Анкета

Кой иска промени в уменията на стрелците и мистиците за да могат да се мерят с воините?

За. Трябва се направи умение равносилно на техните.
За. Може се направи комбинация от умения заради силата на класовете в други аспекти.
Не съм сигурен какво да отговоря.
Против. Достатъчно силни са и така.
Твърдо против. трябва да си останат в сегашния вид няма нужда от промени при тях.

Автор Тема: Хайде да направим добро предложение за масови умения на средния и лекия клас.  (Прочетена 3919 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

slav.yolov

  • Гост
Извинявайте за въпроса , но в какво ще се състой този рестарт на играта ? ( не съм в течение , защото бях спрял да играя играта за около 2 години )  ;)

Основно питам дали , героят ми ще започне отново от първо ниво или това ще е само по мое желание ?
« Последна редакция: Септември 16, 2011, 06:24:29 pm от slav.yolov »

Неактивен Driada

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 432
  • Karma: +152/-275
    • Профил
    • Ел. поща
The difference between genius and stupidity is that genius has its limits

slav.yolov

  • Гост
А тва рестартиране го знам , мислех  че ще е някакво на цялата игра и всичко започва от нулата , добре , че няма да е така :) .

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
предложение за мистиците правено няколко пъти но все пак ще обединя две такива малко ме яд че едно от тях ми хрумна от изказване на шереметев но не това е важното сега:
за тъмните: проклятието на мрака да включва намаляване на всички атрибути и намаляне нивото на умения на противника като сложи право играча да избере с каква сила да прави магията в битка(логично колкото по-опитен маг е толкова да е по-богат избора му - може се използва това че освбождават точки като се включат сегашните магии за атрибути към проклятието)ето пример: може да свали 24% от всички атрибути но няма да може да използва магия за намаляне нивото на уменията. при 18% да има право да намали с 1 ниво уменията при 12% с 2 нива и при 6% с 3 нива уменията при 0% да отнема 4 нива. дадох примерни цифри за да обрисувам идеята си с думи. ще е въпрос на тактика с какъв опонент се бият да си изберат с каква мощ да действа магията. светлите магове да са същото само че да покачват атрибути и/или умения.
за ловците умението може може да бъде при обсега при всеки точен изтрел да отнема брой точки които не могат да надскочат 24% от общия брой. този хазарт според мен ще компенсира обсега освен това стигне ли се до ръкопашен бой при сегашните условия отстъпват на всички.
преследвачите: при всеки успешен критичен удар да отнемат брой атрибутни точки който да не може да надхвърли 24% като пак може да е отровата но изменена в вариант за тях:)  
« Последна редакция: Септември 16, 2011, 11:04:31 pm от BERSERK.BEAST »
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Аз да не пропусна да се обадя... Няколко пъти ме е грабило парти от 6 война  *hihi* А съм виждал и таакова от 6 мистика... но беше слабоефективно :)

Винаги съм подкрепял правото на избор и стратегията в играта.
Няма да се правя на по-умеещ от екипа, те достатъчно разбират от игри- все пак с това си изкарват хляба.
Ще изкажа обаче своето желание. Бих се радвал да се увеличат възможностите на мистиците за различни стратегии.
Както войните- кеф ти позиция на пазителя, кеф ти отбиване на стрели// берзерк, ръкопашен бой.
Самият герой- без значение класа му или партито му да може да прилага различни стратегии за различни обстоятелства.
Да има значение и мисълта, не само силата и късмета.
Засега обстоятелствата налагат да си вземеш наемници, за да стигнеш до боса. А как да си подбереш наемници срещу него без да си го виждал? Винаги ти остава варианта да попиташ някой "батко" във форума, но не мисля, че това е най-доброто, което може да предложи играта.
След като тя не предлага вариант да си изберем парти съобразно боса, може поне да предложи избор на стратегия с вече вербуваните наемници.
А смятам че едните позиции на войните са недостатъчни.
Та моето желание е- дайте ни още стратегия, уважаеми творци.
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Много харесвам тази думичка "баланс". Тя ме ръководи във всяко мое предложение и общо взето ме мотивира да измислям нови стратегии и да пиша във форума когато той е нарушен. Много се е писало по този въпрос, но ето и моите предложения в най-общ вид.

"Масово умение" - уникално умение, което притежава всеки клас герой. То липсва при наемниците и въз основа на него се градят стратегии и се изграждат партита.
Така поне си го обяснявам аз :)

Божествена благословия/ проклятие на мрака - за мен това е еталон в мас уменията и въз основа на него трябва да се градят и уменията на другите класове. Логика на умението - дава възможност на героят и наемниците да увеличат/намалят общите максималните нива на уменията си. Важно е да отчетен в какъв диапазон става това +/-1. Това в повечето случай е половин или една категория. Към това отклонение трябва да се стремят у другите мас умения. Единствен недостатък на логиката тук е ограничението на Божествената благословия, да не може да вдига уменията над максималните им стойности, и факта че уменията спират своята градация в кат.5

Лидерство/Боен вик - също много добро умение с едно НО... - високи стойности в последните нива, които изкривяват баланса. 24% е много. Защо? Пример:

точността на ловец в съответните категории облечен с екипировка *8 на макс. с-ст:
кат7 - 822  -24% = 625
кат6 - 702  -24% = 534
кат5 - 577  -24% = ...

Сами виждате че умението топи атрибутите ви с повече от категория. С тях успоредно се променят шансове за удар, избягване, поражения, здраве!!!, дух/слава богу вече не/.
При положение че атрибутите играят такава важна роля и са основа за почти всичко  манипулирането с тях трябва да бъде много тънко. В сегашното положение те надскачат категория. Ако примерно един бос е определен с атрибути максимални за произведените в съответната категория предсмети, какво тогава става когато той Ревне?
Моето предложение беше умението да има фиксиран % и да действа на принципа на мас умението на мистиците, но каквото и да се приеме тук важното е да се балансира.

Масово умение клас Стрелец - няма. Имах големи надежди относно Невидимост, но колкото и да ми допада тя си остава просто една Антипровокация. В случая това не е мас умения, защото изобщо не помага на партито а напротив - пренасочва ударите от вас към тях. Тука каквото и да се измисли ще е добре дошло. Важното е да изпълнява горните условия за баланс спрямо другите умения.
Давайте по-смело с предложенията и идеите. Макар и в общи все може да се роди нещо интересно :)