Автор Тема: Мяу, а?  (Прочетена 2688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Мяу, а?
« -: Май 07, 2010, 10:21:46 am »
Гледам аз, гледам, па се чудя...

Как може едно легендарно котенце (саблезъбият тигър от Бърлогата на саблезъбите), което е ниво 44, да има следующите параметри:

Бързоног 3, Рев 5;
Жизнени точки 6210
Ловкост 264
Точност 264
Интелект 132
Сила 396
Жизненост 264
Поражения 606-2272
Брони 11392
Блок 0

От друга страна, епичният Бай Иван, който трябва да е най-коравият човек, венецът на еволюцията, кошмарът на Императора, човекът, който стиска цялата Империя за гърлото,..., има следните скромни характеристики:

Уменията му не са чудни в сравнение с ефекта от Рев ниво 5, само лекуването може да е полезно в случая.

Жизнени точки 5175
Ловкост 196
Точност 245
Интелект 980
Сила 490
Жизненост 245
Поражения 1637-4854
Брони 12232
Блок 190

Хайде сега обяснете как легендарна котка ниво 44 има по-високи брони, ловкост, точност, щети и жизнени точки от епичен хуманоид ниво 49. Отделно и уменията на тигъра по моя преценка са далеч по-ефективни срещу добре екипирани герои и наемници. Вярно, котката има по-ниски поражения и никакъв шанс за блок, но на ниво 49 епичната й версия ще е в пъти по-трудна от Преподобния. В допълнение, последният се намира в Ничия земя, а там бонусът към плячката е доста по-сериозен отколкото във Вечнобелите краища.

И въобще, има две или три алтернативи в случая:

1) Да стане като с епичния Варварин преди- който ял, ял, а Бай Иван се преоборудва и модернизира, за да отговаря на своята позиция (повишавате параметрите на Преподобния)
2) От бюджета на играта се отпускат средства за по една кофичка кисело мляко "Елена" на ден за котето, че да не е толкова жестоко (т.е занижавате параметрите на саблезъбия тигър, за да има баланс)
3) Комбинация от 1) и 2)

Kilgor

  • Гост
Re:Мяу, а?
« Отговор #1 -: Май 07, 2010, 10:25:25 am »
To мамута на 6та стъпка от приключението е значително по силен противник от Айван. Преподобният се явява най слабият бос, след змията в "Змийският рай", дето сам и зле облечен герой я муфти както си иска.

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Мяу, а?
« Отговор #2 -: Май 11, 2010, 04:44:21 pm »
Еми едното е животно, по-силно е, но пуска по-малко неща, не е ли така?

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #3 -: Май 11, 2010, 09:21:23 pm »
Много си прав за айвън, досега гледах битките на framel  с айвъна и с шангри ла и с мамута, и се учудих колко лесно е бил в шангри ла и бай иван, а мамута го е оставилна 1 удар.Явно ще трябва да го подсилят айвъна.
« Последна редакция: Май 11, 2010, 09:51:17 pm от pithtath »

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #4 -: Май 11, 2010, 10:16:22 pm »
Нямате си друга работа ... оставете го "Бай Иван" така за да имаме шанс ако минеме мамута и ние да се радваме на дроп  :D

Неактивен stanyo69

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 194
  • Karma: +75/-310
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #5 -: Май 11, 2010, 10:38:55 pm »
кви са тия работи бре, всичко си е наред с босовете, много са си добре даже, вие какво искате от първия път ли да се минават, ще се порови малко човек ще пробва разни комбинаций и може би ще стане  :D  :D  :D

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #6 -: Май 11, 2010, 11:01:51 pm »
Бай Иван,варвари и там подобни босчета са доста кекави в сравнение с мамута и да има минаване  ама преди да се мине се наложи да да си намеря точно 5 определени наемника да хъвърля над 1000 диаманта ,а това ми е 2 муле дето пробвам (с първото се отказах след 3 опита на косъм).
п.с Някой ако е минал мамута и поне 80% от екипировката на наемниците му не е епик да ми звънне :D
И незнам дали има друга такава гад като мамута ама просто те задължават да купиш 5 епични арбалета и да се молиш да го биеш преди да почне с въртележки от по 3000 щетата :D

