Автор Тема: дилема при наемник пазител 5-та категория  (Прочетена 3061 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Drakuss

  • Dark Lord
  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 311
  • Karma: +139/-37
    • Профил
 Така имам една дилема относно наемник пазител 5-та кат.

Наех едно пазителче 49 ниво с умения:

 Провокация 8
 Майсторство с бронята 9
 Отбиване на стрели 7


 Та дилемата ми е струва ли си да го запазя и екипирам ? Или да го махна и да продължавам вечното търсене на такъв с позиция на пазителя ?
 След кратка дискусия с няколко човека, така и не стигнах до по-добрия избор за мен и затова се обръщам към вас по-знаещите от мен в този форум.
    Някои са "за"  отбиване на стрели, други "за" позиция на пазителя, а трети казват да го пробвам този моя настоящият. Проблемът е,че не е във финансовите ми възможности да си правя експерименти.
 В момента съм стигнал до едни приключения, в които на пътя ми застават доста "здрави" стрелци и направо ми сгъват тенекийте и наемниците. Та си мислех, че едно такова пазителче с отбиване на стрели ще промени нещата. Все още не съм стигнал до последните босове от приключенията, затова ако ми дадете и съвет дали ще ми върши работа срещу тях пазителят, който съм наел ще ви бъда благодарен.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me!

Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #1 -: Август 28, 2010, 12:41:35 pm »
не се занимавай...
вземи си с провокация поне 9-10 , позиция на пазителя и задължително контраатака. майсрторството с бронята и със щита е само в плюс. ако има и майсторство с къс меч става супер. тоси ми се струва малко орязан. за мен провокацията задължително трябва да е комбинирана с контраатака. а позицията е солта така да се каже.

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #2 -: Август 28, 2010, 12:50:21 pm »
Цитат
вземи си с провокация поне 9-10 , позиция на пазителя и задължително контраатака

последното може да си го набавиш от бонус на оръжие. Така ,че както каза колегата "Позиция на Пазителя"  е добро подаение!
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #3 -: Август 28, 2010, 07:21:49 pm »
Абсолютно същия наемник имах.Само че с правокация 9. :)
Личното ми мнение за такъв тип пазител е че ако нямаш перфектни ловци и 2-стотинки няма да струва пазителя.В ръкопашния бой много бързо ще го смъкнат. :( Но иначе пазител хубав в 5-кат със умения които искаш е невъзможно да ги намериш.Поне при мойте наблюдения е така.Пазителя га избираш според това как искаш да е в битката.Да яде бой или да се бие.
Пример:
Тип 1.Правокация,отбиване на стрели и майсторство с бронята.Този пазител само ще го бият дори да му добавиш контра-атака и удар с щит.Пораженията които ще нанася ще са мизерни.Като и при 2-те умения които като "условни" макса им е 4 точки в умението,което от своя страна е много малко.Дай боже да не попаднеш на преследвач с 2-ножки,и пазителя ти и 2 стотинки няма да струва.
Тип 2.Провокация,позиция на пазителя,удар с щит и контра-атака.Това е кажи-речи полу-перфектен пазител(с едно изключение липсва умението майсторство с бронята).Защото хем ще яде бой и хем ще се бие.Последните 2-умения дават голямо предимство на наемника ти.При врагове с много блок ще се види колко добре се държи. >:( Уменията удар с щит и контра-атака зависят от силата на герой и поражиенията на лекия меч.Колкото повече точки има в тях толкова по-добре.

П.П.1-вия тип в 5-кат е напълно възможно да се намери из таверните и да се оборудва както трябва,но 2-рия все още не знам дали е възможно да се намери дори в 6-кат.В 5-кат е абсудно да намериш такъв.Попадал съм на такъв с такива умения,но самите им точки в уменията са им малко.Затова отпада да намериш такъв. *hmm*




Неактивен Anarchy

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 120
  • Karma: +24/-37
    • Профил
    • Ел. поща
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #4 -: Август 28, 2010, 09:16:07 pm »
моят е такъв и съм го взел главно да яде бой...  >:(показателите му са зле защото е облечен с предмети главно от дроп :-[.И пак се справя добре ... с яденето на бой *black_eye* . С един по добър меч с "контраатака" и щит с "удар с щит" ще стане още по добре. Само да вдигне още едно ниво , че да мода да го облека с 6кат. дрехи...

