Автор Тема: Търси се драйвър?  (Прочетена 3234 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Търси се драйвър?
« -: Февруари 09, 2010, 09:32:56 pm »
Търси се драйвър за една антика. MX 440  на Nvidia е.Не разбирам много от Hardware затова питам.Дано помогнете.Благодаря предварително.(търсих в нета ама нещо нестават)

Неактивен Fight

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +59/-15
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2010, 10:12:03 pm »
За каква операционна система?
Тези от сайта на Nvidia ли не стават?
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2010, 10:22:16 pm »
За каква операционна система?
Тези от сайта на Nvidia ли не стават?
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Windows XP sp1 или sp2. Да нестават тези от сайта!

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2010, 01:09:38 am »
Дънната платка ми е M848A и не мога да си намеря драйвери.Ако някой може плс да каже.Не може да няма някой сайт за всякакви драйвери било то за видеокарта,дънна платка ...

Ти ме разби. Има драйвери за какво ли не верно е ... ама за дъно  *hahaha*
Поне 5 компа сам преинсталирал единия 1 от тях след беше след пълен формат на целия диск
При самата покупка на дъното си пише че става за едни какъв си процесор за толкова и толкова рам и т.н. Демек то няма нужда дъното от драйвери, фабрично си е настроено и по него никога нищо не се бара

Неактивен banan

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 171
  • Karma: +16/-59
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2010, 01:11:54 am »
Демек то няма нужда дъното от драйвери, фабрично си е настроено и по него никога нищо не се бара
За дайвър на чипсет (северен мост) да си чувал ?!

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2010, 01:18:35 am »
За дайвър на чипсет (северен мост) да си чувал ?!

До сега 2 компа сам купил и за 2-та драйвери никога не искало ако сега има некакви
промени незнам, но и да има те са му дадени с дъното с диск. Ако го няма и диска пиша марката и модела в нета и ще намери поне в 10 сайта

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2010, 05:32:34 am »
Ооо Мx 440, бях го позабравил доста поостаря. Е не като първата ми резачка - Riva TNT 32mb  :D Друго си беше бутона турбо на пентиумчето ми дето никога не се изключваше  *hihi*

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2010, 10:19:25 am »
Ооо Мx 440, бях го позабравил доста поостаря. Е не като първата ми резачка - Riva TNT 32mb  :D Друго си беше бутона турбо на пентиумчето ми дето никога не се изключваше  *hihi*

Мда. Това ми беше първата карта и на мен тогава когато я купувахме беше 85 лева
сега са толкава стари че тука в един сервиз тоя имаше няколко такива на старо и ги даваше за по 10 лева *hihi* А за 1-ви път като качихме wow на компа картата работи 2 мин и болкира  :D

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2010, 06:03:04 pm »
Sensei ти е ботор ли ме правиш ? Имам оригинален диск за Mainboard-a ми,а mainboard e: Mainboard това е основния компонент съставящ един компютър. Много често се среща и с други наименованикя като Motherboard, System Board  или просто дъно. В този диск има IDE drivers,VGA drivers,Sound drivers както i LAN drivers т.е драйвери за повечето неща на дъното.За това му се вика и драйвери за дъното вместо да казваш всичките неща.


И аз по горе се изразих много точно и ясно
Ако ти иска драйвери пишеш марката и модела на дъното и можеш да си намериш директно сайта на фирмата производител където мога да те уверя че поне драйверите винаги са били 100% фрий

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2010, 06:08:17 pm »
Sensei ти е ботор ли ме правиш ? Имам оригинален диск за Mainboard-a ми,а mainboard e: Mainboard това е основния компонент съставящ един компютър. Много често се среща и с други наименованикя като Motherboard, System Board  или просто дъно. В този диск има IDE drivers,VGA drivers,Sound drivers както i LAN drivers т.е драйвери за повечето неща на дъното.За това му се вика и драйвери за дъното вместо да казваш всичките неща.
Леле "умрял" ти направо ме засрами, много знаеш  *hihi* Покрай теб имам чувствоточе работя не с комп а с елка от завода в оргтехника  :D Човека не е запознат и веднага да го нахраниш. Тц тц тц

Неактивен Fight

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 97
  • Karma: +59/-15
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2010, 12:43:27 am »
Windows XP sp1 или sp2. Да нестават тези от сайта!

Ако все още не си подкарал драйвера кажи какво се случва при опит за инсталиране на този от сайта на nvidia. Грешка ли изкарва по време на инсталацията? И ако да, каква е тя?

Неактивен whitefeather

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 0
  • Karma: +0/-2
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2010, 03:28:34 pm »
С този трябва да стане.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2010, 11:26:03 am »
С този трябва да стане.

Става или не няма и да разберем :D Стопи ми се захранването и се оказа че и рамта се е сдухала и сега търся нов комп, вече лаптоп.

Неактивен Sensei

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 254
  • Karma: +43/-784
    • Профил
Re:Търси се драйвър?
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2010, 01:57:37 pm »
Става или не няма и да разберем :D Стопи ми се захранването и се оказа че и рамта се е сдухала и сега търся нов комп, вече лаптоп.

Ами  pc-та от каменната ера модели Правец не са пригодени за големи натоварвания  *hihi*