Автор Тема: Информация за наличие на ресурси  (Прочетена 4022 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eoen

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +2/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Информация за наличие на ресурси
« -: Март 04, 2011, 07:35:10 pm »
Днес зададох следните въпроси:

Въпрос(зададен като бъг): Показваното количество ресурси в Чудните пещери преди тръгване за зоната не отговарят на наличността на ресурсите в същата зона след пристигане там!
Отговор: Re: Земята на Харода, Чудните пещери 10:11 04-03-11 Преди да тръгнете към зоната Ви изписва какви ресурси може да има там.Ресурсите обаче са изчерпаеми и ако са свършили като отидете в зоната не дава възможност да копаете ресурс който го няма.Зоните се зареждат от 24 до 48 часа след като ресурса е свършил.

Въпрос: Какъв е смисъла да не се показва реалното състояние на ресурсите, тук сме за да играем, а не да си разхождаме героя по картата безсмислено!?
Отговор: Re: Земята на Харода, Чудните пещери 11:02 04-03-11 Така е направено, за да показва какво може да копаеш по принцип. Защото има страшно много играчи с премиум и като има от дадения ресурс в зоната пускат 48 точки, така се свършва много бързо и някои играчи дори няма да разберат къда да копат. Плюс това ти пише какъв ти е шанса и колко може да копаеш, вместо да се разхождаш по картите за да го разбереш....

Въпрос: Неразбираш ли, че ходих по разни дестинации няколко пъти без да мога да пусна търсене на ресурс защото въпреки табелите там липсваше!? Какво значение има в случая голямата красива табела с лъжи преди да тръгна по направлението? И да я има и да я няма се тая!!! Що за тъпотия е това?
Отговор: Re: Земята на Харода, Чудните пещери    18:40 04-03-11 Така е направена играта.Преди време ресурсите не се изчерпваха.Ако имате препоръки пишете във форума.Не само за Вас е така, но тук не можем да променяме играта.

И така, какъв е смисъла на показването на красива табела пълна с лъжи преди да се тръгне към дадена дестинация на ресурси?

Неактивен popioi1221

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 143
  • Karma: +17/-45
  • Давайте минусчета на воля ;)
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #1 -: Март 04, 2011, 07:36:39 pm »
Това не е тема за Препоръки, а за Въпроси.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #2 -: Март 04, 2011, 07:46:12 pm »
Табелата не е лъжа,а показва реално какви ресурси може да намериш в провинцията и на какъв процент може да ги копаш.Ще ти дам един пример.Ако нея я нямаше щеше да обиколиш сичките зони в дадена провинция и така всички провинции една по една за да видиш къде е най-високият шанс да копаш нужният ти ресурс.Има зони в който не може да се копат руди примерно из картата.Ако табелата я нямаше щеше да си обиколил и тях.
Това че няма ресурси в зоните е друг въпрос и хората са ти отговорили на него.
Какво толкова не ти харесва не мога да разбера?

Неактивен Eoen

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +2/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #3 -: Март 04, 2011, 09:14:47 pm »
Табелата е лъжа когато пише че има 100% вероятност да намерите там даден ресурс, а при достигане на зоната такъв просто няма. Следва връщане и избор на друга зона и о ужас и в нея няма от търсения ресурс. Отново връщане в града за да избираш. Ето това е лъжа и днес ми се случи, а въпреки че темата е поставена като въпроси е всъщност предложение това да се поправи. Не вярвам да е толкова трудно да се направи така, че когато даден ресурс свърши да не се показва, че в съответната зона е наличен. Това е доста неприятно разтакаване напред-назад за играча, ако не ползва мигновени придвижвания.

Неактивен viruskiril

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 606
  • Karma: +72/-411
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #4 -: Март 04, 2011, 09:23:05 pm »
Добре кажи ми какво правят новите играчи примерно влизат и търсят  къде има руда еми като никаде няма те няма да проверяват тази земя за ресурси примерно това е за 10ниво пример
viruskiril свят-2

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #5 -: Март 04, 2011, 09:42:40 pm »
Ами така е направена като замисъл.Табелата е нещо като меню в ресторанта.Показва ти какво има в тая зона да знаеш къде евентуално може да ходиш да копаш.Но не се уточнява колко ресурс има останал.
Другият вариант е щом преди ресурса не се е изчерпвал е било ясно какво има и къде има.Променили са това с изчерпването на ресурса,но табелата е останала в този си вид.

