ... купуваха диаманти, и така към края на 3та категория и началото на 4та, вече нямах пари за занаят, но ... всичко си беше наред, защото играта беше честна към всички (въпреки че хората с пари бяха напред - но това е нормално - те плащат, аз не) .
Инструменти за диаманти ... от 4% базов + 6% от чук 3ТА КАТЕГОРИЯ + 4% от сградата на гилдията (слаба гилдия, но к'вото-такова) = 14% ... А чук за ** диаманта = 25% което беше ... ***на работа  *WASSUP*. Викам си край - прецакаха бедните и тогава дойдоха комплектите... Надеждата се върна в мен... Напълно напразно, защото занаятчийския комплект (които трудно събрах поради липсата на $) работи само и единствено с чукове за диаманти. И така занаята за всеки който не дава пари приключи завинаги...

Тук занаята започна добре. И се движи добре. Върнете занаятчийския инструмент като базова рецепта и всичко е наред.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re: Размисли и страсти от бившия майстор.
« Отговор #32 -: Март 16, 2015, 02:32:43 am »
Върнете занаятчийския инструмент като базова рецепта и всичко е наред.

И от къде ще изкарват пари собствениците на играта, айде стига сте гледале от едната страна на монетата.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re: Размисли и страсти от бившия майстор.
« Отговор #33 -: Март 16, 2015, 11:45:27 am »
Те защото в момента изкарват мнооого пари.
Глупаво е да се прецакват всички играчи които не дават пари с идеята да се печели повече. Разгледай малко за гейм дизайна и кое как и защо се прави в повечето успешни игри. Няма смисал всеки който дава диаманти да получава толкова огромна преднина пред останалите, защото тогава се губи повечето от чара на играта.

Не е едната страна на монетата да ти кажа. Ако едната страна на монетата е прецакана, скоро и другата ще е...

(ако наистина решиш да разгледаш за гейм дизайн, най-добре разгледай "extra credits" - в тубата , защото е доста забавно и интересно направено)