Автор Тема: Промените в аукциона  (Прочетена 2729 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Промените в аукциона
« -: Юли 07, 2009, 06:31:15 pm »
Погледнете аукциона :)
Супер як :)
Вече има и ореолчета :)
И не може да наддаваш постоянно за една и съща цена, както преди.
Не ме кефи...

Съгласен съм да не може да се наддава за една и съща цена повече от един път, но защо по дяволите не мога да наддам за началната, когато няма други наддавания преди мен... Това определено не ме кефи!!!

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Промените в аукциона
« Отговор #1 -: Юли 07, 2009, 09:47:32 pm »
Защото ако наддадеш преди мен ще бъда прецакан ...

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Промените в аукциона
« Отговор #2 -: Юли 08, 2009, 03:53:43 am »
Защото ако наддадеш преди мен ще бъда прецакан ...
Глупав ли си?

Това автоматично слага долна граница от 2?! Ако искам да си купя нещо за един диамант как да стане?! Пък ти като искаш да дадеш 15 диаманта за една кожа си наддавай после...

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Промените в аукциона
« Отговор #3 -: Юли 08, 2009, 08:33:08 am »
Глупав съм - ако нещо е пуснато да се купи на цена 1 или откупна 2, ти искаш да имаш възможност като първи, който наддава да може да сложиш цена едно и да натиснеш бутона наддаване и след това аз искам не искам да дам 2 за нещо, което само защото ти си видял първи си го заплюл и ще купиш на едно.  Досега можеше да има 19-20 (поне на това съм ставал свидетел) наддавания за цената от 1. Вече няма така възможност. Явно съм глупав :)

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Промените в аукциона
« Отговор #4 -: Юли 08, 2009, 08:46:50 am »
Не ме кефи...

Съгласен съм да не може да се наддава за една и съща цена повече от един път, но защо по дяволите не мога да наддам за началната, когато няма други наддавания преди мен... Това определено не ме кефи!!!

От тук нататък темата вече е дискусия на едно нововъведение- може да се отделим в друга, ако нямате против и на модераторите им се занимава.

Почнах и аз да влизам в играта с аукциона, това с диамантите може и да не ни харесва, но е приемливо по няколко причини:
1) Това е наддаване. Пък и пазарният принцип е такъв- който я види пръв има предимство (не може да имаме пълна демокрация и за по-мързеливите играчи. Ако пък кажете, че, който постоянно виси да търси по пазара, то ще обира хубавите оферта- ами и той полага някакви усилия по играта, редно е да се увенчаят с успех).
2) Ако става въпрос за ресурси от по 1 диамант- има доста такива оферти. Дори и някой да си я гласува пръв, има доста оферти за стоки и от по 2 диаманта, които ще са ви по-изгодни отколкото да наддавате по първата. Ако пък ще наддавате за нещо наистина рядко, тогава си струва да дадете доста повече от 3-4 диаманта, а и самите цени почват от по-високо (особено, ако се пусне за продан легендарен предмет).

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Промените в аукциона
« Отговор #5 -: Юли 08, 2009, 09:00:28 am »
Sheremetev ти не разбра идеята - ЗАЬ иска само този който пръв види офертата 1-2 да може да наддаде върху цената едно пак едно както беше досега. Сега това квази наддаване е елиминирано. Той иска да го върне, но само за първият по правилото First come, first serve.

« Последна редакция: Юли 08, 2009, 10:32:08 am от isolde »

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:Промените в аукциона
« Отговор #6 -: Юли 08, 2009, 10:49:47 am »
Sheremetev ти не разбра идеята - ЗАЬ иска само този който пръв види офертата 1-2 да може да наддаде върху цената едно пак едно както беше досега. Сега това квази наддаване е елиминирано. Той иска да го върне, но само за първият по правилото First come, first serve.



 Точно така!  Сега долната граница всъщност с +1.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Промените в аукциона
« Отговор #7 -: Юли 08, 2009, 10:57:16 am »
Добре де, това е ясно. Но, ако го въведат, ще има неща от типа на "защо не е за първите трима", после ще се обади и четвъртият и т.н. Или пък търговецът сам ще си направи първото наддаване и пак ще почваме от 2.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Промените в аукциона
« Отговор #8 -: Юли 08, 2009, 11:00:09 am »
Ама за какво да го въвеждат след като вчера го поправиха. Това е просто идея на ЗАЬ и аз се изказах против нея.

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Re:Промените в аукциона
« Отговор #9 -: Юли 08, 2009, 11:01:24 am »
 
Добре де, това е ясно. Но, ако го въведат, ще има неща от типа на "защо не е за първите трима", после ще се обади и четвъртият и т.н. Или пък търговецът сам ще си направи първото наддаване и пак ще почваме от 2.

 Няма логика в това което казваш. След като има долна граница тя трябва да е достъпна. След като някой даде тази цена, следващата трябва да е по висока. Така е в реалните търгове.

Неактивен ZAX

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 460
  • Karma: +31/-118
    • Профил
Re:Промените в аукциона
« Отговор #10 -: Юли 08, 2009, 07:27:07 pm »
Има и алтернатива - ако позволят начална цена 0, така при новите условия първото наддаване пак ще е 1.

Според мен това е по-лош вариант, защото би обърквало една доста голяма част от потребителите  ;D И не е решение на проблема, че сега началната цена не е достъпна. Но поне е решение на проблема с недостъпната минимална цена!