Автор Тема: умения  (Прочетена 1225 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oldbelin

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 1
  • Karma: +0/-0
    • Профил
умения
« -: Август 12, 2010, 04:39:45 pm »
А няма ли да е по-добре ако се промени това че не може да се развиват уменията на наемниците. Според мен за играчите ще е много по-интересно ако могат сами да си развиват наемниците. Също така може да се помисли така че воина защитник първи да влиза в битка и на някое ниво да му се дава умение, което да привлича ударите на всички нападатели и да ги отклонява от останалите в групата- така наречения taunt и mass taunt.

За мистика ако е лечител също така може да има опция която да ползволява да му се зададе кои от героите - основен или наимници да лекува с приоритет.

Иначе битката остава единствено в ръцете на компютърната случайност, което при по-ниските нива и категории не е много добре. Според мен

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:умения
« Отговор #1 -: Август 12, 2010, 05:00:03 pm »
Също така може да се помисли така че воина защитник първи да влиза в битка и на някое ниво да му се дава умение, което да привлича ударите на всички нападатели и да ги отклонява от останалите в групата- така наречения taunt и mass taunt.

Пазителят има такова умение и се нарича Провокация.

Иначе битката остава единствено в ръцете на компютърната случайност, което при по-ниските нива и категории не е много добре. Според мен

Това със случайността не е баш така. Има елемент на случайност, но има и доста повече контролируеми фактори, които зависят от тебе.


За мистика ако е лечител също така може да има опция която да ползволява да му се зададе кои от героите - основен или наимници да лекува с приоритет.

Според мен мистиците лечители се справят много прилично. Когато има достатъчно високо ниво на "майсторство в лекуването", той лекува не само себе си, но и всички, които имат нужда от него. Двама или трима такива могат с абсолютна сигурност да покрият всички ви в групата. Ако главният ти герой е добре развит светъл маг, можеш да минеш и само с 1.

Иначе единиците с традиционно по-малко жизненост като стрелци и мистици се защитават от механизма на избора при провеждане на битка:

Има още нещо, принципът на който ти и твоите наемници избират по кой противник точно да удрят е произволен, но има две особености. Ако се избере стрелец се прави опит за втори избор, а ако имаш мистик - на два алтернативни избора в опит да се намери друг противник. За животните, krest, мисля, ми каза, че се приравнени към войни.
« Последна редакция: Август 12, 2010, 05:07:11 pm от Aegir »