Автор Тема: За човешките страсти  (Прочетена 4798 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Пазар
« Отговор #15 -: Септември 02, 2011, 03:47:08 pm »


Това е 100% лицемерие, престорени усмивки и изкуствена учтивост, просто хора без души, чисти роботи....................

Абсолютно вярно! Ние българите сме "най" във всичко и сме го доказали. Макар и доста често това "най" да е в отрицателна насока трябва да се гордеем, че сме българи.

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пазар
« Отговор #16 -: Септември 02, 2011, 04:31:39 pm »


Това е 100% лицемерие, престорени усмивки и изкуствена учтивост, просто хора без души, чисти роботи....................

Като цяло подобни заключения са изключително крайни и необосновани.Лицемерието , завистта , лошотията е присъща на всички хора по-света , без значение пол , раса , възраст , социален статус и прочие.

Друг е въпроса , че така наречените от теб "роботи" и "бездушни" , показват доста повече човещина и съпричастност  , било то и "лицемерна" , от "Нас" , които сме известни с големите си претенции без покритие.

Нека са криви чужденците , от малкия си опит от пребиваванията ми извън България , бих предпочел това лицемерие , на бездушните чужденци , които , когато биват посрещани с усмихва , отвръщат на нея , а не те споглеждат сякаш си им взел последния залък.

ПС:Браво на този , който премести темата в Общи:)
« Последна редакция: Септември 02, 2011, 04:43:41 pm от Driada »
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пазар
« Отговор #17 -: Септември 02, 2011, 04:55:36 pm »
Като цяло подобни заключения са изключително крайни и необосновани.Лицемерието , завистта , лошотията е присъща на всички хора по-света , без значение пол , раса , възраст , социален статус и прочие.

Друг е въпроса , че така наречените от теб "роботи" и "бездушни" , показват доста повече човещина и съпричастност  , било то и "лицемерна" , от "Нас" , които сме известни с големите си претенции без покритие.

Нека са криви чужденците , от малкия си опит от пребиваванията ми извън България , бих предпочел това лицемерие , на бездушните чужденци , които , когато биват посрещани с усмихва , отвръщат на нея , а не те споглеждат сякаш си им взел последния залък.

ПС:Браво на този , който премести темата в Общи:)



Колко жалко........ *hmm*.....От това което казваш е ясно, че не правиш разлика между чуждестранната учтивост и човечност......Първото е на всяко чуждоземно лице, докато не стигнеш до там да потърсиш второто, което там отсъства даже и между роднини.........................

Поне това е моето скромно мнение и 17 години опит..........
« Последна редакция: Септември 02, 2011, 05:28:24 pm от mitika »
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пазар
« Отговор #18 -: Септември 02, 2011, 05:40:23 pm »


Колко жалко........ *hmm*.....От това което казваш е ясно, че не правиш разлика между чуждестранната учтивост и човечност......Първото е на всяко чуждоземно лице, докато не стигнеш до там да потърсиш второто, което там отсъства даже и между роднини.........................

Грешка.Жалкото е , че някои хора разделят учтивостта и човечността на чуждестранна и нашенска.



The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пазар
« Отговор #19 -: Септември 02, 2011, 05:43:23 pm »
Грешка.Жалкото е , че някои хора разделят учтивостта и човечността на чуждестранна и нашенска.


Жалко е наистина но е факт........ :), и докато едната е илюзорна, другата(ако я има) е 100% истинска........... ;)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Пазар
« Отговор #20 -: Септември 02, 2011, 05:48:05 pm »

Жалко е наистина но е факт........ :), и докато едната е илюзорна, другата(ако я има) е 100% истинска........... ;)

Не е факт , защото говорим за нещо , което е изключително субективно.
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Пазар
« Отговор #21 -: Септември 02, 2011, 05:49:04 pm »
Не е факт , защото говорим за нещо , което е изключително субективно.



Да, да, както кажеш......... :)
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:За човешките страсти
« Отговор #22 -: Септември 02, 2011, 05:56:05 pm »
Ако ви е интересно можете да прочетете мнението на този човек. Хубаво е да си позитивен, макар и да гледаш реално на нещата  :)
http://www.manager.bg/broi-125/aktsent/dimitar-berbatov-iskam-balgariya-da-se-spomenava-s-respekt

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:Пазар
« Отговор #23 -: Септември 02, 2011, 09:25:18 pm »


Това е 100% лицемерие, престорени усмивки и изкуствена учтивост, просто хора без души, чисти роботи....................

В Европа престорени усмивки и изкуствена учтивост обикновено се разбира под елементарно възпитание което при нас масово липсва,при нас когато кажеш добър ден те имат за топИдиот.......

