Автор Тема: може би една добра "Идея"  (Прочетена 2011 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
може би една добра "Идея"
« -: Май 28, 2009, 10:33:01 pm »
Чудех се ...  ???
Понеже героя почти постоянно е в движение ако има точки за действие естествено ...Или се бие, или добива ресурси, или е тръгнал на някъде да пазарува, или просто чакайки точка за действие или пълнене на здравето просто се разхожда ...
Дали няма да е правилно менюто "Гилдия" (да речем) да е достъпно по време на пътуване???
Какво пречи по време на път занякъде:
-играча да дари нещо на хазната (в боя няма да изгуби нито злато нито диаманти, тоест - злато и/или диаманти не му трябват за битката!)
-да остави някакъв наличен ресурс в хранилището (поради същите причини - това също няма да предизвика някаква драматична промяна с негативен ефект за предстоящата битка към която пътува или пък на мястото за добиване на определен вид ресурс за който е тръгнал)
-Защо докато пътува да не може да прочете и/или напише нещо във форума на Гилдията??? На какво би попречило това???

Имам подобни идеи и за достъпност по време на път и до други "неща", но засега предлагам само това, иначе, публикацията ще стане много дълга...

Дано да не съм се изложил много, правейки подобно предложение! А ако вече съм - простете!, но и ми обяснете защо е невъзможно това което се предлага!

Приятни забавления пред екрана на всички регистрирани в "Империал Хироу"  ;D

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:може би една добра "Идея"
« Отговор #1 -: Май 28, 2009, 10:36:13 pm »
1 много основателна причина , че в меню гилдия има и хранилище .... 

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Е и?
« Отговор #2 -: Май 28, 2009, 10:43:44 pm »
Това че има хранилище е ясно... Вижда се с невъоръжено око....Ама какво пречи да се ползва по време на път ??? Обясни с някакъв пример, моля ти се!? Кажи какво забранено нещо ще се случи ако например -

- нямам точки за действие и
- следваща такава точка ще дойде примерно след 59 минути,
- плюс нежелание например да си закупя ходове
- или пък вече е направено такова нещо
та....
чакайки точка за действие съм тръгнал до Града на императорите да разгледам оръжия, брони или наемници (примерно)...

Какво пречи докато пътувам - да оставя на хората от гилдията 1 (примерно) Обработен дъб веднага, а не след 20 минути ... ? Не чувствам да има някакъв сериозен проблем... Или може би съм тъп ???

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:може би една добра "Идея"
« Отговор #3 -: Май 28, 2009, 10:47:34 pm »
отвори хранилището ... освен него се отваря и нещо друго  ;) и в тази посока опитай да се сетиш къде ще е проблема  :-X

п.п. мислиш само за една част от вариантите в които ползването е безобидно  ;)

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Ясно! Явно съм тъп!
« Отговор #4 -: Май 28, 2009, 11:26:36 pm »
Ами тогава да се заключи само "ухото" "хранилище", както е заключено само "ухо" "Герой", обаче "Показатели" примерно и другите са отключени??? Но имам много силно предчувствие че това не е необходимо...
Почвам и да ставам крайно любопитен обаче...Което ме кара да се напъна малко и да поразмърдам 2-те си гънки на мозъка (едната ми е да мога да държа прибор за хранене, а другата да отварям врати!)
Да не би да се свърши света ако подробно се опише това което нарушава принципите на играта ако играч би имал достъп до "хранилище" по време на път??? Не вярвам да се свърши!
Това което играчът не може да направи в "хранилището" когато пътува - същото може да направи когато пристигне там за където е тръгнал или когато се върне от там... Тоест - само въпрос на време е според мен... Вярно е и това че не се сещам за това за което ти знаеш... Но е вярно също и предчувствието ми че няма да падне атомна бомба ако пътувайки цъкнеш на меню "Гилдии" и то се отвори...Ама знае ли човек!?...Дали пък да не го обсъдим тука това толкова тайно нещо - за да го няма впоследствие при "Алфа"-варианта и всичко да е ОК??? А ако по общо мнение този "сикрет" се приеме от всички за нормален - защо пък да не бъде реално наличен винаги??? Нека приложим "референдумен тип мислене" по въпроса? А?

Неактивен ivanik

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 297
  • Karma: +32/-30
  • Голем Дзвер ...
    • Профил
Re:може би една добра "Идея"
« Отговор #5 -: Май 28, 2009, 11:31:23 pm »
за да не пиша много - от хранилището на гилдията може да си смени цялото 'оборудване' на героя, да се 'нахрани' и ... и това може да стане много полезно за многостепенните битки ... не мислиш ли ...

Неактивен pietro_bg

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 98
  • Karma: +9/-19
    • Профил
Абсолютно съгласен!
« Отговор #6 -: Май 28, 2009, 11:48:51 pm »
Обаче...
Не може да станеш по-як от максимално възможното! А максимално възможното към даден момент е това което може да постигнеш преди да тръгнеш...и което обикновено правиш... Освен ако не си забравил да речем...
Сетих се веднага за това че имаш достъп до оборудването... Може да си забравил да си сложиш бронята например...И по време на път да си я сложиш...Да... Но обикновено това е рядко...Просто ще се избегнат този тип грешки, което ще направи играта по-динамична! Принципно не би тръгнал ако не си достатъчно "здрав" за там за където си тръгнал... Ясно е че може да ползвам нечий предмет, който се намира у някой и не е бил екипиран за бой (тоест става за подаряване чрез "хранилището")... Ама това мога да направя и преди да тръгна... Стига да не се налага да чакам този който ще ми го дава (приемайки че пътува) да се спре от движение ... Пак опираме до "изтичането на съответното време, необходимо за да спре някой да пътува"... Всички тези размишления са в посока - как да се избегне излишна загуба на време!
За нахранването - съм съгласен... Но тръгвайки да му подаваш банана на героя ( :) ) - може да пише: "Не може да възстановявате здраве когато пътувате към някое място с цел битка" ... Това да! Но например ако съм само "на разходка"? Какво пречи тогава? Особено ако например трябва да отида до някоя земя, достъпът до която е първо да мина през някоя друга... А и някой път може случайно да цъкнеш на стрелката "Към еди-къде си"... И кво??? Седиш и се скубеш! :) Гледаш тъпо и си приказваш как трябва да внимаваш къде сочиш с мишката....
А и друго добавям...
За да се сбиеш на някое място например в "Владението Сонория", тръгвайки от "Равнината на надеждата" - първо 10 минути гледаш една и съща картинка (бидейки лишен от доста менюта!!!) ... Толкова ли е грешно като цъкнеш "Владението Сонория" - да се покаже тамошната карта, да си цъкнеш къде искаш да отидеш и да ти задейства 12 минути и половина за Премиумите...(тоест - 10 минути до "владението" и още 2 и половина до някаква част от него?)