Автор Тема: Шанс за блок  (Прочетена 1638 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Шанс за блок
« -: Май 30, 2009, 07:11:02 pm »
След като вече е въведено правилото, че силата на героя намалява шанса за блок на опонента му (полезно за войните), предлагам да се върне и предишната част от механиката на играта- ловкостта на един герой увеличава неговия шанс за блок (полезно за стрелци и мистици).

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шанс за блок
« Отговор #1 -: Май 30, 2009, 07:49:08 pm »
След като вече е въведено правилото, че силата на героя намалява шанса за блок на опонента му (полезно за войните), предлагам да се върне и предишната част от механиката на играта- ловкостта на един герой увеличава неговия шанс за блок (полезно за стрелци и мистици).

Аз съм против ! Новото правило не помага въобще на войните, аз разчитам на шанс за блок след като не мога да избегна който и да удар и сега силата на противника ми отнема и този начин за защита.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Шанс за блок
« Отговор #2 -: Май 31, 2009, 09:19:02 am »
Проблемът е, че колкото и ловкост да има героят, врагът винаги има 25% шанс да (се опита да) го удари. Т.е от една стойност нататък ловкостта е излишна. От тази стойност нататък може да дава бонус в друга насока.

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Шанс за блок
« Отговор #3 -: Май 31, 2009, 09:23:00 am »
Проблемът е, че колкото и ловкост да има героят, врагът винаги има 25% шанс да (се опита да) го удари. Т.е от една стойност нататък ловкостта е излишна. От тази стойност нататък може да дава бонус в друга насока.

Засега е излишна, после срещу някои врагове няма да бъде. Когато има чудовища с висока точност, ловкостта ще е от полза. Когато се бият с еретици, които ще ги карат да губят част от ловкостта си , повече пак ще е от полза. Проблема е че стрелците имат и без това прекалено много бонуси...и още ако им дава ловкостта то това ще ги направи твърде силни според мен.