Автор Тема: Кои умения не се използват в предизвикателство?  (Прочетена 2207 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Boby_

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +16/-12
    • Профил
Прави ми впечатление, че от всички умения на воините (и пазители, и яростни бойци), някои просто не се използват в битките при предизвикателство. Става дума за следните умения:
  • Атакуваща позиция
  • Защитна позиция
  • Фронтална атака
  • Позиция Берсерк
  • Яростна фронтална атака
  • Позиция на пазителя

Списъкът може да не е изчерпателен, но тези умения със сигурност не се отразяват върху резултатите от предизвикателствата.
За сметка на това мистиците изреждат целия си арсенал върху нещастните воини - всякакви там Извори на живот, Отровни облаци, Замъглявания, Вътрешни духове и и какво ли не още влиза в действие.  *xxx*  *freak* Същото правят и стрелците - всевъзможните екстри за критични удари във всеки рунд, отвръщане, засада, ослепяване - изобщо отново целия арсенал.

Не че се оплаквам, че съм започнал с воин и съм инвестирал доста в него, но все пак не би трябвало да научавам за предпочитанията на разработчиците към мистиците от поредица загубени предизвикателства, а от ръководството, в което не се споменава и думичка за този "дребен" недостатък.

Та целта ми с тази тема не е да мрънкам, а да попитам дали някой знае нещо по въпроса - обсъждан ли е този проблем, проблем ли е изобщо (възможно е и да греша, защото съм пристрастен), къде мога да видя какво се използва в предизвикателства и какво - не, за да знам при следващото преразпределяне на точките къде да инвестирам... Ако може някой да ме насочи, ще е от полза. :)


Kilgor

  • Гост
Re:Кои умения не се използват в предизвикателство?
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2010, 09:13:17 am »
Всички умения които си изредил, се използват в предизвикателства. Просто някой от тях са взаимоизключващи се. Например "Берсерк" е по-силна версия на "атакуваща позиция" - използва се една от двете, но няма как и двете едновременно. Същото е с Берсерк и Защита в ръкопашен бой, Позиция на пазителя и Отбиване на стрели.
Има една особеност. При предизвикателства войните използват последната позиция с която са се били. Ако си се бил срещу мобове, без позиция, то и на предизвикателството няма да ползваш.

П.П. В 5та и 6та категория, войните са по-силни от мистиците.

Неактивен Boby_

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +16/-12
    • Профил
Re:Кои умения не се използват в предизвикателство?
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2010, 09:23:26 am »
Всички умения които си изредил, се използват в предизвикателства. Просто някой от тях са взаимоизключващи се. Например "Берсерк" е по-силна версия на "атакуваща позиция" - използва се една от двете, но няма как и двете едновременно. Същото е с Берсерк и Защита в ръкопашен бой, Позиция на пазителя и Отбиване на стрели.
Има една особеност. При предизвикателства войните използват последната позиция с която са се били. Ако си се бил срещу мобове, без позиция, то и на предизвикателството няма да ползваш.

П.П. В 5та и 6та категория, войните са по-силни от мистиците.

Благодаря за отговора! Много ценна информация е това за последната битка с мобове! :)

Неактивен zlatin98

  • Zl@71N
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 951
  • Karma: +87/-348
  • ^_^
    • Профил
Re:Кои умения не се използват в предизвикателство?
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2010, 09:27:52 am »
а фронталната и яростната фронтална атака може да си ги изключил от меню герой умения.отиди на Герой->Умения и виж срещу уменията ти за фронтални атаки отметка ли има или "х" ;)
zlatin98 свят 2

Неактивен Boby_

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +16/-12
    • Профил
Re:Кои умения не се използват в предизвикателство?
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2010, 10:04:12 am »
а фронталната и яростната фронтална атака може да си ги изключил от меню герой умения.отиди на Герой->Умения и виж срещу уменията ти за фронтални атаки отметка ли има или "х" ;)

Сега разбрах какво е станало. :) Отговорът на Kilgor ме насочи, за което благодаря.
Преразпределих точките си и от Яростен боец се "преквалифицирах" в Пазител, след което отидох директно на предизвикателства, без да се бия с мобове като Пазител. В резултат на това Позицията на пазителя изобщо не е била включена.
Това ще рече, че при промяна на специализацията на героя трябва да се мине поне през една битка с мобове, за да се изберат активните умения. Може би това трябва да бъде написано някъде на видно място, за да е полезно и за още някого. :)

Kilgor

  • Гост
Re:Кои умения не се използват в предизвикателство?
« Отговор #5 -: Ноември 05, 2010, 10:38:02 am »
Сега разбрах какво е станало. :) Отговорът на Kilgor ме насочи, за което благодаря.
Преразпределих точките си и от Яростен боец се "преквалифицирах" в Пазител, след което отидох директно на предизвикателства, без да се бия с мобове като Пазител. В резултат на това Позицията на пазителя изобщо не е била включена.
Това ще рече, че при промяна на специализацията на героя трябва да се мине поне през една битка с мобове, за да се изберат активните умения. Може би това трябва да бъде написано някъде на видно място, за да е полезно и за още някого. :)

То като цяло е неприятна тази ситуация. Хубаво е един яростен боец да използва Защита в ръкопашен бой срещу мистици и други войни и позиция Берсерк ( или Атакуваща позиция ) срещу стрелци. Сега се налага преди това да ходи да се сбива с мобове за да си нагоди позицията. Но ако реши да предизвиква от меню "Предизвикателства", не се знае какъв противник ще се падне. Също и когато бъде предизвикан. При пазителите същият проблем е с Позиция на пазителя и Отбиване на стрели. Би било доста хубаво да се направи така, че системата автоматично да избира позиция ( при развити две ), съобразявайки се с противника. Защото в момента войните са ощетени на предизвикателства в това отношения. За разлика от всички останали, те не могат пълноценно да използват развитите си умения. Особено страдат яростните бойци, доколкото Позиция на пазителя може да се счита за универсална.

Неактивен Lubopitko

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 213
  • Karma: +70/-52
    • Профил
Re:Кои умения не се използват в предизвикателство?
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2010, 10:01:56 pm »
Войните в шеста категория са най силната единица. Отвяват стрелците почти винаги. Нека не се засягат няколкото наистина добре екипирани стрелци, които могат да им се опрат. Ако съдите за ползването на уменията само от визуализацията на битката, много от описаниете умения се вземат предвид при изчисляването на пораженията, без да се визуализират. В докладите всяко умение се вижда кога се използва
Предложеният от Вас на аукциона Обсидианен вулканичен пръстен бе купен. Получихте 20900000 Злато.