Автор Тема: Предмети  (Прочетена 2991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Предмети
« -: Декември 27, 2010, 05:45:43 pm »
Няколко уточнения.

лилавите чукове ще дават 100% шанс за епик както досега но този шанс нямда да се трансферира върху шанса за комплект дирекно (демек за комплект шанса си остава нормален)

Относно как се получава комплект:

когато играч достигне 500 точки получава шанс за изработка на такъв. .механиката е следната:
Играчът решава да прави броня (може да е от еднокртана рецепта дори) първо се хвърля шанс за комплект - ако е успешен се избира на случаен принцип от кой комплект да бъде тя, след това се хвърлят шансовете както обикновенно за епик, легендарен и тн... Така че може да бъде създаден предмет който да е част от комплект но да е с качесвата на еднократна епична рецепта... което би го направила изключително ценен.


Относно шансовете - да, намаляват се, но съгласете се какво епично има в предмети, които всеки има. Сега връщаме идеята за това да се зарадва човек на рядък/легендарен/епичен... Като ги балансираме по-добре - легендарния е доста по близко до епичния както и редкия е с качествата на сегашния легендарен. (това в замяна на по- трудната изработка)
Да, основните параметри започват от превъзходните, така че новите епични ще са с 20на % по-силни от старите..

Удачен въпрос за пръстените от новия клас - да, и те ще имат здравина.

Не, гилдията-собственик, не може да спре други от копаенето в мините на мощта, има се предвид, че копаенето е позволено само и единствено когато замъкът се притежава от играчи.. (ако гилдията реши може да пази копаещите и да получава данък за това, но не може да им забрани да са там)
Значи ли,че тези които имат щаб последно ниво развито които дават също така 25% бонус върху атрибутите ще се натрупат боносуте 45% да са по-силни от старите епици?!

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #1 -: Декември 27, 2010, 06:30:16 pm »
не мисля, логиката при бонусите досега беше:
рядък +20-40%
легендарен +40-60%
епичен +60-80%

и от коментара на Хаос съдя, че новите предмети трабва да са по следния начин:
превъзходен +20-40%
рядък +40-60%
легендарен +60-80%
епичен +80-100%
Тези проценти се отнасят само за броня и поражения, не за атрибутните точки. И точно от тях би трябвало да идват по-добрите изработки на предметите. А щабът дава бонуси върху бонуса при изработка на предмет, но не влияе на поражения и броня. С други думи нещата не се натрупват защото са за различни неща, но комбинацията от двете трябва да доведе до доста добри творения. Засега обаче не се забелязват такива неща, дори опитите показват, че няма разлики в епичните изработки.

ПП: не съм напълно сигурен дали процентите които съм написал съответстват на истината.

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #2 -: Декември 27, 2010, 07:06:15 pm »
Излиза,че има пак проблеми със занаята?!

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #3 -: Декември 27, 2010, 07:09:51 pm »
не се знае, може и да са променили решението си и процентите завишение да са останали същите както преди. Докато не каже някой от екипа няма нищо сигурно.

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #4 -: Декември 28, 2010, 02:26:00 pm »
не мисля, логиката при бонусите досега беше:
рядък +20-40%
легендарен +40-60%
епичен +60-80%

и от коментара на Хаос съдя, че новите предмети трабва да са по следния начин:
превъзходен +20-40%
рядък +40-60%
легендарен +60-80%
епичен +80-100%
Тези проценти се отнасят само за броня и поражения, не за атрибутните точки. И точно от тях би трябвало да идват по-добрите изработки на предметите. А щабът дава бонуси върху бонуса при изработка на предмет, но не влияе на поражения и броня. С други думи нещата не се натрупват защото са за различни неща, но комбинацията от двете трябва да доведе до доста добри творения. Засега обаче не се забелязват такива неща, дори опитите показват, че няма разлики в епичните изработки.

ПП: не съм напълно сигурен дали процентите които съм написал съответстват на истината.


Не мога да пиша във всички раздели, в които са пуснати теми по въпроса, така че се надявам тази да бъде видяна.

night_shadow е обяснил точно само процентите са малко по-различни.
Точните проценти за основните параметри са:

преди:

Рядък         +10%-20%
легендарен  +20%-40%
епичен        +30%-60% (в момента се провежда проверка, тъй като може да са били малко завишени преди и да са давани по-високи, оттам и разминаването с очакванията сега)

Сега:

Превъзходен    +10%-20%
Рядък              +20%-40%
легендарен      +30%-60%
епичен            +40%-80% (евентуално може да бъдат повишени до 45%-90% ако се открие споменатата разлика по-горе)

За това написах, че ще са сравнително по-силни, но не е задължително тъй като процентите варират от-до, а и се отнасят само до основните параметри, не и атрибутните бонуси, които си следват друга логика.

