Автор Тема: Грешна стойност за блок  (Прочетена 1391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Грешна стойност за блок
« -: Януари 20, 2011, 03:45:15 pm »
Става въпрос за доклада в този пост. В рунд 2:

Ренегат - Войн няма опонент, затова избира Samson. Модификаторът за разлика в нивата е 1.
Шансът за блок на Samson е 0.,

след което в рунд 5:

Отбор 2 е на ход.
Ренегат - Войн 22.33/42.
Успешно блокиран удар.

и рунд 7:

Отбор 2 е на ход.
Ренегат - Войн 13.21/42.
Успешно блокиран удар.

Дълго време мислих на какво може да се дължи тази аномалия, докато тия дни, когато преглеждах пак битката, не ми хрумна каква може да е причината. В рунд 2 героят Samson е избран от още един противник от същия тип, както първия - Ренегат - Войн:

Героят Ренегат - Войн избира Kralimarko. Героят Samson опитва да използва умението Провокация.
Samson успешно използва Провокация и пренасочва атаката на опонент към себе си (шанс 19 / 25).
Ренегат - Войн няма опонент, затова избира Samson. Модификаторът за разлика в нивата е 1.
Шансът за блок на Samson е 42.

Както добре се вижда, при него вече шансът за блок е 42. Та си мисля, че тази стойност за блока погрешно е използвана в следващите рундове срещу друг противник. Досега не бях сигурен дали това е бъг или неизвестна на мен тънкост от механиката на битките. Сега вече съм убеден, че е бъг. На мен лично ми прилича на неправилно използвана/неинициализирана променлива.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Грешна стойност за блок
« Отговор #1 -: Януари 20, 2011, 04:19:28 pm »
Там става въпрос за епичния ренегат-войн (който по време на цитирания рунд още мърда като хлебарка в студентски чехъл).

Та има ли шанс въпросният да притежава достатъчно сила, за да приравни до 0 шансовете за блок на Samson? 15 сила са 1% шанс за блок по-малко. И срещу него може и да падне до 0.

Неактивен bbi

  • Проз Бахур
  • *
  • Публикации: 129
  • Karma: +16/-20
    • Профил
Re:Грешна стойност за блок
« Отговор #2 -: Януари 20, 2011, 09:29:03 pm »
да, както сподели другарят шереметев – всички шансове за блок, избягване и други тинтири-минтири се изчисляват за всеки срещу текущия му опонент… и естествено, зависят от всякакви допълнителни магии и магарии, които са изпълнени по някое време