LordDooM, Anarchy, silicholichev

Неактивен minchoba

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 162
  • Karma: +17/-43
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #5 -: Август 29, 2010, 09:39:47 am »
И аз се стягам за 5-та категория, ето какъв пазител успях да си намеря:
ниво 47
- контра-атака 4
- удар с щит 5
- позиция на пазителя 6
- провокация 9
големият му минус е че всичките му точки са натрупани на жизнеността, а силата му е 47.

А за друг герой, едвам успях да намеря и това:
ниво 44
- отбиване на стрели 5
- майсторство с меч за една ръка 6
- позиция на пазителя 7
- провокация 6
атрибутните точки са разпределени по равно на сила и жизненост.

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #6 -: Август 30, 2010, 03:28:41 pm »
И аз се стягам за 5-та категория, ето какъв пазител успях да си намеря:
ниво 47
- контра-атака 4
- удар с щит 5
- позиция на пазителя 6
- провокация 9
големият му минус е че всичките му точки са натрупани на жизнеността, а силата му е 47.
Сила не ти трябва, от пръстените ще ти е достатъчно за да облечеш броните и после ще направиш към 200-250 сила.Трябва ти много жизненост.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #7 -: Август 30, 2010, 07:33:32 pm »
Сила не ти трябва, от пръстените ще ти е достатъчно за да облечеш броните и после ще направиш към 200-250 сила.Трябва ти много жизненост.
Изумителен си туй изказване!

Удар с щит
Ако противникът блокира успешно, героят има шанс да го удари с щита си в същия рунд, нанасяйки му поражения, равни на определен % от силата му.
 
Точки   1   2   3   4   5   6   7
Бонус   25 %   35 %   45 %   60 %   70 %   80 %   90 %
Необходим Дух   4   6   10   15   20   30   40
Шанс за Зашеметяване   2 %   4 %   6 %   8 %   10 %   12 %   14 %

Как е по-добре с 200-250 или 400-500 сила?Като силата също така сваля блока на противника.В неговия случай 5 ниво на умението удар с щит ще използва 70% от силата си,което на практика в 5-6 кат си е мизерна щета.

П.П.Може и по-добър пазител да се намери от този.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #8 -: Август 30, 2010, 08:04:05 pm »
Умението Удар с щит не е сред най-добрите примери. За да работи, трябва да ти блокират основната атака. Второ, шансът да зашеметиш противника е много по-ценен от "вторичните щети". Но все пак силата си има значение в битките и е добре да се повишава. 400 точки ти удвояват пораженията в битка.

pithtath

  • Гост
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #9 -: Август 30, 2010, 08:14:22 pm »
Изобщо, ако се избира пазител, се държи на отбиване на стрели, майсторство с броня, провокация. Нищо друго не е нужно в горните категории за пазител наемник. + разбира се много ловкост. Все пак пазителят е за отнемане на внимание. Той НЕ нанася основните щети в групата.
« Последна редакция: Август 30, 2010, 10:05:32 pm от pithtath »

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #10 -: Август 30, 2010, 09:05:41 pm »
Пазителя е адски полезен срещу противници със много блок.Направил е повече щети и успешни удари от мен в 4-кат един пазител с контра-атака и удар с щит.Не е задължително да "отвлича" вниманието на противниците.
Експериментирайте.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #11 -: Август 30, 2010, 11:01:54 pm »
пазителя е роден да яде бои(наемника) по този начин отвлича вниманието от ловците, демек позиция 7, маисторство с броня ма max , провокация 10 какъвто имам аз, останалите бонуси са от оръжията, удар 4 и контра 4, това е- . в моят сличаи

Неактивен ge4ito

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 522
  • Karma: +118/-115
  • Благодарности към RELIC и Rusnaka91
    • Профил
Re:дилема при наемник пазител 5-та категория
« Отговор #12 -: Септември 01, 2010, 08:23:55 pm »
Лазаре друг въпрос(дано не се засегне човека дето е пуснал темата)
Тоя пазител как ще те опази от стрелци със залп?
Имаш крава-пиеш мляко!
......ма много кравари станахме :)))