Днес ще има още една новина с още няколко промени, като те са за увеличаване на процента за стараение и подобрение на някои параметри.

Ако се замислите върху промените ще видите, че те са само в интерес на играта - идеята всички с лекота да се обличат в епични предмети подкопава стойността им и ги обезценява. Ще отнеме известно време докато се балансира завареното положение, но съм убеден че крайния резултат ще е по-добра игра.

И моля всички, които смятат как били намалени шансовете на жълтите чукове и нямало смисъл от тях.... Всичко е намалено ПРОПОРЦИОНАЛНО... така че тяхната сила не е намалена - те са все така ценни както и преди - просто сега в играта ще са представени и другите категории предмети, а не само лилавите.


Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #5 -: Декември 28, 2010, 03:45:00 pm »
Пораженията и бронята на предметите не са променени дори малко,а всъщност виждам по-малки поражения и проценти!Това си е чист инфаркт върху всичките майстори!За момента тези които пазят стари епици са късметлии в тази криза,то даже криза е меко казано.Повечето промени не оказват толкова голям шум,докато не се пипа по две неща диамантите и занаята!

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=23265.0

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #6 -: Декември 28, 2010, 03:48:33 pm »
За да Ви улесня проверката ще дам един пример:
Дяволски и Защитен арбалет са с базови поражения 258-398 и по процентите дадени от Вас излиза, че максималните поражения с които може да бъде епичната изработка са 398*1.6=636.8. Да ама не...

това е изработка която намерих на първо четене, не съм си играл да търся много много (примери има достатъчно). Явно наистина са били завишени, с колко точно Вие ще кажете. И още нещо - не знам за другите, но на мен ми се струва, че долната граница за бонус към епична изработка е прекалено ниска  ???

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #7 -: Декември 28, 2010, 04:52:54 pm »
не мисля, логиката при бонусите досега беше:
рядък +20-40%
легендарен +40-60%
епичен +60-80%

и от коментара на Хаос съдя, че новите предмети трабва да са по следния начин:
превъзходен +20-40%
рядък +40-60%
легендарен +60-80%
епичен +80-100%
Тези проценти се отнасят само за броня и поражения, не за атрибутните точки. И точно от тях би трябвало да идват по-добрите изработки на предметите. А щабът дава бонуси върху бонуса при изработка на предмет, но не влияе на поражения и броня. С други думи нещата не се натрупват защото са за различни неща, но комбинацията от двете трябва да доведе до доста добри творения. Засега обаче не се забелязват такива неща, дори опитите показват, че няма разлики в епичните изработки.

ПП: не съм напълно сигурен дали процентите които съм написал съответстват на истината.

Ако това е вярно, къде отиват бижутерите ?

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #8 -: Декември 28, 2010, 05:25:29 pm »


Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #9 -: Декември 28, 2010, 05:29:40 pm »
Браво това работи

Неактивен desperado16

  • Гилдията на Цезарите
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 493
  • Karma: +75/-368
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #10 -: Декември 28, 2010, 05:30:57 pm »
Промяната в бронята е прекалено малка!Новият е с 92 атрибутни и с 62 броня повече,а старият с 73.
« Последна редакция: Декември 28, 2010, 05:33:47 pm от desperado16 »

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #11 -: Декември 28, 2010, 05:34:22 pm »
Промяната в бронята е прекалено малка!
Абе бонусът варира 45-90%. Може и дори да е по-малък. Не виждаш ли 25%

Неактивен Xaoc

  • Administrator
  • *
  • Публикации: 470
  • Karma: +149/-107
    • Профил
Re:Предмети
« Отговор #12 -: Декември 28, 2010, 05:34:27 pm »
Промяната важи само и единствено за атрибутните точки...

Моля, обърнете внимание на механиката - основните параметри имат единна система, която описах по-горе, атрибутните бонуси се делят по по-сложна и всеки предмет си има собствени параметри кажи речи..

Също така увеличението не е 25%, а 50%... новината е объркана - сега я променят.