Автор Тема: Най-доброто оръжие  (Прочетена 20939 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #75 -: Август 16, 2009, 10:47:29 pm »
за мен и 20 е високо ниво но както и да е накараме да си мълча ;( (много е смотан понякога)
Важното е че не е интелекта му но пак играе добре :D аз не играя добре :D

besniq_oven

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #76 -: Август 17, 2009, 07:02:07 am »
Цитат
Ето нещо в нета което се надвям да ви хареса..

Стоманата е материал, а мечът е изделие. Вече стана дума, че самата стомана е доста несъвършен материал. За да е още по-трудно, едно изделие трябва да комбинира взаимно изключващи се свойства като да е твърдо, но да не е крехко и т.н. Тъй като хомогенен материал няма да свърши работа, трябва сърцевината да е едрозърнеста за жилавост а повърхността да е дребнозърнеста - за твърдост. Затова не се прави обемна термообработка, а само повърхностна. За още по-голяма повърхностна якост се подлагат на студена пластична деформация (коване), за да се деформират кристалните зърната игловидно по нормалата и така да увеличат контактната си повърхност и съпротивлението срещу смачкване и разместване - т.нар. наклеп. Японците явно са се усетили, че такава комбинация от свойства може да се наслои из целия обем и затова тяхните мечове са многослойни, като всеки слой е различен по структура и състав от съседните. Това си е истински композит.


това отначало ми се стори като урок по химия  ;D

Неактивен nasss

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 137
  • Karma: +1/-30
  • хелоу
    • Профил
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #77 -: Август 17, 2009, 11:01:55 am »
най-доброто за мен е секира и чук, с тия оръжия как ги трепа ,малии  :)

kokoko2

  • Гост
Re:Най-доброто оръжие
« Отговор #78 -: Август 22, 2009, 10:43:03 pm »
леле как не разбираш за тебе най-доброто оръжие е тежък меч защото можеш да блокираш от удари на хумануиди ;) ;) :D