Автор Тема: Икономика в ИХ  (Прочетена 2567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jpr

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 58
  • Karma: +6/-3
    • Профил
Икономика в ИХ
« -: Декември 24, 2009, 02:17:17 am »
Искам да питам как точно действа икономиката в ИХ. От скоро започнах занаятчийството, обаче не ми се вижда много доходоностно като дейност (поне в сравнение с дропа от битките). Та питането ми е такова. Има ли смисъл да вдигам занаятчийските нива? Виждам на аукционна някакви огромни суми за редки и легендарни предмети, които в повечето случаи са без наддавания. Какво ги правят собствениците после тея предмети? Не е ли възможно да се обявяват 10те най-големи сделки на ден, например. Така такива като мен ще имат стимул да развиват занаятчийство, а и ще може обикновенните играчи да имат малко по-добър поглед върху икономическата част на играта. Също така една статистика за общото изтъргувано/похарчено злато в аукциона на ден също няма да е лошо. То и без друго сега си прилича на стокова борса, защо да не имаме и статистиките, които ги имат там. Пък видиш ли, след някои друг ден може да се появи нова професия - борсов спекулант на Фаролинската стокова борса :). Весели празници!
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 02:24:02 am от jpr »

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #1 -: Декември 24, 2009, 09:45:02 am »
Искам да питам как точно действа икономиката в ИХ. От скоро започнах занаятчийството, обаче не ми се вижда много доходоностно като дейност (поне в сравнение с дропа от битките). Та питането ми е такова. Има ли смисъл да вдигам занаятчийските нива? Виждам на аукционна някакви огромни суми за редки и легендарни предмети, които в повечето случаи са без наддавания. Какво ги правят собствениците после тея предмети? Не е ли възможно да се обявяват 10те най-големи сделки на ден, например. Така такива като мен ще имат стимул да развиват занаятчийство, а и ще може обикновенните играчи да имат малко по-добър поглед върху икономическата част на играта. Също така една статистика за общото изтъргувано/похарчено злато в аукциона на ден също няма да е лошо. То и без друго сега си прилича на стокова борса, защо да не имаме и статистиките, които ги имат там. Пък видиш ли, след някои друг ден може да се появи нова професия - борсов спекулант на Фаролинската стокова борса :). Весели празници!

Икономиката в ИХ е странно животно :) За мен, занаятчийството е направено много скъпо - от към ресурси, изработки, инструменти и напоследък това което се изработва дори не си струва толкова. В момента положението е различно поне в 4та категория защото много от играчите които са високо ниво станаха занаятчии от скука. Пазара просто е препълнен, нямам представа как е на по-ниски нива, но икономическата изгода от това да си занаятчия я виждам само ако имаш много акаунти които те подхранват с ресурси, иначе не.

П.П. Не знам какво ги правят занаятчиите тия предмети. Аз дори не с правя труда на аукциона да продавам. Един от занаятчиите ни има над 200 легендарни и редки предмети в склада си и просто няма къде да ги сложи, най вероятно ще ги продаде в магазина. Жалко е, но уви не виждам да има търсене такова каквото предлагане.

Неактивен bosssz

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 47
  • Karma: +2/-3
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #2 -: Декември 24, 2009, 10:23:31 am »
В момента продавачите слагат нереални цени справедливи според тях, но неизгодни според копувачите, затова нормално е след като никой не купи предмета продавача да сваля цената докато някой купи предмета. Най добре ще е да се промени самия вид на сделката, копувача да може да предлага за определен клас предмет цена и ако има продавач чак тогава да може да има наддаване.

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #3 -: Декември 24, 2009, 10:58:02 am »
При тези цени на пазара , реалната стойност на някой от лилавите предмети със стомана е над 300 000 .Разбирам ги колегите , които не си пускат предметите на тези ниски цени в момента
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 11:04:13 am от Dilo »

Неактивен uB4oOoo

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 154
  • Karma: +11/-43
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #4 -: Декември 24, 2009, 11:50:53 am »
В момента продавачите слагат нереални цени справедливи според тях, но неизгодни според копувачите, затова нормално е след като никой не купи предмета продавача да сваля цената докато някой купи предмета. Най добре ще е да се промени самия вид на сделката, копувача да може да предлага за определен клас предмет цена и ако има продавач чак тогава да може да има наддаване.
еm aз правя така ... като никои не ми купи това което сам сложил му свалям цената драстинчно и така докат не се купи ;]

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #5 -: Декември 24, 2009, 12:22:05 pm »
Аз пък правя друго , правя това което го няма и ...така веднага се купува.


В момента продавачите слагат нереални цени справедливи според тях, но неизгодни според копувачите, затова нормално е след като никой не купи предмета продавача да сваля цената докато някой купи предмета. Най добре ще е да се промени самия вид на сделката, копувача да може да предлага за определен клас предмет цена и ако има продавач чак тогава да може да има наддаване.

Какво значи нереални цени ???

А реално ли е ресурс 1-ва категория , който се намира СЪС СИГУРНОСТ и то минимум по 2 бр на ход да се продава по 400-600 злато ?
 Един предмет струва толкова колкото е преценил ЗАНАЯТЧИЯТА, който го е произвел , след като ви е скъпо си развивайте занятчии и си произвеждайте предмети.
 Аз съм съгласен да се въведе някакъв таван на предметите ....но при условие че и диамантите и ресурсите имат такъв. А това няма как да се случи, така че ..


Искам да питам как точно действа икономиката в ИХ. От скоро започнах занаятчийството, обаче не ми се вижда много доходоностно като дейност (поне в сравнение с дропа от битките). Та питането ми е такова. Има ли смисъл да вдигам занаятчийските нива? Виждам на аукционна някакви огромни суми за редки и легендарни предмети, които в повечето случаи са без наддавания. Какво ги правят собствениците после тея предмети? Не е ли възможно да се обявяват 10те най-големи сделки на ден, например. Така такива като мен ще имат стимул да развиват занаятчийство, а и ще може обикновенните играчи да имат малко по-добър поглед върху икономическата част на играта. Също така една статистика за общото изтъргувано/похарчено злато в аукциона на ден също няма да е лошо. То и без друго сега си прилича на стокова борса, защо да не имаме и статистиките, които ги имат там. Пък видиш ли, след някои друг ден може да се появи нова професия - борсов спекулант на Фаролинската стокова борса :). Весели празници!

Да приятелю това е най добрата професия Борсов спекулант. И от нея има най добра печалба, и от занаятите се печели но след определен етап на вложения аз имам 2-ма занаятчии и са ми коствали по мои груби сметки около 1500 диаманта без да броя изкараното от предмети.
 И да сега препечелвам порядъчно , но пак е трудно тъйкато ресурсите са на безбожни цени, и аз имам в предвид 3-та категория  а за 4-та въобще не ми се и мисли там какво е ...по 10к едно кюлче стомана ..а една броня иска 10 .... и докато излезе епична ...
 Така че не се занимавай с глупости ..продавай си ресурси и рецепти и каквото там си манериш , и занаятчийството си го остави като хоби.
 Весели празници на всички!
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 12:27:43 pm от kyky »

Неактивен Menel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 239
  • Karma: +25/-32
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #6 -: Декември 24, 2009, 12:31:56 pm »
Преди всичко бих искал да ви пожелая Весели празници.
По темата - играчите определят цената на ресурсите, не играта, с цел да се стимулира някакъв вид пазарна икономика. В случая, както се спомена занаятчиите или поне повечето занаятчии имат втори, трети, пети акаунти, които да ги снабдяват с ресурси, за което админите(извинете, но е така и в другите ви игри) не правят нищо, за да ги спрат. По този начин се "краква" иначе добрата идея за пазарна икономика и спомагане в гилдията. Така главната цел на гилдията от събиране и помощ между играещите, става бързо събиране на произведените ресурси от подакаунтите. Казвате, че материалите за производство стрували над 300к - един въпрос как определихте тази цена? Обърнахте необходимите точки за действие за добиване на ресурсите, обработката и производство в диаманти или по-лесния вариант, аз за толкова точки ще изкарам толкова пари, хайде сега плащайте (В този случай защо просто не изкарате парите по-лесния начин в битка?). Основната цел на занаятчията е да подпомага гилдията си, като второстепенната е да печели пари, въпреки че всички са се втурнали в тази посока.
Освен това всички знаем, че играта все още е в процес на разработка, няма установен край и по тази причина има още много неща за изглаждане.
Приятно пракарване на празниците!

Добавено:
Точно и затова занаятчиите са замислени преди всичко обслужват гилдията. На една гилдия не и трябват повече от 6 човека които да прозивеждат, като останалите могат да добиват и така да допринасят за производството, а щом гилдията ви не работи по този начин - няма спомагане и събиране на нуждите ресурси, ще купувате от аукциона.
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 12:37:25 pm от Menel »
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Неактивен Equilibrium

  • Java Programmer
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 266
  • Karma: +47/-45
  • Не е важно колко ще живееш, а как ще живееш !
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #7 -: Декември 24, 2009, 12:49:56 pm »
Преди всичко бих искал да ви пожелая Весели празници.
По темата - играчите определят цената на ресурсите, не играта, с цел да се стимулира някакъв вид пазарна икономика. В случая, както се спомена занаятчиите или поне повечето занаятчии имат втори, трети, пети акаунти, които да ги снабдяват с ресурси, за което админите(извинете, но е така и в другите ви игри) не правят нищо, за да ги спрат. По този начин се "краква" иначе добрата идея за пазарна икономика и спомагане в гилдията. Така главната цел на гилдията от събиране и помощ между играещите, става бързо събиране на произведените ресурси от подакаунтите. Казвате, че материалите за производство стрували над 300к - един въпрос как определихте тази цена? Обърнахте необходимите точки за действие за добиване на ресурсите, обработката и производство в диаманти или по-лесния вариант, аз за толкова точки ще изкарам толкова пари, хайде сега плащайте (В този случай защо просто не изкарате парите по-лесния начин в битка?). Основната цел на занаятчията е да подпомага гилдията си, като второстепенната е да печели пари, въпреки че всички са се втурнали в тази посока.
Освен това всички знаем, че играта все още е в процес на разработка, няма установен край и по тази причина има още много неща за изглаждане.
Приятно пракарване на празниците!


Весели празници на всички :)

    Щом ако искаш да нямаме по няколко акаунта добре на четирима човека от четирите подпрофесии ще има само 1 занаятчия, а задаваш ли си въпроса тогава колко ще струва даден епичен предмет мисля че ще стигне цени 1000к и естествено няма да има кой да го купи и какво правим нищо. Виж цените на ресурсите особено на кюлчетата и си направи сметка един майстор да стигне до производство на епични предмети колко пари и материали заминават. И после като пуснем предмета почвате да ревете много скъпо било. А само чука за занаята иска 25*8к=200к злато.А имай напредвид че на легендарните предмети, цената е много ниска по принцип ,а ако излезе рядък го продаваме в магазина щото вие не си слагате редки предмети, а искате само лилаво. А по въпроса, че занаятчийството била второстепенно в играта хубаво пробвай се да се биеш сам срещу гадинките в 4та категория с редки предмети екипиран и без наемници  да видим какво ще стане. Един добър занаятчия не облича само хората в гилдията си. Само прегледай малко аукциона и се информирай един човек колко неща продава говорим за епични. Другите предмети различни от епичните просто нямат цена.

Неактивен Witch

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 328
  • Karma: +99/-21
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #8 -: Декември 24, 2009, 12:53:41 pm »
Преди всичко бих искал да ви пожелая Весели празници.
По темата - играчите определят цената на ресурсите, не играта, с цел да се стимулира някакъв вид пазарна икономика. В случая, както се спомена занаятчиите или поне повечето занаятчии имат втори, трети, пети акаунти, които да ги снабдяват с ресурси, за което админите(извинете, но е така и в другите ви игри) не правят нищо, за да ги спрат. По този начин се "краква" иначе добрата идея за пазарна икономика и спомагане в гилдията. Така главната цел на гилдията от събиране и помощ между играещите, става бързо събиране на произведените ресурси от подакаунтите. Казвате, че материалите за производство стрували над 300к - един въпрос как определихте тази цена? Обърнахте необходимите точки за действие за добиване на ресурсите, обработката и производство в диаманти или по-лесния вариант, аз за толкова точки ще изкарам толкова пари, хайде сега плащайте (В този случай защо просто не изкарате парите по-лесния начин в битка?). Основната цел на занаятчията е да подпомага гилдията си, като второстепенната е да печели пари, въпреки че всички са се втурнали в тази посока.
Освен това всички знаем, че играта все още е в процес на разработка, няма установен край и по тази причина има още много неща за изглаждане.
Приятно пракарване на празниците!

Добавено:
Точно и затова занаятчиите са замислени преди всичко обслужват гилдията. На една гилдия не и трябват повече от 6 човека които да прозивеждат, като останалите могат да добиват и така да допринасят за производството, а щом гилдията ви не работи по този начин - няма спомагане и събиране на нуждите ресурси, ще купувате от аукциона.

Първо да напомня, че в тази игра за разлика от много други НЕ Е ЗАБРАНЕНО да имаш повече от един акаунт. Следователно екипа няма нужда да прави нещо, за да намали акаунтите на един човек до един герой само.

Второ цената на един предмет се определя по 2 начина. Първият - цената е толкова за колкото може да се продаде предмета, т.е. определя се от търсенето на пазара. Вторият начин - цената на изработения предмет е толкова колкото е неговата себестойност (т.е. разходите за купуването на материали + разхода за купуването на инструмент + цената на 1 диамант за мигновена изработка, ако се използува такава) + разумната печалба, която иска да реализира занаятчията. В реалния живот цената на стоките се определя като се вземат пред вид и двата метода на ценообразуване и още някои фактори на пазара, които няма да коментирам тъй като те не касаят търговията в една игра.

И да добавя накрая, че лично аз развивам занаятчийството най-вече за задоволяване нуждите на гилдията ми и собствено удоволствие, че съм направила нещо хубаво с занаята който съм си избрала. Много рядко продавам нещо на аукциона.

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #9 -: Декември 24, 2009, 12:54:45 pm »
Преди всичко бих искал да ви пожелая Весели празници.
По темата - играчите определят цената на ресурсите, не играта, с цел да се стимулира някакъв вид пазарна икономика. В случая, както се спомена занаятчиите или поне повечето занаятчии имат втори, трети, пети акаунти, които да ги снабдяват с ресурси, за което админите(извинете, но е така и в другите ви игри) не правят нищо, за да ги спрат. По този начин се "краква" иначе добрата идея за пазарна икономика и спомагане в гилдията. Така главната цел на гилдията от събиране и помощ между играещите, става бързо събиране на произведените ресурси от подакаунтите. Казвате, че материалите за производство стрували над 300к - един въпрос как определихте тази цена? Обърнахте необходимите точки за действие за добиване на ресурсите, обработката и производство в диаманти или по-лесния вариант, аз за толкова точки ще изкарам толкова пари, хайде сега плащайте (В този случай защо просто не изкарате парите по-лесния начин в битка?). Основната цел на занаятчията е да подпомага гилдията си, като второстепенната е да печели пари, въпреки че всички са се втурнали в тази посока.
Освен това всички знаем, че играта все още е в процес на разработка, няма установен край и по тази причина има още много неща за изглаждане.
Приятно пракарване на празниците!

Добавено:
Точно и затова занаятчиите са замислени преди всичко обслужват гилдията. На една гилдия не и трябват повече от 6 човека които да прозивеждат, като останалите могат да добиват и така да допринасят за производството, а щом гилдията ви не работи по този начин - няма спомагане и събиране на нуждите ресурси, ще купувате от аукциона.

Аз лично никога не си смятам изразходваните точки за действие и ме съмнява някой читав занаятчия да го прави ...все пак те са единственото безплатно нещо в тази игра .

Ще Ви дам и прост пример  :
 Една кована броня 3-та категория иска 8(10) железни кюлчета  от 10 такива брони я излезе една епична я не. А по сегашния курс  желязото е над 3000  и какво става ...една броня 30000 , като не броим камъка и диамантите ако се работи на моментална. А обикновените брони никой не ги купува за по 30к, едва едва някоя жълта ако можеш да продадеш за 40-50к може и да се поизбиеш някак си.  И за това гониш печалба от еипичния. Вярно с новите инструменти се вадят повече епични но пък и всяка изработка ти струва още един диамант.
 Аз лично работя основно със закупени ресурси , и не ми излиза сметката никак едвам събирам пари за инструменти, премиум ...и ако остане нещо за ресурси.
 Така че много моля хора които не се занимават със занаятчийство , да не дават оценки за занаятчиите че продавали скъпо , че цените били нереални и незнам какво още .

Неактивен Menel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 239
  • Karma: +25/-32
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #10 -: Декември 24, 2009, 01:06:31 pm »
И пак стигаме до въпроса с баланса в играта, по който има още много работа и оптимизиране. Все пак все още тестваме играта и различните допълнения, каквото и да се говори.
Чудя се, защо от 4 или 5 категория не предложите да се намалят необходимите за производство ресурси, при положение, че са повече и по-висок клас за изработката на предмет отколкото в по-ниските категории. Така ще се запази варианта, в който ще се добиват еднакви количества ресурси, но от различни категории за произвоството на различните категории предмети и играта ще върви по-лесно. Вярно пак ще сме затрупани на аукциона, но поне цените ще са по-нормални както на предметите, така и на ресурсите.

Допълнение:Относно "Първо да напомня, че в тази игра за разлика от много други НЕ Е ЗАБРАНЕНО да имаш повече от един акаунт. Следователно екипа няма нужда да прави нещо, за да намали акаунтите на един човек до един герой само."

2.8 Потребителите нямат абсолютно никакво право да регистрират допълнителни акаунти по време на дадена ера в даден свят.
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 01:12:59 pm от Menel »
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Неактивен jpr

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 58
  • Karma: +6/-3
    • Профил
Re:Икономика в ИХ
« Отговор #11 -: Декември 24, 2009, 01:17:07 pm »
Благодаря на всички за отговорите. Създадох си доста добра картинка и съвета на kyky ми изглежда най-добър - да си оставя занаятчийството като хоби.

Иначе цялостната идея за занаятчийството страхотна. Обаче трябва да се доизпипа според мен.

Относно подценяването и надценяването на предмети и ресури - ми то си има механизми за оценяване. Пак казвам (пък и като гледам коментарите) аукциона си е стокова борса. Само трябва да се добавят статистики за търгуването.

Заключвам темата, защото получих отговор на питането си.