Автор Тема: ЗАЩО  (Прочетена 1826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен furfi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 52
  • Karma: +16/-24
    • Профил
ЗАЩО
« -: Май 28, 2010, 01:51:09 pm »
от 16 опита само 2 легендарни оръжия при шанс за изработка  Предмет

Шанс за създаване:
Рядък %79.20
Легендарен %39.60
Епичен %19.80     

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
Re:ЗАЩО
« Отговор #1 -: Май 28, 2010, 02:22:52 pm »
Лош късмет.
Шанс 40 % не означава, че задължително всеки трети предмет ще е легендарен, а всеки пети - епик.
С тези шансове, ако сте карък има възможност да излезнат и 16 обикновени.

Неактивен furfi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 52
  • Karma: +16/-24
    • Профил
Re:ЗАЩО
« Отговор #2 -: Май 28, 2010, 02:31:43 pm »
това не ми се случва за първи път и не мисля ,че е въпрос на късмет ,не е нормално от чук да изкараш 3-4 епика което ми се случва доста на често

Неактивен KhanSlavi

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +33/-39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:ЗАЩО
« Отговор #3 -: Май 28, 2010, 03:29:00 pm »
и аз мисля, че неможе да се говори за "късмет"
Все пак не сме неграмотни и прекрасно знаем, че този "късмет" е една написана програма от хора /ако има нещо като късмет то би било изпозлването на случайно генерирани числа но му се задава начално число и крайно число и се ползва функция на програмният език който се използва но да не влзиам в подробности/.
след като е решил екипа да има % преди случайното генериране на тези числа /дето им казвате хвърлени зарчета за да могат да ви разберат/
нека сработи коректно и тази функция по подобаващ начин, иначе е безсмислен всеки инструмент ако се говори за каръщина.
Има начини преди генерирането на числата да се въведе коректно тази повдигаща нач. "функция" която ще се съобрази с базовите проценти.
Дори и да е заложена такава в момента не работи коректно...
като пример ще дам доказателство на един играч който имаше над 100 % за рядък /другите проценти не ги помня/ и пак изкарваше обикновен предмет.. което е абсурдно дори за теорията на вероятностите.
Сигурен съм, че екипа от програмисти.. прекрасно ме разбират... говорим за формули и IF- DO - CASE , ELSE и т.н

Не се заяждам.. знам какво е да си програмист самият аз съм такъв и нема угодия.. :) но поне тези които плащат за чукове да знаят за какво плащат и да се радват на играта.. а не да отидеш на море да си платиш за Чадър да седнеш и да те изгори слънцето щото видиш ли си карък и баш тогава го духнал вятъра /образно се изразявам/ :))

надявам се отговорно да се прочете поста ми.. а не да се приеме за заяждане и съм го обоснавал.
« Последна редакция: Май 28, 2010, 03:49:52 pm от KhanSlavi »

Неактивен Sion

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +44/-97
    • Профил
Re:ЗАЩО
« Отговор #4 -: Май 28, 2010, 03:39:25 pm »
и аз мисля, че неможе да се говори за "късмет"
Все пак не сме неграмотни и прекрасно знаем, че този "късмет" е една написана програма от хора /ако има нещо като късмет то би било изпозлването на случайно генерирани числа но м усе дава начално и крайно и се ползва функция на програмният език който се използва но д ане влзиам в подробности/.
след като е решил екипа да има % преди случайното генериране на тези числа /дето им казвате хвърлени зарчета за да могат да ви разберат/
нека сработи коректно и тази функция по подобаващ начин, иначе е безсмислен всеки инструмент ако се говори за каръщина.
Има начини преди генерирането на числата да се въведе коректно тази повдигаща нач. "функция" която ще се съобрази с базовите проценти.
Дори и да е заложена такава в момента не работи коректно...
като пример ще дам доказателство на един играч който имаше над 100 % за рядък /другите проценти не ги помня/ и пак изкарваше обикновен предмет.. което е абсурдно дори за теорията на вероятностите.
Сигурен съм, че екипа от програмисти.. прекрасно ме разбират... говорим за формули и IF- DO - CASE , ELSE и т.н

Не се заяждам.. знам какво е да си програмист самият аз съм такъв и нема угодия.. :) но поне тези които плащат за чукове да знаят за какво плащат и да се радват на играта.. а не да отидеш на море да си платиш за Чадър да седнеш и да те изгори слънцето щото видиш ли си карък и баш тогава го духнал вятъра /образно се изразявам/ :))

надявам се отговорно да се прочете поста ми.. а не да се приеме за заяждане и съм го обоснавал.
Абсолютно вярно , само дето дълбоко се съмнявам че зависи от програмистите..Те правят каквото им се каже..Дано този дето казва да прочете внимателно темата и да не виждаме как всички си измиват ръцете с програмистите отново.. :)
Предложеният от Вас на аукциона Бойният визьор на вожда бе купен. Получихте 38950000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Древната занаятчийска реликва на оръжейника бе купен. Получихте 42750000 Злато.

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Re:ЗАЩО
« Отговор #5 -: Май 28, 2010, 07:00:12 pm »
Не мисля, че е коректно да се вади статистика само за един играч и само за едно действие, изискващо "хвърляне на зарове". Действието "хвърляне на зар" най-вероятно се изпълнява с един и същи "зар" за всички играчи при всички ситуации, които го изискват. Допускам, че само при калкулатора за битките е отделен. Един такъв "зар" обикновено има 2^32 различни стойности, а ако е "по-модерен" - 2^48. Така че, ако някой иска да си направи хубав експеримент с добра статистика, ще е добре да си приготви 85 899 346 специални чука или какъвто там е инструмента за професията му.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:ЗАЩО
« Отговор #6 -: Май 28, 2010, 07:05:58 pm »
Зададохте въпроса "ЗАЩО". Ето и отговора

Темата е повдигана и разяснявана многократно.