Автор Тема: професия гравьор  (Прочетена 1099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
професия гравьор
« -: Юни 04, 2010, 07:43:31 am »
Добро... хм,ами утро,предполагам :)
Във време,преди още да знам за тази игра,сте решили да въведете елементът със занаятчийството в играта.Този елемент се е превърнал в нещо основно за нея.Сега се сещам,че всъщност не е нещо ново,но е достатъчно добре реализирано,дори за претенциите на толкова много потребители.В последствие сте въвели "обвързването" на предмета с героя,което допълнително подсилва елемента на занаятчийството.Оттам нататък продължихте да го доразвивате (с рецепти различни от стандартни и редки).
Досега поне се стремите все повече и повече да направите така,че които вложи достатъчно усилия и направи каквото е необходимо-той да разполага с "най-доброто".
човек може да си купи (намери) лилава рецепта,да я изработи и тя да стане епична,но ако иска да е добра-прави го отново и отново и отново,докато наистина не получи това,което иска.А може и просто да си купи жълти дрешки и да си кара с тях-въпрос  на избор.

Предложението ми е за професия "гравьор" (кирилицирам с абв.бг ,сигурно ще го преведе с "и" вместо е "ер малък" )
Какво представлява в идеята ми-вече създаден item се дава на "майстор-гравьор" които го "гравира" като до 200 точки му повишава статистиките примерно с 10 %
Като имам в редвид атрибутните статистики (без +% за ловкост (точност) ,без обсег... ).А всъщност може и тях-вие по-добре от мен знаете доколко ще се промени баланса.
"рядко" гравиране може да дава 15 % ,легендарно 20 % към атрибутите,които предлага итемът и епична гравюра да добавя 1 липсващ бонус,които изработилият оръжието не му е вързало да направи. Примерно на бронята и липсва жизненост,ловкост и намалени поражения-епична гравюра добавя random едно от тези трите,но само 25 % .Ако майсторът е можел да създаде между 100 и 200 намалени поражения (само пример,които да го сметна по-бързо) гравюрата да добави между 25 и 50. (само ако е епична)
Или вместо "удар с 6тит 2" да направи 6тита с бонус "удар с 6тит+2" (разликата е плюса,които,ако четете по диагонал е възможно да пропуснете) .
В описанието на итемите ще пише-принадлежи на... ,изработено от... ,гравирано от...

Какво променя това? Ами-само най-големите инати... или късметлии ще могат наистина да имат "предмети-мечта" .Тоест,ще стане по-тръдно,по-интересно съревнованието между топ играчите."Титаните" в играта ще могат по-ясно да се разграничат.Хората положили усилия,ще се бъдат по-облагодетелствани от тези,които не го правят.Както е и редно.
Другото е,че за да си вдигнеш майсторството в гравирането трябва да се упражняваш върху нещо... е,вече няма да изхвърляме белите и сини итеми като безполезни,а ще намираме и на тях приложение-ще се объчават бъдещи гравьори,вместо да пълнят складовете и да се изтриват след време,понеже ни мързи да ги продадем.

Това е предложението-вие имате право да се съгласите или не с него,имате право да решите дали и как да го реализирате,имате право да го коментирате (моля обаче,не превръщаите темата в за об6ти приказки).
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:професия гравьор
« Отговор #1 -: Юни 04, 2010, 10:12:08 am »
Според мен това е добро предложение!Допълвам,че при направата на гравюрата тя ще е единствена. Даваш я на майстора и той ти я обработва.Тя дефакто се подсилва.Предложението ми е да се обработва с скъпоц.камъчета(сапфир,рубин,перла и обсидиан).Да влязат пак в употреба тези така вече не нужни за големите категории камъчета.

* Мисля,че това може да се направи след 2-3 месеца ,а и повече!!!Толкова работа е това :)
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 10:21:51 am от ge4ito »
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))