Автор Тема: Предложение отностно занаятите и "новите бонуси"  (Прочетена 9689 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BERSERK.BEAST

  • Lycan__Defguard свят 2
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 340
  • Karma: +108/-160
    • Профил
Re:Предложение отностно занаятите и "новите бонуси"
« Отговор #30 -: Януари 27, 2012, 09:06:27 pm »
Нов вариант за решение на проблема. Предполагам следвате някаква логика, когато създавате същества в някоя категория. Някои от тях са лесни за убиване с пики, други с лък, за трети едно млатене с чук ще спести много усилия.

Затова предлагам при изработване на оръжие в категория Х, то да може да получи бонус в определени рамки само срещу някое от онези същества, за които би било ефективно (примерно лък с 38% бонус щети срещу костенурки ще е невъзможен). А си представете да стигнете на стъпката с прословутия мамут и да видите на аукциона 2-3 легендарни копия (или някое епично) с бонус 43% щети срещу мамут.
това ми харесва. малко повече логика за да не се превръща дълго чакания епик в боклук и ще има повече кандидати да бъдат оръжейници което след време ще е добре за всички от към цени на оръжията.
Правя ви на игленици и дим да ме няма :)

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Предложение отностно занаятите и "новите бонуси"
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2012, 06:12:00 pm »
Наградните оръжия да са такива че да не засенчват изработките.
Това обезсърчава майсторите. Или да могат да се изработват по добри.

Неактивен banditko

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 380
  • Karma: +280/-581
    • Профил
Re:Предложение отностно занаятите и "новите бонуси"
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2012, 06:16:07 pm »
Наградните оръжия да са такива че да не засенчват изработките.
Това обезсърчава майсторите. Или да могат да се изработват по добри.

Данчело моля те не пиши такива работи :D,не стига,че епиците един от десет да  стават ами сега и наградите да прецакат(то хубавите са толкова рядко,че и така не се усещат).Ако направят една осезаема корекция на епиците бих се съгласил с тебе,ама в момента е по-добре по-малкото зло,малко на брой хубави награди но качествени.

Неактивен Danchello

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +553/-1886
  • Гилдия DFA. свят 2
    • Профил
Re:Предложение отностно занаятите и "новите бонуси"
« Отговор #33 -: Февруари 07, 2012, 08:30:54 pm »
Аз точно това имах в предвид - епиците да се епици не само на цвят.
Че аз имам редки изработки които са по добри от някой епици, което е смешно.
И като видя някое наградно оръжие с крит 20 в т4 а аз на изработка едвам стигам до 10-15 и ми се отщява да бачкам.

Неактивен Sophie

  • The Countess
  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2810
  • Karma: +2078/-1758
  • Alis volat propiis
    • Профил
Re:Предложение отностно занаятите и "новите бонуси"
« Отговор #34 -: Февруари 07, 2012, 10:01:48 pm »
Нали и това е целта на наградата да бъде нещо уникално......
Представям си да беше обратното, темата щеше да се измести за това колко са мизерни наградите и дали си заслужават......
Въпроса за изработката е отделна тема по която със сигурност нещо трябва да се(и ще се) направи в положителна посока......
Отдавна не ми пука какво говорят хората.. нито знаят истината, нито ще им я кажа!

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Отвреме-навреме оръжията излизат с бонуси срещу противници, каквито в категорията "няма". Т.е има, но все още не са пуснати в зоните. И, понеже не са се появили там от доста време (повече от година в някои случаи), един възможен вариант е да бъдат наистина премахнати от списъка. Но може би има някаква логика зад съществуването им, затова се сещам за една алтернатива.
Не намерих автора на идеята, но накратко: когато майсторът е оръжейник, изработката да зависи от показателите на героя- ако все още не е убил противник от тип Х, няма шанс оръжието да получи бонус срещу Х. Така и занаятчиите ще са мотивирани да минат приключенията, ако босовете на някои многостепенни са от тип, който другаде не се среща.

И още една идея - http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=29227.msg138835#msg138835
Цитат
Силно ми се иска да се промени методът, по който се определят пораженията срещу определен противник като бонус върху оръжието.
Не мисля, че ще е лошо първата кръв, която потече върху новосъздаденото оръжие да го обвързва...
Има си обвързване на предмети с герой, има си отчетна система относно кой звяр атакуваш... надали е невъзможно да се комбинират тези двете, за да омагьосват оръжията.