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #6 -: Март 04, 2011, 10:41:51 pm »
Няма лъжа, няма измама :) Това което 10 човека се опитват да ти кажат, е че така е направено УМИШЛЕНО! Тази "табела" ти дава информация какъв ресурс можеш да добиваш в зоната ПРИНЦИПНО, и което е по-важното, с какъв шанс и каква бройка, с екипирания в момента инструмент, и наличното ниво на преден пост.
В началото и аз бях възмутен, и пуснах една подобна тема. Обясниха ми че няма как да разбереш има ли хляб в магазина, или се е свършил, докато не отидеш там. Нищо че знаеш със сигурност че в тоя магазин се продава хляб ;)

Неактивен viko58

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 215
  • Karma: +82/-153
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #7 -: Март 05, 2011, 08:59:35 am »
Абе това е направено да се набуташ за орден на пътешественика  :D :D :D Вкарваш едни бързи диаманти и си решаваш проблема,ако не искаш да даваш парички си пъплиш по картата и това е.Всичко е въпрос на пари в тая игра !!! Само не знам ако решиш да си осребриш диамантите дали ще ти върнат парите и как???? :D :D :D :D :D 

Неактивен popioi1221

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 143
  • Karma: +17/-45
  • Давайте минусчета на воля ;)
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #8 -: Март 05, 2011, 10:31:17 am »
Ако не ти изнася, не се нуждаем от такива и в играта и във форума. Играта нарочно така е направена-да е трудна.Ако не ти харесва-ОUT!
Ти като станеш администратор на някоя игра ако искаш ѝ направи геймплея безкрайно лесен и безгрижен.
« Последна редакция: Март 05, 2011, 10:33:47 am от popioi1221 »

Неактивен Eoen

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +2/-4
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #9 -: Март 05, 2011, 10:43:33 am »
Добре кажи ми какво правят новите играчи примерно влизат и търсят  къде има руда еми като никаде няма те няма да проверяват тази земя за ресурси примерно това е за 10ниво пример
Оо-о ами да, седят почесват се и псуват циганите дето са предали табелите за скрап и си мислят: "Мамка им, пак ни изпревариха!"

Не разбирате ли, че е безсмислено както е в момента!? Ако отидеш в дадена зона и няма ресурс в която преди тръгване ти пише, че има, е просто тъпо. И не ми говорете за магазини, да има и те са няколко и продават различни стоки и няма как да знаеш днес с какво са заредени и това което търсиш има ли го или не. Ако няма табели смисъл да се разкатавам до зона и обратно, за да търся ресурса защото не знам има ли го там виждам, но в това да ми се обявява неговото наличие, да отида до там, а той да липсва виждам единствено подигравка! Ето това трябва да се промени и за това е пусната тази тема.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #10 -: Март 05, 2011, 10:59:04 am »
Абе направи си твоя игра и я прави както искаш.Не разбираш ли че така е направено?Сто човека ти казват едно той не та не  *xxx*

Неактивен GLADIATOR

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 322
  • Karma: +41/-61
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #11 -: Март 05, 2011, 11:12:27 am »
Така е направена играта, да и според мен си е правилно така. Според Eoen пък не е правилно. Всеки може да си каже мнението в тоя форум.
Обаче изказвания от рода на:
Ако не ти изнася, не се нуждаем от такива и в играта и във форума. Играта нарочно така е направена-да е трудна.Ако не ти харесва-ОUT!
Ти като станеш администратор на някоя игра ако искаш ѝ направи геймплея безкрайно лесен и безгрижен.
или
Абе направи си твоя игра и я прави както искаш.Не разбираш ли че така е направено?Сто човека ти казват едно той не та не  *xxx*
не са правилни. Кои сте вие дето не се нуждаете от тоя или оня играч и доколкото знам собственика на играта е друг а не вие.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #12 -: Март 05, 2011, 11:16:15 am »
Виж ся секи нека си изказва мнение.Обаче мен ме дразни повтарянето на едно и също нещо!Човека 100 пъти си каза мнението хората 100 пъти му казаха,че така е направено,а накрая даже почна и да се подиграва.Така,че с една дума каквото повикало такова се обадило.
Като не вдява негова си работа :D.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #13 -: Март 05, 2011, 11:19:47 am »
кво има да вдява, отива да види, чат, пат изяде боя докато се разкарва, тои кво иска точна броика и с колко хода да го изкара тоя ресурс ли ? :D

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Информация за наличие на ресурси
« Отговор #14 -: Март 05, 2011, 11:20:58 am »
Табелата е лъжа когато пише че има 100% вероятност да намерите там даден ресурс, а при достигане на зоната такъв просто няма. Следва връщане и избор на друга зона и о ужас и в нея няма от търсения ресурс. Отново връщане в града за да избираш. Ето това е лъжа и днес ми се случи, а въпреки че темата е поставена като въпроси е всъщност предложение това да се поправи. Не вярвам да е толкова трудно да се направи така, че когато даден ресурс свърши да не се показва, че в съответната зона е наличен. Това е доста неприятно разтакаване напред-назад за играча, ако не ползва мигновени придвижвания.
като има 100% вероятност означава че си отишъл(ла) много късно  :D