Автор Тема: Битка - невъзможно  (Прочетена 1053 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен panglot

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 34
  • Karma: +2/-6
    • Профил
Битка - невъзможно
« -: Юни 25, 2011, 12:08:01 am »
Става въпрос за битка играч срещу играч. Аз съм стрелец 11 левел а противника е 10 левел. Аз съм с метателни копия а той е с просто ножче. Преди битката е изписано колко поражения прави колко броня има и така нататък. Той прави по голям минимален но има доста по малък максимален. Бронята ми е двойна на неговата. В случая не е важно кой спечелил и кой загубил ами което ми е интересно е как когато разменяме удари той ми взима повече кръв, като има много по малки средни поражения и двойно по малко броня. Друго интересно е как той също е и на двойно по малко кръв и ме победи на стотния рунд при положение че аз имам ловкост колкото него,(да и с бонуса от ножчето) и същия брой точност, както и щит. Ако може някой да ми обясни как се случват така нещата защото съм нов а цифрите в тази битка така си противоречаха че е очевадно. Ако няма обяснение моля модераторите да оправят нещата...

Няма да слагам всичките 100 хода ами само до 4 където се вижда как стоят нещата. Както се вижда и 2мата имаме началните брони за 4 намалени поражения. Също се вижда как си удряме всеки път минималните поражения които може.
ЗАЩО??????


Битката е следната:

     Отбор   

Име: Panglot92
Ниво 11
Клас: Стрелец
Поражения 5.425 - 19.53
Обсег: 2
Шанс за критичен удар: 22%
Шанс за блок 18%
Общо Броня: 366
Ловкост от предмети: 0%
Точност от предмети: 0%

       Отбор

Име: Fard
Ниво 10
Клас: Стрелец
Поражения 7.0875 - 11.3575
Обсег: 0
Шанс за критичен удар: 12%
Шанс за блок 8%
Общо Броня: 187
Ловкост от предмети: 20%
Точност от предмети: 30%


Рунд 1

Отбор 1 е на ход.
Panglot92 няма опонент, затова избира Fard. Модификаторът за разлика в нивата е 1.
Шансът за блок на Fard е 3.5.
Шанс за критичен удар: 13
Damage reduced from 5.425 with 4
Panglot92 удря Fard за 1.425 поражения и последният остава с 308.58 здраве.

Отбор 2 е на ход.
Обсегът на оръжието на Fard е по-нисък, моментното разстояние е 2.

Отбор 1 е на ход.
Panglot92 95.63/63.28 ударът избегнат успешно.

Отбор 2 е на ход.
Обсегът на оръжието на Fard е по-нисък, моментното разстояние е 1.

Рунд 2

Отбор 1 е на ход.
Damage reduced from 5.425 with 4
Panglot92 удря Fard за 1.425 поражения и последният остава с 307.15 здраве.

Отбор 2 е на ход.
Fard няма опонент, затова избира Panglot92. Модификаторът за разлика в нивата е 1.
Шансът за блок на Panglot92 е 18.
Шанс за критичен удар: 6
Fard 11.1/18.
Успешно блокиран удар.

Рунд 3

Отбор 1 е на ход.
Panglot92 80.11/63.28 ударът избегнат успешно.

Отбор 2 е на ход.
Fard 81.95/79.5 ударът избегнат успешно.

Рунд 4

Отбор 1 е на ход.
Damage reduced from 5.425 with 4
Panglot92 удря Fard за 1.425 поражения и последният остава с 305.73 здраве.

Отбор 2 е на ход.
Damage reduced from 7.0875 with 4
Fard удря Panglot92 за 3.0875 поражения и последният остава с 479.91 здраве.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Re:Битка - невъзможно
« Отговор #1 -: Юни 25, 2011, 12:38:42 am »
Като цяло сам си отговаряш на някои въпроси.
Когато и двамата правите минимални поражения и при положение,че той има по-големи минимални от тебе няма как ти да правиш повече щети от него.Бронята ви редуцира малките щети до минималните и това,че ти имаш двойно повече броня не е голям фактор когато няма какво да се редуцира и сте на минимални.Ако имахте да речем 100 щета с тази броня която имате и ти си с двойно повече броня щеше да е друго там щеше да му редуцираш повече щети от неговите и да правиш повече поражения от него.Но с тези малки щети няма какво да се редуцира повече.
Относно ловкостта и точността и там е до някъде на късмет зависи от много неща.Трябваше да копираш края на битката също да се види кой колко удари прави.
Разликата в жизнеността не е кой знае колко голяма или чак пък двойна и при положение,че той прави двойно повече щети от тебе, при приблизително равен брой удари ти ще загубиш доста повече жизненост от него.Така,че при равни показатели дори да си направил с 4-5 удара повече от него при неговите двойни щети ще си му направил много по-малко щета.А и зависи от ударите дали и колко критични сте успяли да вкарате при този малък шанс за критичен.Също и от блока и колко удари са блокирани.Или пък и колко удара са избегнати.