Неактивен sashev

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 1
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #7 -: Май 12, 2010, 08:48:17 am »
Бай Иван,варвари и там подобни босчета са доста кекави в сравнение с мамута и да има минаване  ама преди да се мине се наложи да да си намеря точно 5 определени наемника да хъвърля над 1000 диаманта ,а това ми е 2 муле дето пробвам (с първото се отказах след 3 опита на косъм).
п.с Някой ако е минал мамута и поне 80% от екипировката на наемниците му не е епик да ми звънне :D
И незнам дали има друга такава гад като мамута ама просто те задължават да купиш 5 епични арбалета и да се молиш да го биеш преди да почне с въртележки от по 3000 щетата :D
*YES* Според мен Мамута трябва да е на мястото на Иванчо. Сега с тези промени от 15 на 12 броня и 30к от страна на мамута нещата стават доста тьжни за които и да е стрелец  :(
« Последна редакция: Май 12, 2010, 08:55:05 am от sashev »

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #8 -: Май 12, 2010, 12:34:03 pm »
Шереметев какво да ти кажа ..... тая котка си няма минаване за хора,с редки наемници..... аз от 2 месеца не съм я пробвал от както ме уби 3 пъти. Относно варварина - нали се сещаш само кои го минаха ;) Прави си изводите сам ....
кои бе  я кажи , тои е елементарен в сравнение с мамута които посетих 9 пъти
ще те убие много ясно, дай да те ударя ако си със същите наемници и ще разбереш защо  :)
« Последна редакция: Май 12, 2010, 12:44:26 pm от LCFDIVINE »

Kilgor

  • Гост
Re:Мяу, а?
« Отговор #9 -: Май 12, 2010, 12:43:09 pm »
*YES* Според мен Мамута трябва да е на мястото на Иванчо. Сега с тези промени от 15 на 12 броня и 30к от страна на мамута нещата стават доста тьжни за които и да е стрелец  :(

Мамута го  бих с 4 ри героя до сега. Труден е доста, най-трудният бос по-принцип до сега, но си има цака и се минава. Само дето е скъпо по отношение на наемниците, които трябва да бъдат сменяни и оборудвани специфично.

Шереметев какво да ти кажа ..... тая котка си няма минаване за хора,с редки наемници..... аз от 2 месеца не съм я пробвал от както ме уби 3 пъти. Относно варварина - нали се сещаш само кои го минаха ;) Прави си изводите сам ....

Като пуснаха категорията и аз ядох бой от жълтата котка, а сега ми се струва толкова елементарна. Минава се рутинно от средностатистическо муле.


Но е факт - котката е с по-добри показатели от Айван. Най-разочароващия и слаб бос в 5та категория. Шангри ла е далеч по-силен, убива по 3-4 наемника, докато с Айван имам няколко битки в които цялата противникова група няма успешна атака. От вчера гледам, че зоната е станала 10 стъпки вместо 6, което не прави Айван по-силен, а само ходенето там по-безмислено след като вече е взет лилавия чук.

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #10 -: Май 12, 2010, 12:54:27 pm »
И сега съм сигурен,че ще напомпат бай Иван доста и пак ще има от историите който минал минал,за другите дървото *WASSUP*

Неактивен lo11o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 705
  • Karma: +182/-156
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #11 -: Май 12, 2010, 01:06:53 pm »
И сега съм сигурен,че ще напомпат бай Иван доста и пак ще има от историите който минал минал,за другите дървото *WASSUP*
+

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Мяу, а?
« Отговор #12 -: Май 13, 2010, 08:15:59 am »
Мамута го  бих с 4 ри героя до сега. Труден е доста, най-трудният бос по-принцип до сега, но си има цака и се минава. Само дето е скъпо по отношение на наемниците, които трябва да бъдат сменяни и оборудвани специфично.
Въпросът или казусът на Sheremetev е по-скоро принципен. Естествено той отново е прав и съм напълно съгласен с него. Това се и иска от един епичен бос, освен епични наемници и добра стратегия за да бъде победен. И ако епичните босове са добре структорирани по показатели то определено мястото на Иван трябва да заеме Мамута.