Автор Тема: Човешки калкулатор ????  (Прочетена 2992 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Човешки калкулатор ????
« -: Март 24, 2011, 11:32:28 pm »
http://vbox7.com/play:53d964f4#commentTop
 :o :o :o :o Как става тая далавера не знам. ....
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #1 -: Март 25, 2011, 12:13:43 am »
Аз го гледах по телевезията.Как точно става никой не знае май,ама според мен се е развил някакси.В същото предаване имаше слепец,който се ориентираше чрез ехото на звука,който той произвеждаше(нещо подобно но тракане).Почти както прилепите се ориентират в пещерите.Той е развил слуха си дотолкова,че чува как звукът излиза от устата му,удря се в предмет и се връща при него.Удивитилно.
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #2 -: Март 25, 2011, 12:14:31 am »
Евала! Но все пак обикновеното събиране, умножение и степенуване са сред най-простите операции на два аргумента, т.е R(a,b) -> c. Примерно f(a,b)=a.b си е нашето умножение. Интересното идва, ако му дадем действия, с които не е свикнал. Да кажем, g(a,b)=ab-ba. А за който си има понятие от матрици- какво ще стане, ако някоя матрица си има инверсна и той трябва да я намери? Едва ли ще бъде по-бърз от човек, който разполага с подходящата програма (примерно Wolfram или някоя друга).

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #3 -: Март 25, 2011, 12:20:49 am »
Евала! Но все пак обикновеното събиране, умножение и степенуване са сред най-простите операции на два аргумента, т.е R(a,b) -> c. Примерно f(a,b)=a.b си е нашето умножение. Интересното идва, ако му дадем действия, с които не е свикнал. Да кажем, g(a,b)=ab-ba. А за който си има понятие от матрици- какво ще стане, ако някоя матрица си има инверсна и той трябва да я намери? Едва ли ще бъде по-бърз от човек, който разполага с подходящата програма (примерно Wolfram или някоя друга).
Е естествено....ама ако го потренира малко ще стане по-бърз   :D Най ме очуди това последното ...  :o :o А и ако забелязахте той не казахва числото 3042 (three thousand and forty-two) ми 3 0 4 2  (three зеро four two) така всичките числа ги казва...
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен ibrahim4o

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 666
  • Karma: +91/-1021
    • Профил
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #4 -: Март 25, 2011, 12:31:09 am »
В българия търси талант имаше едно момче на макс 18 години който смяташе подобно.Примерно му казват корен квадратен от 5596 и той отговаря в рамките на 4-5 секунди. *freak*
Имаш крава-пиеш мляко.
Нямаш крава-пиеш бира.

Неактивен viruskiril

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 606
  • Karma: +72/-411
    • Профил
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #5 -: Март 25, 2011, 09:22:20 am »
Да и аз го гледах отначало си помислох по заглавието да не е тои
viruskiril свят-2

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #6 -: Март 25, 2011, 12:53:16 pm »
ха той не ги смята а ги 'вижда', което е съвсем различно нещо от смятането да не кажем нищо общо

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #7 -: Март 25, 2011, 03:15:30 pm »
ха той не ги смята а ги 'вижда', което е съвсем различно нещо от смятането да не кажем нищо общо
Добре.. как ги вижда тея цифри ? А и за да ги види мозъка му първо трябва да ги сметне ;)
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен Shivers

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +22/-83
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #8 -: Март 25, 2011, 03:20:33 pm »
Това тук са го представили не баш като хората. Чел съм за този тип "Дарове от бога" и доколкото знам това се проявява при хора с Аутизъм ли какво беше :) . Но става на въпрос че тяхните мозъци са по различно насфързани от нашите и примерно ние за да пресметнем нещо трябва да минем през еди колко си процеса и дялово в мозъка и така натам . А тези хора директно пропускат тези процеси. Непомня обаче какви усложнения имаше от това . :)

Неактивен saadina

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 185
  • Karma: +15/-30
    • Профил
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #9 -: Март 25, 2011, 03:32:07 pm »
Шерметев вмъкна нещо, но аз ще го изкарам от неговия контекст. Има си матрици, по широко казано системи, и  разнообразни "влечения" в мтематиката като гьодеризацията  при които се изчисляват огромен обем данни за секунди, пъти по-лесно от решение използвайки  законите за умножение, които учим в училище.

Евалата на човека, със сигурност знае повече от мен, аз все още се замислям колко е 6х7  :D въпреки, че горе долу съм запаметил най-употребяваните умножения на двуцифрено с двуцифрено.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #10 -: Март 25, 2011, 06:19:48 pm »
некои е*ат **тки, некои карат колело,ама ако знаете колко е верно...

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #11 -: Март 25, 2011, 11:14:08 pm »
И, както се казваше в една реклама- ама пък знам, че има хора с интелекта на картоф!

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #12 -: Март 25, 2011, 11:17:34 pm »
! за какво служи в случая, имаше и още една реклама " на кои му пука за другите"  ;)

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Re:Човешки калкулатор ????
« Отговор #13 -: Март 25, 2011, 11:40:00 pm »
! за какво служи в случая...
Не могат да го метнат в бакалията *stop*