Неактивен Sharp_Shooter

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 279
  • Karma: +29/-385
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За човешките страсти
« Отговор #24 -: Септември 02, 2011, 10:11:05 pm »
Ако ви е интересно можете да прочетете мнението на този човек. Хубаво е да си позитивен, макар и да гледаш реално на нещата  :)
http://www.manager.bg/broi-125/aktsent/dimitar-berbatov-iskam-balgariya-da-se-spomenava-s-respekt
И никой човек с потенциал да не си тръгва от страната, за да търси развитие другаде
Това най-много ме изкефи :D:D:D:D:D:D:D:D:D Tова може да се каже,че е лицемерие ......
Май наистина отдавнане си влизал :D Аз вече като видя жълтия свитък да свети, и започвам да се кръстя *hihi*

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Re:За човешките страсти
« Отговор #25 -: Септември 03, 2011, 08:08:21 am »
Аз честно си признавам- не знам какво е лицемерие... и не ме и интересува.

Знам обаче друго... всички усмивки, учтивост и някои форми на "доброто възпитание" са изключително полезни за самия човек. Изследвано и доказано.
Понякога и на мен ми се иска просто да напсувам някой или да тегля една на всичко, понякога и на мен ми се иска просто да се отпусна с физиономия на пораженец. И едно време наистина го правех... Само че отделих доста години от живота си, за да науча че такива неща могат крайно да ти влошат живота. И усмивката, дори и фалшива е неимоверно по-полезна от егоистична гледна точка, спрямо сърдечната физиономия "целия свят ми е крив".
Затова предпочитам да гледам фалшиви усмивки, вместо измъчени зурли. И се старая да се събирам с положително настоени хора, вместо с група нещастници.Прекалено много обичам себе си, за да допусна обратното. За мен самия това е далеч по-полезно.
Това е изключително егоистично и аз се гордея с това. Защото само когато съм достатъчно щастлив, аз мога да дам най-доброто от себе си на семейството си, на приятелите си, на близките си. Само така мога да дам най-доброто от себе си в работата си. А по-високото качество на работата дори тук се заплаща по-добре. И само когато аз имам достатъчно пари, ще мога да ги споделям с другите срещу стока или услуга. И то задължително такива, които ме правят щастлив.

Тъй че съветвам всички да бъдат крайни егоисти спрямо щастието си като:
-се хранят пълноценно
-спят пълноценно
-се движат редовно, ако не да спортуват
-мислят положително
-вярват в хубави неща
-държат се сякаш са щастливи, докато наистина не станат
-не злоупотребяват с храна, алкохол, хапчета, наркотици, фъстъци и ... ... ...
-се научат да мислят
-се научат да виждат и от чуждия ъгъл
-се научат да действат
-се заобиколят с достойни за уважение хора.
Така като дойде декември месец догодина, ще знаят, че наистина са ЖИВЕЛИ вместо да се залъгват с едното съществуване.

И съветвам всеки който не е дарил нито едно капка любов на никого или нищо през последните 24 часа,да поправят грешката си на момента. А за тези, които са забравили що значи да дариш любов- да се обърнат към децата. Никой не може да те научи толкова добре какво точно значи любов, колкото децата.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

pithtath

  • Гост
Re:За човешките страсти
« Отговор #26 -: Септември 03, 2011, 11:36:55 am »
Не е проблемът в това да напсуваш някого, а в това да не му кажеш защо го правиш. И изкуствените усмивки и насилствената вяра в щастието са си тормоз. Не възпитанието е важно, а културата на поведение, определяща се от самосъзнанието. Така например ти може винаги да си позитивен, да се правиш на добродетелен, но да не си дупчиш билетче в автобуса например. Само последното е достатъчно да те направи достоен за презрение човек.

newcomer

  • Гост
Re:За човешките страсти
« Отговор #27 -: Септември 03, 2011, 12:46:46 pm »
Различните народи си имат различни представи за личното пространство на един човек. При северните народи то е "по-голямо", те се чувстват некомфортно да обсъждат лични неща или да им се бъркат в живота хора, с които току що са се запознали. Именно поради тази причина те са безкрайно учтиви и винаги усмихнати. Това е всъщност един вид защита, когато се опитват да общуват с южния средиземноморски темпераментен тип към който в общия случай спадаме. Затова на някои им се струва, че тези хора от севера са студени. Не очаквайте от тях да ви дадат определено количество диаманти само защото сте изпили две водки заедно. От друга страна не очаквайте драматични конфликтни ситуации от тях, просто ще махнат с ръка и ще подминат скандалджията.