Автор Тема: Собственото жилище  (Прочетена 1236 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BraveHand

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 45
  • Karma: +10/-11
    • Профил
    • Ел. поща
Собственото жилище
« -: Август 12, 2009, 01:50:37 am »
Собственото жилище



Струва ми се, че твърде малко бонуси дава!
Просто съхранение на предметите не е достатъчно, за да
реша да си закупя жилище. Нека има (ако е технически възможно)
още опции, като:

1. Градина
Защо не? Всеки човек в реалния живот може да си засади нещо, което после да обере и изяде. Ако в двора на къщата си засадите нива (примерно, за 10 часа) после в рамките на една седмица да е възможно обирането на реколтата, например домати. Ако ми излиза толкова евтина храната, няма да харча пари в Смесения магазин, а ще ги пазя за предмети, което увеличава удоволствието от играта!

2. Почивка
Това генериране на една точка за действие на час е много досадно!

Не е ли по-добре просто героя да си легне, като за всеки час спане да дава ПЛЮС две точки (един час=3тд, 2 часа=6тд).
Например за 8 часа спане да се генерират 32 точки!
Ако се направи на всеки 24 часа да може да се спи по 8 най-много, това ще осигури нужните точки за действие за играча по-нататък. Всеки път, когато си лягате може да ви спада Духът и да взема злато!
На един час да изисква 200 злато и 5 точки дух. На 8 часа: 1400 злато и 40 точки Дух. Може стойностите да се покачват според нивото на героя!

Ако е достъпно със закупуване на диаманти няма да има много ентусиасти и ще се запази баланса на играта. Например, активирането на тази опция в Домът да струва 25 диаманта за един месец.

3. Скролове за телепорт
Зная, че не взучи логично, но понякога ако жилището ти е на единия край на света, а ти на другия е малко кофти... Затова, ако имате жилище и закупите Скрол за телепорт да може мигновено "да си идете у дому". Няма нужда да обяснявам, че тези скролове може да са бая скъпички!

4. Поставяне на задачи от играчите с жилища
Например, на мен ми трябва 3 броя от Дъб. Обявявам награда от 100 злато, а играта добавя автоматично опита:
3 броя от Дъб

Награда:
Злато : 100
Опит : 10 - 20

Когато друг играч влезе в града, в Таверната (примерно) , в Special tasks да има опция 'Домашни задачи' и да се показва актувален списък със задачите, поставени от други играчи. За да се избегне мултиакаунтинг, може тази опция да се активира чрез 1 диамант и злато, според продължителността: 24 часа=1000 злато
Ако някой наистина има нужда от предмета ще използва тази опция!

5. АРЕНА
Просто обявявате, че във вашия дом се организира бой, както на арената. Но тук слава не се печели, а само опит. Залага се злато. Който спечели взима автоматично златото.
Когато играчът, който е обявил, че в домът му ще има бой, създава стаята (като на арената) той може да зададе колко пъти иска да се бие, като всеки път може да обяви различна печалба.
Например:
създавам стая
1 награда 1000 злато
2 награда 1500 злато
3 награда 5000 злато
Играта автоматично вкарва парите ми и те изчезват от героя. Тоест, 7500 злато.
Когато някой иска да се бие с мен, просто натиска на иконката която активира Приятели, Гилдия, Провинция и Разговори. Там може да се постави и иконка Битки, като излизат предложенията на играчите.
Ако са ме победили само за 3-та награда, това значи, че губя 5000 злато, но печеля определен опит. След като реша мога да прекъсна офертите и да си върна златото. Самото активиране на Битка в Дома ви може да е от опцията ПРЕМИУМ ПАКЕТИ, примерно Орден на гладиаторите, като просто дава възможност за създаване на подобна "стая".

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Re:Собственото жилище
« Отговор #1 -: Август 12, 2009, 09:34:05 am »
Жилището тепърва ще се подобрява.
Замислили сме да го анимираме изцяло на флаш и да го направим триизмерно.
Ще може да се обзавежда с всякакви неща. Ще могат да се правят допълнителни стаи и прочие.
Като в Sims.
даже ще се разработи професия - мебелист, който ще снабдява желаещите с всякакви аксесоари за дома им.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts